Okulary

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
Prasku89
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 78
Rejestracja: śr 27 lip 2016, 11:59
Model VFR: 750 RC36 II
Imię: Aga
województwo: mazowieckie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Okulary

Post autor: Prasku89 » ndz 29 kwie 2018, 22:03

Jako że jest nas sporo i troche nas nosi okulary korekcyjne/kontaktowe - jak zwał tak zwał.

Jak rozwiązać problem okularów pod kaskiem? Niby wycięcia na "uszy" są ale jakoś dziwnie ciasno. No i żeby nie rozwalić okularów. Ktoś korzysta z okularów z elastycznymi uszami albo ma inny sposób na to? :cool
A Rh D-

1. GSXF 600
2. GS 500E FiveStar
3. VFR 750 RC24
4. VFR 750 RC36II

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Model VFR: TRIUMPH SPRINT 1050
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Okulary

Post autor: Tomek Grudziądz » ndz 29 kwie 2018, 22:28

Ja mam okulary z prostymi końcówkami i przy zakładaniu nie ma problemu.
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Awatar użytkownika
tomcatek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 76
Rejestracja: wt 02 wrz 2014, 16:01
Model VFR: 1200FD
Imię: Tomek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Okulary

Post autor: tomcatek » pn 30 kwie 2018, 02:12

Zwykłe okulary. Przy szczękowcach nie trzeba ich nawet zdejmować do zakładania kasku. Pasują dobrze.
Boże chroń mnie przed przyjaciółmi, przed wrogami obronię się sam

robert13
teksciarz
teksciarz
Posty: 119
Rejestracja: pt 09 cze 2017, 14:14
Model VFR: v-tec '04
Imię: robert
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wrocław

Re: Okulary

Post autor: robert13 » pn 30 kwie 2018, 07:13

Używam czasami przeciwsłonecznych , zakładając je na kominiarkę , w której zawsze jeżdżę . Raz przez pośpiech wlazly bezpośrednio między uszy a głowę , to gniotły mnie jak cholera .

Awatar użytkownika
tomcatek
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 76
Rejestracja: wt 02 wrz 2014, 16:01
Model VFR: 1200FD
Imię: Tomek
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Okulary

Post autor: tomcatek » pn 30 kwie 2018, 11:00

Może różnica jest taka, że ja kupując kask przymierzam go w okularach. I wybieram taki w którym jest z okularami wygodnie. Jak kupujesz kask bez okularów i je potem założysz to nic dziwnego że cisną.
Boże chroń mnie przed przyjaciółmi, przed wrogami obronię się sam

Awatar użytkownika
brat_be
teksciarz
teksciarz
Posty: 139
Rejestracja: pn 14 kwie 2014, 08:55
Model VFR: V-TEC '03
Imię: Sławek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa / Przasnysz

Re: Okulary

Post autor: brat_be » pn 30 kwie 2018, 12:35

Na podstawie moich doświadczeń (jeżdżę w okularach korekcyjnych odkąd pamiętam), najistotniejsze jest odpowiednie wyprofilowanie zauszników w okularach przez zakład, który je dla Ciebie robi.
Istotne jest nie tylko wygięcie ZA ucho (nie może być zbyt zawinięte), ale również wyprofilowanie WZDŁUŻ profilu/kształtu głowy (co istotne, może być to niesymetrycznie, bo każdy ma co innego za uszami :lol:), tak, aby przylegały do głowy w mirę równomiernie i nacisk rozkładał się na pewnej długości, a nie był punktowy. Kolejnym istotnym elementem jest grubość samych zauszników okularów, tzn., aby były w miarę płaskie (nie koniecznie druciki, bo mogą się wpijać w skórę, ale jakiś płaski profil).
Z moich doświadczeń, okulary z elastycznymi uszami czasem ciężko wsunąć za uszy, jeśli kask dobrze przylega, więc wg mnie nie jest to wcale wygodne, a dobrze dopasowane, zwykłe oprawki wchodzą za ucho i sobie grzeczne siedzą na swoim miejscu. ;)
Moje doświadczenia dotyczą korzystania z kaskiem integralnym, a w szczękowcu może to wyglądać inaczej. Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to opisałem. ;)
Pozdrawiam :bye
V-TEC '03 od St@rego :)

Awatar użytkownika
emils
pisarz
pisarz
Posty: 400
Rejestracja: śr 01 cze 2011, 12:20
Model VFR: Fi 00' Red ]:->
Imię: Emil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Okulary

Post autor: emils » pn 30 kwie 2018, 17:53

Ja posiadam po prostu płaskie końcówki.
Dodatkowo, jak będziesz wymieniać kask warto zwrócić uwagę na to, czy ma wyjmowane gąbeczki włąśnie w miejscu, gdzie idą okulary. TO bardzo mi pomogło (shark s900) i nie mam już teraz żadnego problemu.
Warto jeszcze po założeniu kasku i okularów troche sobie tym kaskiem pojeździć na boki, żeby wszystko się dobrze ułozyło :)
"Bóg stworzył Hondę, bo wie co dobre. A inne motocykle? Bo ma poczucie humoru!"

Idiotów na świecie jest mało. Ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Prasku89
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 78
Rejestracja: śr 27 lip 2016, 11:59
Model VFR: 750 RC36 II
Imię: Aga
województwo: mazowieckie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okulary

Post autor: Prasku89 » pn 30 kwie 2018, 20:53

Kask kupiłam w zeszłym roku. Do tej pory okulary nosiłam tylko do kompa i książki ale nastał ten moment że potrzebuję też do jazdy. No nic. Albo nowy kask albo nowe oprawki - a szkoda bo kask mam wygodny i w końcu przestał ściskać za bardzo, a oprawki wyjątkowo dobrane żebym nie wyglądała jak debil w nich, co było nie lada wyczynem :D
Nie można mieć wszystkiego jak widać
A Rh D-

1. GSXF 600
2. GS 500E FiveStar
3. VFR 750 RC24
4. VFR 750 RC36II

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Okulary

Post autor: jagna » pn 30 kwie 2018, 21:00

Ja przez lata próbowałam dobrać kask i okulary, teraz już nie jestem marzycielem i na dłuższe trasy albo kiepskie warunki pogodowe zakładam szkła kontaktowe. Elastyczne to możesz przy szczęce rozważać, w kasku integralnym kiepsko się je upycha - co prawda raz tylko przymierzalam ale nie rokowały.
Ja radzę z wyjeżdżonym już trochę kaskiem iść do optyka i coś dobrać.
Wbrew pozorom nie jest łatwo złamać okulary w kasku, mnie tylko raz się udało :)
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
Hefajstos
klepacz
klepacz
Posty: 612
Rejestracja: pt 06 lut 2009, 08:31
Model VFR: RC 46 '98
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pniewy

Re: Okulary

Post autor: Hefajstos » pn 07 maja 2018, 12:48

Osobiscie nosze okulary i aby wyeliminować problem na linii okulary-kask- kupiłem kask ze szczeną podnoszoną i nie ma problema. w temacie słońca, szybka przyciemniana i jest ok.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości