kręcenie liczników

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

kręcenie liczników

Post autor: Zając » pn 30 sty 2017, 19:19

https://m.youtube.com/watch?v=vhrsuPZyADg

http://www.youtube.com/watch?v=vhrsuP

Powiedzcie jak kupic teraz samochód używany by mieć pewność że stan licznika jest oryginalny???
LWL 74HN

Awatar użytkownika
Arnold
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2421
Rejestracja: pt 29 sty 2010, 21:56
Imię: Arnold
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: kręcenie liczników

Post autor: Arnold » pn 30 sty 2017, 19:34

Nie patrzeć na przebieg. ;) I nie kupować auta młodszego jak 20 lat. :)
Obrazek

Jak głupio pieprzę, to wybaczcie mi, ale jestem po kilku głębszych. :szczerbaty

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: kręcenie liczników

Post autor: Zając » pn 30 sty 2017, 20:21

20 lat... :D i co dalej?
czy 6-cio latek czy 10-cio przebieg w granicach 200 tys. Masakra.
A chce coś kupić. No i weź k...wa kup.
Może ktoś za jakiś sposób, patent na kupno pewnego auta?
LWL 74HN

Awatar użytkownika
śliniak290
klepacz
klepacz
Posty: 1842
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:41
Imię: Wojciech
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Re: kręcenie liczników

Post autor: śliniak290 » wt 31 sty 2017, 05:37

Z salonu :P
Najpierw naucz śmiać się z siebie , a potem śmiej się z innych !!!

Awatar użytkownika
nierob
klepacz
klepacz
Posty: 535
Rejestracja: wt 30 sty 2007, 13:43
Imię: nierob
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Przemków

Re: kręcenie liczników

Post autor: nierob » wt 31 sty 2017, 08:07

sprawa jest bardzo prosta. wystarczy kupić od siebie samochód. wtedy masz pewność, a dodatkowo i samochód i pieniądze. nie ma lepszego patentu, gdy coś trzeba kupić.
trzask prask i po wszystkim.

Awatar użytkownika
Hefajstos
klepacz
klepacz
Posty: 612
Rejestracja: pt 06 lut 2009, 08:31
Imię: Maciej
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pniewy

Re: kręcenie liczników

Post autor: Hefajstos » wt 31 sty 2017, 09:00

Problem z kręceniem powstał na potrzeby rynku, a mianowicie , większość ludzi w PL chce kupić nastoletnie auto z jak najmniejszym przebiegiem, co jest mało realne. Gdyby postawić obok siebie dwa identyczne auta ( w benie) takie 15-letnie z przebiegiem 350000 i 187000 i by przyszedł klient bez wiedzy i oglądania to by od razu łyknął tego z niskim (nieważne ze miałby juz licznik skręcony z trzystu-paru), Gdyby ten z duzym przebiegiem był regularnie serwisowany na porządnych częsciach (czytaj nie ze schrotu) i w terminach prawidłowych i stan techniczny by to potwierdzał ,to byłby problem ze sprzedaża dla laików. Dlatego liczniki sa kręcone bo wiekszośc ludzi w PL szuka aut do 10 koła zazwyczaj nastoletnich z przebiegami jak najmniejszymi.. i tu jest problem .

Osobiscie uważam, że przebieg nie jest straszny pod warunkiem prawidłowej eksploatacji i własciwego i regularnego serwisowania, bez oszczędzania.

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: kręcenie liczników

Post autor: Zając » wt 31 sty 2017, 09:38

Ok tylko jak licznik zostanie skręcone wtedy chandlarz podosi cenę, i tu jest problem. Kupujesz auto z przebiegiem 400 tys a płacisz za auto z przebiegiem 200 tys, który jest na liczniku.
LWL 74HN

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: kręcenie liczników

Post autor: K_L_A_M_A » wt 31 sty 2017, 20:03

Jest sposób na zweryfikowanie przebiegu lecz musi to zrobić mechanik specjalizujący się w danej marce/modelu . Mianowicie w samochodach zwłaszcza tych nowych praktycznie większość użytych części jest tak skonstruowana że ma się zrąbać po określonym przebiegu bądź czasie eksploatacji. (tzw programowane zużycie - zaczęło się od "afery żarówkowej") Tak więc kumaty mechanior po dokładnych oględzinach np zawieszenia, silnika, układu kierowniczego itd zweryfikuje po wymienionych częściach ile +- powinien samochód posiadać na budziku.( dokładność do powiedzmy 10-20000) Chodzi tu oto że np alternator wytrzymuje w danym modelu 200 000 i umiera, przeguby 250 000, turbina np pada w okolicach 220 000 itd. Mamy np 3 letni samochód z przebiegiem 90000 A przy takim przebiegu rocznik opon powinien być zgodny z rocznikiem samochodu (możliwy rocznik minus 1 rok) czyli na takich na jakich wyjechał z salonu. przy przebiegu powiedzmy 160000, 180000 powinien być na praktycznie nowiutkich oponach. Bo opony powinny w zależności od marki opon i stanu dróg po których się poruszał samochód wytrzymać 120000 do 150000. A słyszałem o continentalach że wytrzymują nawet do 200000 km. Na chwile obecną nawet dokumentacja serwisowa nie daje 100% pewności bo podobno już co niektórzy co mają dojścia w aso i załatwiają sobie książki łącznie z wpisami. :( . Także aby kupić i nie wtopić jedynie zostaje weryfikacja stanu jak powyżej, odkup od rodziny, znajomych czyli z tzw pewnych rąk, salon samochodowy :)

Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Re: kręcenie liczników

Post autor: dixon » pt 03 lut 2017, 13:34

Siedzę w temacie sprzedaży i zakupu samochodów od lat w pewnym salonie dość znanej i popularnej w naszym kraju marki...
Nie będę się rozpisywał w temacie, bo koledzy powyżej napisali wszystko w tym temacie.
Temat nie raz poruszany tutaj na forum i w internecie, pt."niekończąca się opowieść":)
Dla mnie jedynym wiarygodnym sprawdzeniem samochodu, poza wnikliwym technicznym i blacharsko-lakierniczym sprawdzeniem plus diagnostyka komputerowa, jest sprawdzenie wewnętrznej bazy serwisowej. Gdyby była potrzebna pomoc w związku z tym tematem, to służę pomocą w kilku markach - info na pw.
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: kręcenie liczników

Post autor: Zając » pt 03 lut 2017, 15:56

Ok dzięki. Słyszałem że można jeszcze sprawdzić po nr VIN w internecie na zagranicznych komisach jeżeli to auto tam się było.
LWL 74HN

Awatar użytkownika
C_L_K
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2010
Rejestracja: wt 16 paź 2007, 16:07
Imię: Rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kosewko
Kontakt:

Re: kręcenie liczników

Post autor: C_L_K » pt 03 lut 2017, 16:00

Ja dzisiaj właśnie sprawdzałem koledze na autobaza.pl auto ze stanów. Laleczka, tylko brać. Niepaląca kobieta jeździła do kościoła. Po zainwestowaniu 35,50PLN w raport okazało się, że w USA auto miało niezłego dzwona. Wyskoczyły nawet zdjęcia z placu ubezpieczalni, z której był odkupiony i ściągnięty do Polandii.

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: kręcenie liczników

Post autor: Tomek Grudziądz » pt 03 lut 2017, 16:53

C_L_K pisze:Ja dzisiaj właśnie sprawdzałem koledze na autobaza.pl auto ze stanów. Laleczka, tylko brać. Niepaląca kobieta jeździła do kościoła. Po zainwestowaniu 35,50PLN w raport okazało się, że w USA auto miało niezłego dzwona. Wyskoczyły nawet zdjęcia z placu ubezpieczalni, z której był odkupiony i ściągnięty do Polandii.
To się nadaje do TVN TURBO! :killer
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: kręcenie liczników

Post autor: Zając » pt 03 lut 2017, 17:31

C_L_K pisze:Ja dzisiaj właśnie sprawdzałem koledze na autobaza.pl auto ze stanów. Laleczka, tylko brać. Niepaląca kobieta jeździła do kościoła. Po zainwestowaniu 35,50PLN w raport okazało się, że w USA auto miało niezłego dzwona. Wyskoczyły nawet zdjęcia z placu ubezpieczalni, z której był odkupiony i ściągnięty do Polandii.
Właśnie dla przykładu sprawdziłem swoją vfr i wyszło że to rocznik 99 i model 99 a nie 98 może dlatego, że pierwsza rejestracja 99 rok, dane techniczne pojazdu a po za tym we wszystkich rubrykach brak danych. Czyli jak to rozumieć, że z moto nic się nie działo czy po prostu przykładowo mogła nie trafiła do bazy?
LWL 74HN

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: kręcenie liczników

Post autor: jagna » sob 04 lut 2017, 11:05

Może i trafiła ale jak korzystałeś z bezpłatnej opcji sprawdzenia vin to wyrzuca tylko to co można wyczytać z samego numeru VIN, nie sprawdza tego w innych bazach.
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: kręcenie liczników

Post autor: Zając » sob 04 lut 2017, 13:14

Zapłaciłem i były opcje takie jak historia, zdjęcia itp.tylko brak banych.
LWL 74HN

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości