Kamerki sportowe

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
zoomer
pisarz
pisarz
Posty: 226
Rejestracja: pt 13 mar 2015, 11:20
Imię: Damian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poronin

Re: Kamerki sportowe

Post autor: zoomer » pt 18 mar 2016, 15:01

Dokładnie :) Polać temu Panu... :biggrin

Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK

Re: Kamerki sportowe

Post autor: Koobsky » sob 19 mar 2016, 13:39

Ja jestem zadowolony z GoPro Hero 3+, które mam. Hero 4 w ogóle mnie nie zachwyciło. Jakość jest bardzo porównywalna a największą przewagą nad 3+ jest tryb nagrywania w rozdzielczości 4K z prędkością 30 fps. Hero 3+ ma 4K ale tylko 15 fps czyli w zasadzie bezużyteczny jako film. OK, 4K fajna sprawa ale pytanie brzmi - czy będę jej używał...? Karty pamięci nadające się do zapisu filmów w formacie 4K są piekielnie drogie a taka rozdzielczość zjada je naprawdę szybko. Nie łatwa jest też edycja bo nie dość, że zajmują masakrę miejsca na dysku to jeszcze trzeba mieć mocnego kompa, żeby to obrobić w sensownym czasie. Ostatni i chyba najważniejszy aspekt to odtwarzanie... Osobiście mam tylko jeden ekran o rozdzielczości 5K. Poza tym wszystkie inne są max Full HD czyli 1920 x 1080 więc co z tego, że nagram film w 4K jak nie będę miał go gdzie obejrzeć.
Mi osobiście w 100% wystarcza rozdzielczość Full HD. Z 3 tygodniowego wypadu do Włoch przywiozłem TYLKO 3 pełne karty pamięci bo już 2 czy 3 dnia padł mi laptop i nie miałem jak zgrywać filmów na dysk więc musiałem się zmieścić na 3 kartach 64GB co brzmi może i spoko ale w rzeczywistości jest to jedyne 13,5h materiału Full HD. Jak sami widzicie zakup dodatkowego dysku twardego jest nieunikniony. :)
Dla porównania kiedy byłem w Szkocji w zeszłym roku i nie miałem problemu że zgrywaniem zdjęć, w ciągu jedynych 2 tygodni zdążyłem zapisać ponad 660GB filmów!!!. Gdybym nagrywał w 4K to pewnie potrzebował bym że 2 razy tyle wolnego miejsca...

Co bym chciał mieć w nowej kamerce to GPS. Fajnie było by mieć odczyty prędkości i ewentualną mapę, szczególnie podczas jazdy na moto. Przy okazji wiemy gdzie każdy film został nagrany co bywa szczególnie przydatne kiedy pojedziemy na wakacje do innego kraju. Mam nadzieję, że GoPro o to zadba w nowym modelu bo nie chciał bym zmieniać systemu, jako że mam sporo akcesoriów do GoPro.
Takie rzeczy jak stabilizacje itp. nie są mi konieczne. Filmy, które nagrałem do tej pory kamerką umieszczona na kasku są dość stabilne. Poza tym zawsze można zrobić to programowo więc nic straconego.
Ja osobiście lubię sam wszystko dostosować w postprodukcji ale jeżeli ktoś nie lubi niczego obrabiać i chce mieć gotowe filmiki prosto z kamerki to wbudowana stabilizacja będzie dla takiej osoby bardzo użyteczna. Szkoda jedynie, że wszystkie te stabilizacje obcinają tak dużo obrazu...
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kamerki sportowe

Post autor: Zaper » ndz 20 mar 2016, 13:42

Co do stabilizacji to ta sprzętowa tak jak wspomniałem niestety psuje jakość, ale takie coś sobie sprawię:
https://www.youtube.com/watch?v=UX3HigN8r8Y

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Kamerki sportowe

Post autor: ADHD VFR » ndz 20 mar 2016, 13:48

Zaper pisze:Co do stabilizacji to ta sprzętowa tak jak wspomniałem niestety psuje jakość, ale takie coś sobie sprawię:
https://www.youtube.com/watch?v=UX3HigN8r8Y
Jak dla mnie mistrzostwo :shock: ciekawe jaka cena ;)
:moto :killer

Awatar użytkownika
zoomer
pisarz
pisarz
Posty: 226
Rejestracja: pt 13 mar 2015, 11:20
Imię: Damian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poronin

Re: Kamerki sportowe

Post autor: zoomer » ndz 20 mar 2016, 15:47

Za Tarota to minimum 300 trzeba liczyć. Do tego trzeba mieć mechaniczną przyssawkę.

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4210
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Kamerki sportowe

Post autor: emil » ndz 20 mar 2016, 16:26

Ja mam takie coś:
http://www.redleaf.pl/rd_990c.html

założone na lusterku, drgania były na wolnych obrotach, bo mi cały silnik generalnie drgał, ale już się problemu pozbyłem :mrgreen:
W czasie jazdy nie widać specjalnych skoków, nagrywa fajnie i kolorów nie przekłamuje, kupiłem bo czytałem testy i porównania, nawet model wyższy robi słabsze filmy i zdjęcia (pod względem ostrości i szczegółów - tak wynikało z testów) :) no i cena też swoje zrobiła.

Awatar użytkownika
Nomad
teksciarz
teksciarz
Posty: 100
Rejestracja: sob 16 maja 2015, 14:15
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Police

Re: Kamerki sportowe

Post autor: Nomad » ndz 20 mar 2016, 16:48

emil pisze:Ja mam takie coś:
http://www.redleaf.pl/rd_990c.html

założone na lusterku, drgania były na wolnych obrotach, bo mi cały silnik generalnie drgał, ale już się problemu pozbyłem :mrgreen:
W czasie jazdy nie widać specjalnych skoków, nagrywa fajnie i kolorów nie przekłamuje, kupiłem bo czytałem testy i porównania, nawet model wyższy robi słabsze filmy i zdjęcia (pod względem ostrości i szczegółów - tak wynikało z testów) :) no i cena też swoje zrobiła.
Też posiadam kamerkę tej firmy tyle że ten model z wifi :D
Stare chińskie przysłowie mówi : " Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajach, zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kamerki sportowe

Post autor: Zaper » ndz 20 mar 2016, 18:21

emil pisze:Ja mam takie coś:
http://www.redleaf.pl/rd_990c.html

założone na lusterku, drgania były na wolnych obrotach, bo mi cały silnik generalnie drgał, ale już się problemu pozbyłem :mrgreen:
W czasie jazdy nie widać specjalnych skoków, nagrywa fajnie i kolorów nie przekłamuje, kupiłem bo czytałem testy i porównania, nawet model wyższy robi słabsze filmy i zdjęcia (pod względem ostrości i szczegółów - tak wynikało z testów) :) no i cena też swoje zrobiła.
Emil jak rozwiązałeś problem z drganiami, wiesz może jak ta kamera wypada w zestawieniu z kamerami sjcam?

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Kamerki sportowe

Post autor: ADHD VFR » ndz 20 mar 2016, 18:36

Polecam stronkę z linkiem poniżej dużo testów kamerek (forum) na stronie głównej macie wszystkie nowinki i ciekawe wiadomości dużo interesujących rzeczy :)

http://kamerypov.pl/page/articles.html
:moto :killer

Awatar użytkownika
ADHD VFR
pisarz
pisarz
Posty: 409
Rejestracja: ndz 06 kwie 2014, 20:11
Imię: Michał
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin

Re: Kamerki sportowe

Post autor: ADHD VFR » ndz 20 mar 2016, 22:17

Panowie mam jedno pytanie jakośc nagrań jak wiemy także zalezy od karty pamięci jak to jest ważniejsza jest szybkośc zapisu czy odczytu?
:moto :killer

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4210
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Kamerki sportowe

Post autor: emil » ndz 20 mar 2016, 22:20

Zaper - wymieniłem silnik :mrgreen: serio. Z innych powodów, nie przez kamerkę, ale drgania zazwyczaj powstają od rozklepanego kosza sprzęgła, czuć to na manetkach i na wszystkich krańcowych elementach w tym lusterkach, pomaga wymiana kosza na mniej zużyty i to całego, nie samej zewnętrznej części ale również zabieraka.

Nomad i jak Ci się sprawuje? Ile bateria wytrzymuje? Mi ok 3h.

Co do kart to zapewne prędkość zapisu, kupiłem jakąś tam chyba najdroższą 32GB za ok 100zł, ponoć nic lepszego już w eurortv nie mieli ;)

Awatar użytkownika
Koobsky
pisarz
pisarz
Posty: 399
Rejestracja: pt 09 lis 2012, 22:03
Imię: Kuba
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bristol, UK

Re: Kamerki sportowe

Post autor: Koobsky » ndz 20 mar 2016, 23:45

ADHD VFR pisze:Panowie mam jedno pytanie jakośc nagrań jak wiemy także zalezy od karty pamięci jak to jest ważniejsza jest szybkośc zapisu czy odczytu?
Ważniejsza jest prędkość zapisu.
http://www.goriders.net
Zapraszam do polajkowania mojego fanpage'a na facebook'u. :)
https://www.facebook.com/www.goriders.net

Moja VFR'a...
VFR 800 V-Tec

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kamerki sportowe

Post autor: Zaper » pn 21 mar 2016, 07:29

Emil tylko teraz mam vstroma V2 tam jest i wszytko ma większe drgania niż vfr :-) to mnie pocieszyłeś

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4210
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: Kamerki sportowe

Post autor: emil » pn 21 mar 2016, 07:53

Aaa :D fakt, bedzie trzepac na wolnych, ale w czasie jazdy moze mniej? sprobuj ja zalozyc na elemencie, ktory najmniej drga, np. srodek kierownicy, moze to cos da.

Awatar użytkownika
Nomad
teksciarz
teksciarz
Posty: 100
Rejestracja: sob 16 maja 2015, 14:15
Imię: Michał
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Police

Re: Kamerki sportowe

Post autor: Nomad » pn 21 mar 2016, 09:59

Przy nagrywaniu 60fps 720p działa 1,5godziny ale to dlatego że mam kartę tylko 8gb :( na ten sezon pora zakupić 32gb :D
Stare chińskie przysłowie mówi : " Dopiero kiedy komar usiądzie Ci na jajach, zdasz sobie sprawę, że nie wszystko da się rozwiązać przemocą"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości