Dofinansowanie dla małych firm.

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Dofinansowanie dla małych firm.

Post autor: Buła » pt 14 kwie 2017, 05:26

Witam,w związku z włamaniem i utrata narzędzi zaczynam się rozglądać za jakimś dofinansowaniem dla jednoosobowych działalności gospodarczych co by się trochę odkupić i tutaj taka mała prośba,wie ktoś do jakiej instytucji można się udać w celu otrzymania takiego dofinansowania,wszystkie wskazówki mile widziane.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Dofinansowanie dla małych firm.

Post autor: jagna » pt 14 kwie 2017, 06:40

Musiałbyś poszukać jakiegoś wsparcia unijnego chyba, niestety nie jestem na bieżąco, moja koleżanka się kiedyś tym interesowała (w kierunku rolnictwo) ale zaprzestała ponieważ nie mogła trafić w konkretny projekt. Podsyłam linka do strony, gdzie są chyba wszystkie obecne konkursy. Poza tym każde województwo powinno mieć jakieś własne przedstawicielstwo tej instytucji.
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
adrianoo
pisarz
pisarz
Posty: 420
Rejestracja: pt 25 mar 2016, 18:41
Imię: Adrian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Józefosław

Re: Dofinansowanie dla małych firm.

Post autor: adrianoo » pt 14 kwie 2017, 09:27

Szukaj na stronach urzędu wojewódzkiego - oni prowadzą projekty w różnych kierunkach jeżeli chodzi o dofinansowania (projekty PARP) jak mnie pamięć nie myli
"braku chemii fizyką nie nadrobisz"

Awatar użytkownika
zip_77
teksciarz
teksciarz
Posty: 179
Rejestracja: czw 20 sie 2009, 15:00
Imię: Paweł
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Dofinansowanie dla małych firm.

Post autor: zip_77 » pt 14 kwie 2017, 09:56

Buła temat rzeka. Pierwsza sprawa czy zakładasz dopiero dg i chcesz kasę ma tzw. rozruch czy prowadzisz juz działalność i chcesz na tzw.rozwój firmy ?
jesli to pierwsze to jest bardzo duża szansa dostać tylko to są zazwyczaj programy unijne rozstrzygane na początku roku ... czasem coś rzucają na końcu roku jak im zostanie z budżetu przewidzianego na dany rok.
W tym wariancie bardzo łatwo dostać z UP możesz wyhaczuc ok 20 tys .lub z urzędu wojewódzkiego nawet do 40 tys
zl. całość musi iść na sprzęt związany z zakładana dg. i musisz to potwierdzić fakturami z których cie rozlicza na końcu.
czyli np. zakładasz biuro rachunkowe to nie możesz sobie np. VTECa ;) tylko jakieś programy do księgowania czy komputery itp.
formalności trochę jest ale proste sam ogarniesz jak coś jakiś biznes plan jakieś prognozowane wyliczenia na dwa lata ze będziesz zarabiał ma tym itp. no i musisz mieć te działalność przez min. 2 lata czy rok już nie pamiętam ... jak zawiesisz wcześniej to kasa do zwrotu.

drugi wariant na rozwój firmy... to już jest masakra i 90% foremek nie dostanie bo to jest znacznie większa kasa ale musi to być projekt innowacyjny .... czyli coś nowego na rynku co ma szansę stać się hitem na rynku. czyli masz załóżmy warsztat samochodowy o chcesz dokupić podnośniki i narzędzia żeby lepiej wyposażyć warsztat jakich wiele to gówno dostaniesz ... a jak powiesz ze masz warsztat i chcesz wprowadzić np nowa technologie ... nie wiem np bedziesz naprawial auta na czescisch zamiennych drukowanych na drukarce 3D :lol: to jest szansa dostać .
ja prowadzę biuro projektowe i chciałem na rozwój biura doposażyc w programy komputerowe do projektowania i dupa ! przy zakładaniu owszem bez problemu.
powodzenia.
OGAR 205 -> MZ-ETZ 150 -> GS 500E -> VX 800 -> VFR 750F (RC36II) -> YZF 1000R THUNDERACE -> CBR 1100XX BLACKBIRD -> GSX 1300R HAYABUSA

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Re: Dofinansowanie dla małych firm.

Post autor: Buła » sob 15 kwie 2017, 07:47

No właśnie tu chodzi o dotacje dla już prowadzonej działalności,na rozpoczęcie już dostałem 3 lata temu z UP.rozejrzę się po świętach.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
nierob
klepacz
klepacz
Posty: 535
Rejestracja: wt 30 sty 2007, 13:43
Imię: nierob
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemków

Re: Dofinansowanie dla małych firm.

Post autor: nierob » sob 15 kwie 2017, 14:27

trochę późno, ale w tym roku można jeszcze się załapać. u mnie np. lokalne grupy działania (stowarzyszenia, fundacje) dają 100tys na start lub 70 tys na rozwój. oczywiście w ramach tak zwanych konkursów - biznesplan i potem wybór najlepszych na dofinansowanie. tylko to akurat bardziej obszary wiejskie.
poszukaj w urzędach pracy, marszałkowskim, lub agencjach, które zajmują się same taką pomocą, lub doradzają.
ja aktualnie staram się 2 raz otworzyć firmę i dostać na to kasę. ale to inna bajka trochę.
powodzenia.
trzask prask i po wszystkim.

Awatar użytkownika
Prasku89
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 78
Rejestracja: śr 27 lip 2016, 11:59
Imię: Aga
województwo: mazowieckie
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dofinansowanie dla małych firm.

Post autor: Prasku89 » sob 15 kwie 2017, 22:30

Buła pisze:No właśnie tu chodzi o dotacje dla już prowadzonej działalności,na rozpoczęcie już dostałem 3 lata temu z UP.rozejrzę się po świętach.
No właśnie miałam napisać zebys zobaczył w UP. Duzo nie dają bo w tamtym roku było coś ok 23 tysi ale lepsze to niż nic. A skoro brałeś juz na rozpoczęcie działalnści od nich i sie utrzymałes na rynku, funkcjnujesz to znaczy że jest dobrze, rokujesz i sie rozwijasz. Powinni dać na rozwój i masz większe szanse niż reszta. Tak mi kiedyś babka tłumaczyła. Z dotacjami z UE bym nie liczyła. Nawet jak znajdziesz program pasujący do Twojej działalności to tak jak już zostalo napisane - coś innowacyjnego i też są marne szanse że dostaniesz...

Trzymam kciuki aby z UP sie udało ;)
A Rh D-

1. GSXF 600
2. GS 500E FiveStar
3. VFR 750 RC24
4. VFR 750 RC36II

Awatar użytkownika
zip_77
teksciarz
teksciarz
Posty: 179
Rejestracja: czw 20 sie 2009, 15:00
Imię: Paweł
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Re: Dofinansowanie dla małych firm.

Post autor: zip_77 » ndz 16 kwie 2017, 09:00

Prasku89 pisze:... A skoro brałeś juz na rozpoczęcie działalnści od nich i sie utrzymałes na rynku, funkcjnujesz to znaczy że jest dobrze, rokujesz i sie rozwijasz. Powinni dać na rozwój i masz większe szanse niż reszta. Tak mi kiedyś babka tłumaczyła...
no właśnie nie do końca tak jest przynajmniej w dużych miastach takich jak np. P-ń :/ ogólnie z tego co wiem to łatwiej dostać w małych "wioskach" gdzie wniosków z założenia jest znacznie mniej.
ale próbować można nawet trzeba ;)
OGAR 205 -> MZ-ETZ 150 -> GS 500E -> VX 800 -> VFR 750F (RC36II) -> YZF 1000R THUNDERACE -> CBR 1100XX BLACKBIRD -> GSX 1300R HAYABUSA

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości