Strona 1 z 2

Olej silnikowy VFR

: ndz 22 sty 2017, 12:52
autor: Teddy
Witam,
Posiadam do Państwa pytanie odnośnie olejów silnikowych jakie lejecie do swoich VFR-rek.
Niedługo planuje wymianę oleju w swojej i zastanawiam się jaki wybrać.
Pozostać przy motulu 5100 czy może V300? lub jakiś inny.
Motocykl to VFR 800 Vtec 2007 r.
Proszę o podpowiedzi.

Re: Olej silnikowy VFR

: ndz 22 sty 2017, 13:46
autor: figaro
Ilu właścicieli, tyle będzie zdań. Półsyntetyk kontra syntetyk, różnica w cenie, pokładane oczekiwania, itd... Na te pytania i tak Będziesz musiał odpowiedzieć sobie sam przed sobą, swoim portfelem oraz zakładanymi korzyściami. Dla silnika ważniejszym jest aby olej był we właściwej ilości, świeży i o właściwych parametrach. Tylko tyle i aż tyle. Osobiście nie polecam poprawiania zaleceń fabrycznych. :wink:

Re: Olej silnikowy VFR

: ndz 22 sty 2017, 14:36
autor: wydra
duży przeskok jak 5100 a V300

może pośrednia półka 7100?

Re: Olej silnikowy VFR

: ndz 22 sty 2017, 16:55
autor: kiki
300 V -duża przesada jeśli chodzi o lanie do VFR :)

Re: Olej silnikowy VFR

: ndz 22 sty 2017, 17:50
autor: wydra
kiki pisze:300 V -duża przesada jeśli chodzi o lanie do VFR :)
znam takiego co leje :D

Re: Olej silnikowy VFR

: ndz 22 sty 2017, 20:28
autor: mictom
Półsyntetyk 10W40 wystarczy ;)

Re: Olej silnikowy VFR

: ndz 22 sty 2017, 20:47
autor: kiki
Można lać i syntetyk, który jest i wskazany, ale po co lać najwyższej klasy olej do wysilonych jednostek traktowanych w ekstremalny sposób :)?

Re: Olej silnikowy VFR

: pn 23 sty 2017, 09:11
autor: Sebter
Tym bardziej, że silnik Vfr'y jest tak wysilony jak C-330 ;D

Re: Olej silnikowy VFR

: pn 23 sty 2017, 12:13
autor: Bury
ja lałem 5100 teraz jakoś mi sie pokreciło zalałem 7100 i żadnej różnicy nie widze jedynie taka ze wydałem więcej mamony

Re: Olej silnikowy VFR

: pn 23 sty 2017, 16:31
autor: Zając
Różnicy nie zobaczysz bo o smarowanie chodzi. A jak nie posmarujesz to nie pojedziesz... 8)
jak by oleju było zdecydowanie za mało to pewnie silnik pracował by głośniej nic więcej.
Lać jaki podaje producent i tyle.

Re: Olej silnikowy VFR

: wt 24 sty 2017, 10:54
autor: Klarkson
Każdy 10W-40 spełniający normę JASO MA.
Reszta zależy od portfela i preferencji seksualnych.

Re: Olej silnikowy VFR

: wt 24 sty 2017, 11:35
autor: K_L_A_M_A
Jedynym słusznym olejem do VFR i innych maszyn wymagających smarowania - jest to olej który wymienia się na czas wraz z filtrem, zgodnie z przebiegiem lub raz na rok ( sezonowanie oleju ). Parametry oleju tak jak koledzy już napisali nie mniejsze niż zaleca producent jednostki napędowej, a nie większe niż pozwala nam na to stan naszego portfela :twisted: Prawda jest taka że większość marek oleju produkowane jest w tych samych fabrykach a rozlewane do różnych opakowań z innym logiem. (nie tylko dotyczy oleju). Nawet jeżeli różnice jakieś występują to są bardzo subtelne i dotyczą bardziej ilości dodatków np czyszcząco - płukających . Chyba że weźmiemy oleje premium do super wysilonych jednostek ...ale to już inna bajka, inna półka cenowa i naszych maszyn nie dotyczy.

Re: Olej silnikowy VFR

: wt 24 sty 2017, 14:24
autor: śliniak290
Amen :D

Re: Olej silnikowy VFR

: wt 24 sty 2017, 14:52
autor: magik
Tak w ogóle to temat już był nie raz i funkcja szukaj nie gryzie. Może przyjazna do końca nie jest ale to temat do rozmowy w innym dziale

Re: Olej silnikowy VFR

: wt 24 sty 2017, 19:07
autor: figaro
Magiku bądź koleżeński, jak kolega pyta... :evil