Plastiki - może samemu?

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Plastiki - może samemu?

Post autor: ppamula » wt 19 wrz 2006, 12:10

Bardzo lubię swoją VFRkę. Na razie nie myślę żeby kiedyś znieniać choć ciężka i czasami daje w kość. Może na znacznie nowszy model, ale te łańcuszki na rozrządzie to fuj... :disagree
Zastanawiam się czy nie pokusić się na zrobienie form na moje plastiki i nowych z włókna szklanego. Ostatnio pozdejmowąłem boczki i musze przyznać że są one tak delikatne ... jak tyłeczek panienki, że tak powiem. W zasadzie każde szlifowanie to ich trzaskanie.
Co o tym myślicie?
Jak by się znalazło więcej chętnych z tym rocznikiem (RC36 II) to można by narobić więcej skorup?
Czy ktoś z was ma doświadczenie z robieniem skorup? Czy to skomplikowana procedura?
Wiem tylko tyle że trzeba mieć w miarę całe oryginały, pokrywa się je jakimś szuwaksem żeby forma się nie przykleiła, potem robi się negatyw układając materiał z włókna i zalewa żywicą chemoutwardzalna za pomocą pędzla, małymi partiami bo żywica szybko wiąże i większa ilość idzie na zmarnowanie. Nie zdąży się jej wykorzystać. Coś kiedyć z kumplami robiłem przy jachcie. Szlifowanie formy, jakieś naprawki, szuwaks na odklejenie i....
Procedura podobna ale już układanie materiału na owiewkę z włókna szklanego albo i z karbonu :lol: . I znowu żywica. Po zastygnięciu obcinamy krawędzie, szlifowanko, malowanie itp..

Co Wy na to?

szerokości
PP

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » wt 19 wrz 2006, 12:35

Koncepcja słuszna, tylko kto to zrobi? Sam chętnie zaopatrzyłbym się w zamienniki, tyle że do RC36I.

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » wt 19 wrz 2006, 14:21

ja pitu bym sie pisal moze,ale jak wiesz wszystko zalezy od kazy.
czy chodzi o zrobienie czegos takiego jak robia Ci goscie na bajzlach co maja w chu... plaskitow i wszystkie biale?
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
Krajan
klepacz
klepacz
Posty: 1273
Rejestracja: ndz 04 cze 2006, 22:59
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Krajan » wt 19 wrz 2006, 14:26

czyżbyś Piotr chciał bardziej poszaleć na torze ? Ryzyko uszkodzenia oryginalnych owiewek boli !!! Z drugiej strony to czy ma sens kombinowanie z dodatkowymi owiewkami ? Przecież właśnie w oryginalnych owiewkach motocykl ma urok.
Miałem do czynienia z dorabianiem czegoś takiego choć powiem że efekt nie był zadowalający na początku ale gdy przyszło robić uchwyty to już nie jest tak ładnie (bo o nich zapomniałem) :rolleyes . Osobiście proponuje założyć crashpady w dobrze przemyślanych miejscach. :drool

[ Dodano: 2006-09-19, 14:27 ]
ps. (btw) na większą skalę ma to sens, a nie na 2 lub 3 moto..

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » wt 19 wrz 2006, 14:41

zrób moze Pioterk jakis kosztorys ;] Jak by to wyglądło technicznie, jeśli chodzi o prace to ja z chęcią pomoge :) Na początem mozna zrobić jakiś mały element żeby zbaczyć jak to działa.


Pozdro.

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » wt 19 wrz 2006, 16:53

bo widzialem z bliska te biale co na bajzlach maja i sa takie sobie tez bym chyba wolal pady ale w odp miejscach i ze 4 co najmniej
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » wt 19 wrz 2006, 18:07

Te co widzieliśmy wszyscy na giełdach to są faktycznie nieatrakcyjne, bo nieposzlifowane i niepomalowane.
Ja dla próby, może nie jutro ani za tydzień, ale spóbuję zorganizować tylny błotnik do mojej i zobaczymy jak wygląda po pomalowaniu.

Awatar użytkownika
zachtomasso
teksciarz
teksciarz
Posty: 127
Rejestracja: wt 21 mar 2006, 16:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: zachtomasso » czw 21 wrz 2006, 20:56

a ja znalazłem coś takiego: http://www.kauposil.com/produkty/zywice_lane/

Z opisu wynika, że da się metodą chałupniczą uzyskać dobry efekt (podobno potrafi sie odpowietrzyć bez podwyższania ciśnienia)

Zgadzam się UxY'm. Trzeba zrobić test na małym detalu.
CB650F
był: VFR 750 F RC 24 '88 Hand Made Police Version :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości