Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: dixon » pn 23 maja 2016, 11:51

Mam plan wybrać się w nadchodzący długi weekend w te rejony, może ktoś jest z okolic i pomoże w udzieleniu kilku cennych info i porad odnośnie noclegu, ciekawych miejsc na które warto się wybrać itp. Będę b.wdzięczny za jakiekolwiek info!;)
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: PETER » pn 23 maja 2016, 12:16

pisz dzwoń do Damlew on się tam wybiera a był już wcześniej i podobało sie tak ze jedzie jeszcze raz
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: dixon » pn 23 maja 2016, 13:19

Dzięki Peter za info, od Damlewa już trochę info otrzymałem, ale czekam na kolejne;)
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

karmelix
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 68
Rejestracja: sob 21 lis 2015, 22:30
Imię: darek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: karmelix » pn 23 maja 2016, 17:03

17. Czerwca jest zlot motocykli w Srebrnej Górze (ok.Klodzka) nie bylem tam jeszcze ale na internecie fotki fajne i mysle ze warto odwiedzic.
CZ 175
YAMAHA XJ 600S
HONDA SHADOW 700
VFR 800fi

arturwery
Posty: 16
Rejestracja: czw 17 wrz 2015, 20:28
Imię: Artur
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: arturwery » pn 23 maja 2016, 17:12

Droga 388 z Polanicy na Wambierzyce (super asfalt i fajne zakręty) i dalej, przez Radków na Kudowę (Droga Stu Zakrętów - choć miejscami asfalt słaby). W innym temacie też już komuś odpisywałem odnośnie Kotliny Kłodzkiej viewtopic.php?f=38&t=24058. Ogólnie to byłem już tam wiele razy, od dzieciaka z rodzicami jeździłem, teraz na moto z kolegą się tam czasem wozimy. Jak chcesz coś więcej wiedzieć, to pytaj w temacie. Wieczorem, w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć :wink:

Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: dixon » pn 23 maja 2016, 17:41

Arturwery, dzięki za cenne info, czekam na kolejne. Chodzi mi o miejsca jakie tam można zwiedzić, które warto zobaczyć, więc jak coś jeszcze wiesz, możesz polecić to dawaj znać!;)
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: dixon » pn 23 maja 2016, 17:42

Poszukuję również w miarę sensownego noclegu w tamtych okolicach jako dobrą bazę wypadową na okoliczne warte zobaczenia miejsca, nie musi być super ach i och, może ktoś coś może poleci?
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

Awatar użytkownika
jagna
klepacz
klepacz
Posty: 665
Rejestracja: pn 15 lip 2013, 18:17
Imię: Agnieszka
województwo: śląskie
Płeć: Kobieta

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: jagna » pn 23 maja 2016, 19:13

Ja polecam Kudowę na nocleg, byłam tam kilka razy, za każdym razem w innym miejscu i żadnych nieprzyjemnych wspomnień, także noclegiem to się nie stresuj, niestety nie mam żadnych zapisanych. Jak jedziesz na weekend to góry stołowe i skalne miasto (adrspach), wypełnią ci czas. Polecam też podjechać do osówki http://www.osowka.pl/index.php
W samej Kudowie jest kaplica czaszek (nigdy tam nie dotarłam, bo zawsze były kolejki), coś w rodzaju skansenu rzemieślniczego i bardzo ładny park z pijalnią wód (dla twardzieli).
Optymizm jest błogosławieństwem niedoinformowanych.

arturwery
Posty: 16
Rejestracja: czw 17 wrz 2015, 20:28
Imię: Artur
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: arturwery » pn 23 maja 2016, 19:25

Błędne Skały, Skalne grzyby, w Czechach browar "Opat" (sprawdź dobrze godziny otwarcia, bo w weekend bardzo krótko jest otwarte, od Radkowa jest to jakieś 17 km), wejście na Szczeliniec Wielki, Fort Karola. W Wambierzycach warto bazylikę zobaczyć. Warto do Paszkowa zajechać i wjechać tak wysoko jak droga pozwala, nawierzchnia słaba, ale widok bardzo ładny. Na Zieleniec jest fajna trasa, a zwłaszcza droga powrotna do Dusznik. W Kudowie są źródełka wody mineralnej, w Dusznikach Zdrój ładny park, dworek, Muzeum Papiernictwa, w Radkowie zalew i fajna ścieżka rowerowa na Czechy. W Kudowie, w dzielnicy Czermna, masz Kaplicę Czaszek. Autostrada Sudecka, fajne winkle i równiutki asfalt. Na Batorów jest droga ale to dziura na dziurze, nie polecam :P, lepiej na pieszo tam isć. W samym Kłodzku to Twierdza Kłodzko, w Słoszowie to na pstrąga polecam zajechać. Jak z Zieleńca będziesz zjeżdżał do Dusznik to można na Torfowiska skręcić w boczną dróżkę. A jak turytyka górska Cię interesuje to praktycznie każdy zakątek Gór Stołowych Ci przypadnie do gustu, jest dużo szlaków pieszych. Jeszcze można do skalnego miasta w Czechach pojechać - Adrspach, to jakieś 40 km od Radkowa. W Nowej Rudzie jest ładny kościółek na wzniesieniu i muzeum górnictwa. Ogólnie w tym rejonie jest bardzo dużo atrakcji turystycznych, dużej części nawet nie znam, a części nie pamiętam ;P Z drogi stu zakrętów można na Kudowę i na Nachód do "Kauflandu" albo "Alberta" zaraz przy granicy pojechać po czeskie piwo - tanie i bardzo smaczne. Albo na ryneczek, do którejś z knajp na smażony ser. Jeszcze w Nachodzie też jest jakiś zamek, albo fortyfikacja/ruiny, nie pamiętam dokładnie. Wchodzi się tam po schodkach tak z 15 minut (w butach motocyklowych to nie jest najłatwiejsze zadanie), a w środku jest żywy niedźwiedź :P A przynajmniej był żywy, jak tam ostatni raz byłem ;) Trochę chaotycznie i pewnie nie po drodze to opisałem, ale tak na szybko naskrobałem, co pamiętałem teraz.

Co do noclegu, to mogę polecić "Czarodziejski Młyn" w Radkowie. To właśnie jest rodzinna turystyka tego mojego znajomego, co ze mną jeździ. Jeszcze go zapytałem o fajne trasy na moto, bo on zna numery dróg i miejscowości, ja tego nie pamiętam tak dokładnie. Jak się z nim rozmówię to napiszę :)

Awatar użytkownika
MEKU
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 73
Rejestracja: pn 28 paź 2013, 21:27
Imię: Darek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: MEKU » pn 23 maja 2016, 22:55

dixon pisze:Mam plan wybrać się w nadchodzący długi weekend w te rejony, może ktoś jest z okolic i pomoże w udzieleniu kilku cennych info i porad odnośnie noclegu, ciekawych miejsc na które warto się wybrać itp. Będę b.wdzięczny za jakiekolwiek info!;)
Cześć,
Do zobaczenia jest dużo od górskich szlaków po fortyfikacje, kopalnie i jaskinie.
Moim zdaniem warto wpisać w plan:
1. Jaskinia Niedźwiedzia - Kletno
2. Kopalnia Złota - Złoty Stok
3. Park linowy w Złotym Stoku - swego czasu najdłuższe tyrolki w Europie
4. Twierdza w Kłodzku
5. Twierdza w Srebrnej Górze, a po drodze krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich
6. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdr.
7. Kompleks Riese Włodarz lub Osówka albo oba
8. Kopalnia w Nowej Rudzie
9. Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim
10. Spływ Nysą Klodzką - przystań w Bardzie
11. Szczeliniec Wlk., Błędne Skały itp.
Droga na odcinku Kudowa - Kłodzko jest obecnie w wielu miejscach w remoncie, wahadła, światła itp. dupiato się nią jeździ.
Noclegów w okolicy jest mnóstwo, myślę że w dowolnej lokalizacji coś znajdziesz. Kotlina to region turystyczny nie powinieneś mieć najmniejszego kłopotu z noclegiem.
Mieszkam w Ząbkowicach Śl. jeśli będę mógł w czymś pomóc daj znak.

Pozdrowienia
Obrazek

Awatar użytkownika
Radarro
klepacz
klepacz
Posty: 557
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 13:55
Imię: Radek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: Radarro » wt 24 maja 2016, 08:24

Ja będę w okolicy Lądka od piątku do niedzieli ale autem, stadnie z dzieciakami.

Z listy MEKU polecam kompleks Riese i twierdzę Srebrna Góra.
Ja się tez wybieram do kopalni złota w Złotym Stoku (planuję na sobotę).

Kiedyś nocowałem w "Agroturystyka Finezja" w Sierpnicy. Blisko do kompleksu riese i bardzo przyjemna okolica
http://www.agrosierpnica.pl/
V4 + R6 Brotherhood :-D
TS 350 -> 800Fi -> VTR SP1 -> RSV Tuono '03 -> VFR 400

Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: dixon » śr 25 maja 2016, 18:02

Jagna, Arturwery, Meku, Radarro, bardzo, ale to bardzo dziękuję wam za mnóstwo konkretnych i bezcennych info!;)
Wyjazd jednak stanął pod znakiem zapytania z powodu pogody, zastanawiam się nad totalnie przeciwnym kierunkiem z powodu pogody, a mianowicie - mazury. Jeśli się tak stanie, to i tak za kilka tygodni wybieram się na ok. tydzień w okolice kłodzka, bo z tego co napisaliście jest tam wiele bardzo ciekawych i cennych i wartych zobaczenia miejsc!
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

jareckiz
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pt 25 sty 2008, 21:52
Imię: Jarosław
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzelin
Kontakt:

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: jareckiz » śr 25 maja 2016, 20:05

Radarro pisze:Ja będę w okolicy Lądka od piątku do niedzieli ale autem, stadnie z dzieciakami.

Z listy MEKU polecam kompleks Riese i twierdzę Srebrna Góra.
Ja się tez wybieram do kopalni złota w Złotym Stoku (planuję na sobotę).

Kiedyś nocowałem w "Agroturystyka Finezja" w Sierpnicy. Blisko do kompleksu riese i bardzo przyjemna okolica
http://www.agrosierpnica.pl/
Jak będziesz wZłotym Stoku, to koniecznie ale to koniecznie, pojedź raptem 15 km dalej na Czeską stronę, (granica w Paczkowie) do miejscowości Vapienna, tam jest " jaskinia niedźwiedzia", bilet od osoby dorosłej około 100koron. Przewodnik Czeski i wszystko zrozumiałe dla dzieci będzie niesamowita atrakcja.
http://www.jeskynecr.cz/pl/jeskyne/jeskyne-na-pomezi/
ze 20 km dalej jest miejscowość Ramzowa z wyciągiemm na Serak (taka góra)
http://www.bonera.cz/onas-pl.php


5 km dalej leży miejscowość Branna ( mekka ścigantów na veteranach)
https://www.youtube.com/watch?v=l5opYnrxAfM
https://www.youtube.com/watch?v=NQcgxT9oXbA
tam w restauracji na kowadle zjesz knedliki z kapustką oraz gulaszem za 78 koron plus piwo za 25 i wtedy poczujesz prawdziwy klimat Czech oraz będziesz miał okazje porównać nas do Czechów.
Grzechem było by być tak blisko i tam nie pojechać.
A i żałuj że nie będziesz tam na VFR-ce bo w warunkach naturalnych na świetnym asfalcie i pięknych winklach miałbyś możliwość pozamykania opon :lol: Ja rozumiem i popieram - rodzina najważniejsza, ale może kiedyś tam wrócisz.

Awatar użytkownika
Radarro
klepacz
klepacz
Posty: 557
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 13:55
Imię: Radek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: Radarro » czw 26 maja 2016, 21:17

jarecki ja nie jestem świeżakiem w temacie Kotliny, 8 lat we Wro mieszkałem, więc te okolicę mam ogarniętą. Góry Sowie to moje ulubione góry :)
W "niedźwiedziej" nie byłem, rzucę temat ekipie, bo jest nas więcej.
Ramzową znam, stare czasy i super stoki zimą.
Branna oczywiście też, kumpel z roboty jeździ tam co rok na wyścigi, może w tym roku sie skuszę też.
Aha, no i mluvim hodně dobre česky :) więc wiem o jakich różnicach mówisz.

PS - działa jeszcze "Darz Bór" za Złotym Stokiem w stronę Nysy? Kiedyś tam super pojadłem, porcje były dla duuuuużego chłopa :)
V4 + R6 Brotherhood :-D
TS 350 -> 800Fi -> VTR SP1 -> RSV Tuono '03 -> VFR 400

jareckiz
pisarz
pisarz
Posty: 253
Rejestracja: pt 25 sty 2008, 21:52
Imię: Jarosław
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Strzelin
Kontakt:

Re: Kłodzko i okolice - nadchodzący weekend, potrzebna pomoc

Post autor: jareckiz » czw 26 maja 2016, 22:23

A to przepraszam, Czy Darz Bór istnieje? - nie wiem bo ja tylko w Czeskich się stołuję :D Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości