Nasz kręgosłup, lędźwia i korzonki.

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Nasz kręgosłup, lędźwia i korzonki.

Post autor: figaro » pn 04 kwie 2016, 21:20

Witam.
Wspólne spotkania mają to do siebie, że mniej lub bardziej celowo zostają poruszone różnej maści tematy. :wink:
Podczas ostatniej niedzieli w Sobowidzu ni stąd, ni zowąd ujawnił się problem rozmaitych bóli kręgosłupa /w okolicach gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę/. :twisted:
Sprawa oparła się także o korzonki, tudzież rwy kulszowe. Kto doświadczył tego niesamowitego w swoim przebiegu zjawiska, wie o co idzie walka. :ryczy
Krótko, lekarzem nie jestem, wróżką również, natomiast swego czasu przysposobiłem w zaprzyjaźnionej przychodni zdrowia pewna broszurkę, którą chcę się z Wami i dla dobra waszego podzielić. :cool
Niech ból korzonków nie będzie nigdy Wam znany. :lol
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Miszak
pisarz
pisarz
Posty: 310
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:15
Imię: Łukasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kłanino, (kiedyś Świecie n.W.)

Re: Nasz kręgosłup, lędźwia i korzonki.

Post autor: Miszak » śr 06 kwie 2016, 06:11

:shock: jak powiedział, tak zrobił :mrgreen:
KISZCZAK
519 082 037

Awatar użytkownika
mozek
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 19:59
Imię: Ksystof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wilno

Re: Nasz kręgosłup, lędźwia i korzonki.

Post autor: mozek » pt 08 kwie 2016, 18:00

Witam chlopaki w klubie :(
Wlasnie z tej okazji wyladowalem dzisiaj w szpitalu i zostane tutaj 10dni.
Z tego co twierdzi lekarz to nie ma to n8c wspolnego z motorem, a tylko z trybem zycia jakie prowadzimy.

akros
Posty: 0
Rejestracja: wt 19 kwie 2016, 22:21
Imię: Igor
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasz kręgosłup, lędźwia i korzonki.

Post autor: akros » wt 19 kwie 2016, 23:16

Tzn. z jakim trybem życia? Takie rzeczy to dzieją się od przeciągów.

Awatar użytkownika
chuberth
bywalec
bywalec
Posty: 45
Rejestracja: pn 24 sie 2015, 09:29
Imię: Hubert
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasz kręgosłup, lędźwia i korzonki.

Post autor: chuberth » śr 20 kwie 2016, 08:31

Ale temat :x
Jak sobie przypomnę ten niesamowity ból to mi słabo.

Awatar użytkownika
mozek
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 19:59
Imię: Ksystof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wilno

Re: Nasz kręgosłup, lędźwia i korzonki.

Post autor: mozek » śr 20 kwie 2016, 08:43

akros pisze:Tzn. z jakim trybem życia? Takie rzeczy to dzieją się od przeciągów.
Takie rzeczy dzieja sie od mlodzienczej glupoty, nadmiaru sily, ciaglego siedzenia przy biurku i pc, braku aktywnosci fizycznej.
Przeciag jest bodzcem pobudzajacym a nie przyczyna

Johnzie
bywalec
bywalec
Posty: 28
Rejestracja: pn 08 cze 2015, 19:42
Imię: Jacek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasz kręgosłup, lędźwia i korzonki.

Post autor: Johnzie » śr 20 kwie 2016, 13:38

Mam trochę doświadczenia z bólem w dolnej części pleców więc podziele się spostrzeżeniami:

Tryb życia - niestety siedzący nam nie sprzyja, nie każdy też dba o prawidłową krzywiznę kręgosłupa siedząc. Znam dwie osoby, które wieku 30,31 lat miały problem z kręgosłupem własnie przes siedzącą pracę. Niestety poza pracą wielu ludzi nie przejawia aktywności fizycznej - stąd też słabe plecy i mięśnie trzymające kręgosłup. Ja regularnie spędzam czas na siłowni ale jeżeli w okresie światecznym nie trenuję i siedzę dużo w domu zaczynają mnie plecy w krzyżu boleć.

Postrzał, zawiane plecy - wystarczy, że masz rozgrzane i spocone plecy, powieje lekki wiaterek (wystarczy chwila) do tego trochę wysiłku fizycznego i gotowe.

Jeżel czujesz, że kłuje Cię w krzyżu (np przy unoszeniu nogi) idź do ortopedy - możliwe, że masz wysunięte dyski i czeka Cię rechabilitacja

Podsumowujac: nie dopuszczać do tego by po plecach wiał nam wiatr szczególnie jeśli spocone, aktywność fizyczna, wzmazniać plecy, siedzieć prosto z plecami opartymi, jeśli podnosić ciężkie rzeczy to z lekkiego przysiadu z dołkiem w krzyżu.

Awatar użytkownika
mozek
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 19:59
Imię: Ksystof
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wilno

Re: Nasz kręgosłup, lędźwia i korzonki.

Post autor: mozek » śr 20 kwie 2016, 19:53

Johnzie pisze:Mam trochę doświadczenia z bólem w dolnej części pleców więc podziele się spostrzeżeniami:

Tryb życia - niestety siedzący nam nie sprzyja, nie każdy też dba o prawidłową krzywiznę kręgosłupa siedząc. Znam dwie osoby, które wieku 30,31 lat miały problem z kręgosłupem własnie przes siedzącą pracę. Niestety poza pracą wielu ludzi nie przejawia aktywności fizycznej - stąd też słabe plecy i mięśnie trzymające kręgosłup. Ja regularnie spędzam czas na siłowni ale jeżeli w okresie światecznym nie trenuję i siedzę dużo w domu zaczynają mnie plecy w krzyżu boleć.

Postrzał, zawiane plecy - wystarczy, że masz rozgrzane i spocone plecy, powieje lekki wiaterek (wystarczy chwila) do tego trochę wysiłku fizycznego i gotowe.

Jeżel czujesz, że kłuje Cię w krzyżu (np przy unoszeniu nogi) idź do ortopedy - możliwe, że masz wysunięte dyski i czeka Cię rechabilitacja

Podsumowujac: nie dopuszczać do tego by po plecach wiał nam wiatr szczególnie jeśli spocone, aktywność fizyczna, wzmazniać plecy, siedzieć prosto z plecami opartymi, jeśli podnosić ciężkie rzeczy to z lekkiego przysiadu z dołkiem w krzyżu.
swiete slowa

ksak
Posty: 0
Rejestracja: ndz 03 lip 2016, 21:59
Imię: Łukasz
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasz kręgosłup, lędźwia i korzonki.

Post autor: ksak » ndz 03 lip 2016, 22:45

Trzeba się kąpać w soli i borowinie. Nie żartuję. Bardzo to pomaga.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości