Kamerki sportowe

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Kamerki sportowe

Post autor: ADHD VFR » pt 11 mar 2016, 21:51

Nie wiem czy ktoś poruszał taki temat ale chciał bym wymienić się informacjami i dowiedzieć się może wielu ciekawych rzeczy jak montujecie i nagrywacie filmiki dla jasności ja posiadam kamerkę Sony HDR-AS200 za dużo o niej nie moge jeszcze powiedzieć bo niedawno kupiłem wcześniej miałem as15 porównywając filmiki z neta jak dla mnie przepaść pod względem jakości i parametrów :)
:moto :killer

Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK
Kontakt:

Re: Kamerki sportowe

Post autor: Koobsky » sob 12 mar 2016, 13:11

Ja mam GoPro Hero 3+ Black Edition od ponad 2 lat i jeszcze się nie zdarzyło, żebym żałował tego zakupu. Mało tego, niema kamerki, na którą bym ją zamienił. Hero 4 jest niby lepsza ale w tym, ze nagrywa w 4K. W Full HD nie ma miedzy nimi zbytniej różnicy.
Mam zamontowaną centralnie na górze kasku. Na autostradzie trochę urywa łeb ale normalnie jest OK. Miałem kilka uchwytów na VFR ale obecnie są zdjęte bo moto było całe malowane.
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Kamerki sportowe

Post autor: ADHD VFR » sob 12 mar 2016, 16:07

GoPro marka sama w sobie ;) HDR AS200 jest własnie porównywalna do GoPro Hero 4 duzo zalezy od karty pamięci jaką masz włożoną ja własnie przymierzam się do zakupu uchwytów na boku kasku bo na górze nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie przy wiekszych predkosciach głowa rzuca na wszystkie strony :)
:moto :killer

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Kamerki sportowe

Post autor: Zaper » sob 12 mar 2016, 16:37

Na kasku spoko tylko że nadal obawiam się co będzie podczas jakiegoś wypadku, jak zachowa się to coś przyklejone do kasku i czy nie zrobi krzywdy. Co do mocowania na motocyklu to zawsze miałem drgania i do niczego nagrania. Kamerki mam sjcam 5000+ i drift ghost s. W tym roku kupuje gimbal elektroniczny, niestety 1000 zł w plecy bo jest drogi, aczkolwiek warto. Czekam tylko jak zmniejszą rozmiary tych gimbali.

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Kamerki sportowe

Post autor: ADHD VFR » sob 12 mar 2016, 17:23

Myślę że SteadyShot jaki posiada moja kamerka spełni moje oczekiwania ale to wyjdzie w praniu ;) A co do upadku z kamerką to są plusy i minusy . Jednym z przykładów jest Schumacher
:moto :killer

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Kamerki sportowe

Post autor: Zaper » sob 12 mar 2016, 21:19

StadyShot daje radę tylko jakość masakruje.

czezare
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 91
Rejestracja: sob 23 lut 2013, 13:06
Imię: Cezary
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kamerki sportowe

Post autor: czezare » sob 12 mar 2016, 21:33

Steadyshot z całą pewnością pomaga ale niestety nie jest idealnie. Przykład filmiku w załączeniu. Kamera przymocowana do motocykla.
Nagrywane też kamerą sony z tym, że model wcześniejszy tj. HDR AS100.
Jakość trochę serwer zepsuł przy przegrywaniu konwertował coś ale drgania takie same jak w oryginale. Oglądałem na youtube porównania HDR AS 100 i 200 i wiele różnic nie widziałem poza możliwością korzystania z zapisu w rozdzielczości 4K co na chwilę obecną dla mnie jest totalnie bezużyteczne.

link poniżej :
https://vimeo.com/158755009
VFR 800 vtec '2006 >> VFR 1200 FD-A '2010

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Kamerki sportowe

Post autor: ADHD VFR » sob 12 mar 2016, 23:58

StadyShot w hdr 200 jest o 30% lepszy niż w hdr as100 w dużej ilości jakość psuje youtube nie wspominając już o mozliwościach nagrywania w bodajże 4trybach chyba czego nie ma hdras100 i tak jak juz wczesniej pisałem dużą rolę odgrywa karta jaką mamy włożona w kamerce
:moto :killer

Awatar użytkownika
zoomer
pisarz
pisarz
Posty: 226
Rejestracja: pt 13 mar 2015, 11:20
Imię: Damian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: Kamerki sportowe

Post autor: zoomer » ndz 13 mar 2016, 14:35

Ja w tym sezonie będę testował GitUp Git2Pro. Nie wiem jak to się będzie zachowywało jeśli chodzi o drgania, ale jeśli chodzi o jakość obrazu to w testach jest ona najlepsza wśród tych niby GoPro i najbardziej zbliżona do GoPro. Się zobaczy. Może ktoś już ma taką i może się podzielić doświadczeniem?

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Kamerki sportowe

Post autor: ADHD VFR » ndz 13 mar 2016, 16:01

Nigdy nie słyszałem o takiej kamerce ale że aż najlepsza pod względem obrazu nawet od GoPro to dziwne
:moto :killer

Awatar użytkownika
zoomer
pisarz
pisarz
Posty: 226
Rejestracja: pt 13 mar 2015, 11:20
Imię: Damian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: Kamerki sportowe

Post autor: zoomer » ndz 13 mar 2016, 16:26

Nie, nie zrozumiałeś :) Najlepsza wśród tych co wyglądają jak GoPro :) Mówię tutaj o tych budżetowych produktach czyli ok. 6oozł. Najważniejsze co ma to stabilizacja żyroskopowa która na tyle co próbowałem działa super. Inna rzecz to 60fps przy full hd - to rzadkość :) i chyba nawet GoPro tego nie ma ale nie mam pewności. Co do porównania jakości to sprawdź YouTubce. Wydaje mi się że różnica w jakości sprawia że różnica w cenie staje się być nie do zaakceptowania :) Wszytko zależy od wymagań :)

Awatar użytkownika
zoomer
pisarz
pisarz
Posty: 226
Rejestracja: pt 13 mar 2015, 11:20
Imię: Damian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: Kamerki sportowe

Post autor: zoomer » ndz 13 mar 2016, 16:29

Wspomniana wcześniej Sony jest lepsza od GoPro które było pierwsze jako profesjonalny produkt i trochę osiedli na laurach a konkurencja niestety nie śpi :) W tym momencie bazują na tym że jak ktoś słyszy GoPro to od razu myśli - ooo to te najlepsze kamerki. Jak sprawdzisz porównanie z Sony to zobaczysz jaka kolosalna różnica w stabilizacji jest na korzyść Sony i piszę to niechętnie bo nie lubię Sony - za dużo razy się zraziłem do tej marki.

Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK
Kontakt:

Re: Kamerki sportowe

Post autor: Koobsky » ndz 13 mar 2016, 21:13

Nie wiem skąd takie wnioski, że "wspomniana wcześniej Sony jest lepsza od GoPro"...?
Nie chcę jakoś specjalnie bronić GoPro ale nie mogę się zgodzić z takim twierdzeniem, jako że moja osobista opinia jest zupełnie inna i piszę to bazując na osobistym doświadczeniu z GoPro.
Kolejna sprawa to samo porównywanie Sony HDR-AS200 do GoPro jest bardzo niesprawiedliwe, bo to 2 różne kamerki.
GoPro ma opcje, których AS200 nie ma i miała nie będzie. Sony ma stabilizację ale niestety programową a nie mechaniczną. To mogę w GoPro osiągnąć programem w postprodukcji więc atut raczej średni.
Uważajcie z ocenianiem kamerek za pomocą filmów porównawczych na YT bo te porównania nie zawsze są uczciwe lub dobrze zrobione i można się bardzo zdziwić...

PS. 60 fps w Full HD to nagrywa moje GoPro a to nie jest najnowszy model... :)
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

Awatar użytkownika
zoomer
pisarz
pisarz
Posty: 226
Rejestracja: pt 13 mar 2015, 11:20
Imię: Damian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: Kamerki sportowe

Post autor: zoomer » ndz 13 mar 2016, 22:48

60fps - dlatego napisałem, że nie mam pewności bo się GoPro nie interesowałem na tyle żeby znać wszystkie parametry. Napisałem też, że wszystko zależy od tego czego się oczekuje i do czego będzie sprzęt używany. Nie wszyscy mają ochotę się bawić w postprodukcji i wybiorą Sony bo sposób używania jest prosty: przycisk ON - kabel i transfer do kompa - wysłanie na YouTube lub FB i tyle :) - Sony wygrywa. Jeśli ktoś ma inne wymagania to wybiera GoPro. Ja akurat wybrałem GitUp-a bo jest jej najbliżej do GoPro. Nie mam jakiś strasznych ambicji na filmowanie tym sprzętem więc mi wystarczy i ta kolosalna różnica w cenie przemawia na + dla GitUp-a.

tango
bywalec
bywalec
Posty: 39
Rejestracja: pn 14 kwie 2014, 12:48
Imię: Michal
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Kamerki sportowe

Post autor: tango » pt 18 mar 2016, 14:42

Ja z kolei będę testował Eken H9, pierwsze testy z ręki są całkiem ok, zobaczymy jak nagrania z jazdy - ale tutaj trzeba chwile poczekać na dłuższe okresy dobrej pogody :)
Pamiętajcie, że kwestia wyższości jednego urządzenia nad drugim w wielu przypadkach jest subiektywna, ponieważ oceniane jest to co widać, a ludzkie oczy nie są identyczne u wszystkich i stąd jednej osobie bardziej podpasuje to a innej co innego. Poza tym wszystkie serwisy typu youtube dodają od siebie swoje mechanizmy kompresji, przez co obraz i tak będzie się różnił od przygotowanego przez Was/nagranego przez action cam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości