Witam.Poszukiwana porada-Ekogroszek/piec/podajnik/sterowniki

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
veeefour
pisarz
pisarz
Posty: 258
Rejestracja: wt 12 maja 2015, 20:47
Imię: Przemek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam.Poszukiwana porada-Ekogroszek/piec/podajnik/sterow

Post autor: veeefour » pt 01 kwie 2016, 19:13

jareckiz pisze:Ja się przychylam do zdania Radarro, histereza jest ustawiana na +- 5 stopni, więc przy ustawieniach na piecu temperatury np. 60 stopni (tez tak mam), woda powrotna też jest gorąca i nie mam efektu korozji. To tyle z praktyki.
Histereze ustawiasz w wiekszosci sterownikow jaka chcesz. U mnie 2 st....

Mam ustawione 45 na zasilaniu i 45 na powriocie. Jak? Niektore sterowniki oferuja sterowanie pompa CWU jako mieszajaca ale sluza do tego rowniez zawory mieszajace.
Zając pisze: No nie wiem...

Gdybym miał wziąć któraś radę jeżeli chodzi o użytkowanie kotła defro, to raczej bym się sugerował instrukcją obsługi, gdzie na stronie około 14-ej w temacie "korozja niskotemperaturowa" wyraźnie i dość jasno jest to opisane, "nie zaleca się użytkowanie kotła przy zasilaniu CO przy temperaturze niższej niż 60 stopni".
Jakoś tak to brzmi.
Producenci pisza co chca tak aby te pierdziawki jak najlepiej sprzedac - w praktyce wiekszosc kotlow w przedziale 10-15kW nie ma nawet 60% sprawnosci wiec trzeba
sztucznie podniesc temp bo bezwladnosc malego plaszcza wodnego jest bardzo mala a co za tym idzie sterowanie temp na mniejszych mocach jest bardzo trudne

No nie wiem, fizyki nie zmienisz i nie oszukasz. Ludzie dziela sie na takich co za czyms slepo podozaja i takich co zagadnienia analizuja sami i wycagaja wnioski...

Zdanie: "nie zaleca się użytkowania kotła przy zasilaniu CO przy temperaturze niższej niż 60 stopni" w ogole przestaje byc nawet logiczne jak w instalacji znajdzie sie zwor
mieszajacy 3 czy 4 drogowy bo on moze podniesc temp powrotu jak i ja obnizyc. Pisane o min. temp na zasilaniu w celu ochorny przed korozja niskotemp. to objaw kompletnego
niezrozumienia tego tematu...bez urazy.

Co sobie producenci pisza to jedno. Tak samo jak kiedys nie wolno byla montowac kotlow na paliwo stale w ukladach zamknietych bo bomba i wybuchnie.
W Niemczech nikt nie widzial instalacji otwartej od 50 lat...ja sobie sam tez nie wyobrazam u siebie instalacji otwartej...
Ostatnio zmieniony pt 01 kwie 2016, 19:56 przez veeefour, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zając
klepacz
klepacz
Posty: 1018
Rejestracja: sob 06 sie 2011, 15:10
Imię: Dariusz
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Hanna

Re: Witam.Poszukiwana porada-Ekogroszek/piec/podajnik/sterow

Post autor: Zając » pt 01 kwie 2016, 19:34

Nie jestem fizykiem.
Każdy człowiek wyciąga wnioski jakie chce, ale jak do tego dołączy swoją analizę na bazie pewnych zaleceń to ma odpowiedz pewną i z pewnością wtedy na ślepo nie podąża.
LWL 74HN

Awatar użytkownika
Radarro
klepacz
klepacz
Posty: 557
Rejestracja: śr 23 kwie 2008, 13:55
Imię: Radek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SGL

Re: Witam.Poszukiwana porada-Ekogroszek/piec/podajnik/sterow

Post autor: Radarro » śr 06 kwie 2016, 08:41

Piotrek, obiecana fotka mojej kotłowni.
Po pełnym sezonie palenia, jeszcze przed wiosennym sprzątaniem :)
:bye
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Arvenis
Posty: 0
Rejestracja: wt 21 mar 2017, 08:40
Imię: Jan
Płeć: Mężczyzna

Re: Witam.Poszukiwana porada-Ekogroszek/piec/podajnik/sterow

Post autor: Arvenis » śr 12 kwie 2017, 11:11

Jeśli chodzi o zakup ekogroszku to ja kupuję tutaj: ekogroszek workowany najtaniej. Ceny mają sensowne i do tego węgiel dobrej jakości, który ładnie się spala i zostawia czysty, sypki popiół. Polecam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości