Rozważania na temat foruma - part 2

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Rozważania na temat foruma - part 2

Post autor: KolczyK » czw 13 gru 2007, 17:35

APELUJE

pożoNdek jak i żołoNdek musi być, ale tu sie robi dym na temat moderatorów i syfu na forumie !!!! :roll: :???:

LUDZIE : zróbta temata na temat sprzatania świata czyt. foruma.....i np taki "ktoś" może się tym zając w wolnym czasie, a wiem, że to pracochłopnne jest...wiec rozumiem zielonych pod pewnym wzgledem....ale znowu jesi są nimi powinni na to czas mieć....np w tym temacie " TORUŃ 2008" - tam tego wklejać nie chciałem .............bym wyrąbał wszystkie posty na temat NIE TEMATYCZNY czyli syf na forum i moderatorzy !!! zasyfianie tematu halo !! z takieg o syfu moderator jak dla mnie powinien stwarzać nowe tematy lub przenosić posty wątki do odpowiednich tematów, lub nic nie wnoszące wypitalać

jest także nie pożądek w nazwach tematów - np. gdzie znajdę kupę gratów ? a można nazwać go plastiki do oddania.....czy oddam plastiki.....sprzedam....albo poprostu plastiki

zamiast pisać .....
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » czw 13 gru 2007, 22:54

Dobrze mówi, polać mu ;-) :mrgreen:

Jeśli rozważania to chetnie się wypowiem..Klimat na forum ostatnio robi sie toksyczny, wracam zmęczony po całym dniu, loguje się na forum żeby zobaczyc co u moich przyjaciół a tu taka jazda sie robi że po 15minutach wyłączam kompa bo mam juz tego serdecznie dosyc.. Ciagle cos ktos komus wytyka , i to jest zarazliwe, mi tez sie juz udzielac chyba zaczyna :cry Co bym proponowal?

1. Zamiast w danym temacie, np. pt.: "Grzeczniej koledzy" wyrazac swoje twarde, niepodważalne, nienaruszalne zdanie moze lepiej po prostu podać propozycje rozwiazania problemu??? Dolewanie oliwy do ognia bynajmniej nie pomaga.. Moze po prostru znalesc kompromis, nie bawić się w "Wujka Cięta Riposta" tylko wyluzować znalesc porozumienie i np odpuscic troszke bluzgów, zrobic to z szacunku dla kogos kto o to poprosił (a poprosił w sposób cywilizowany i "kurturarny" ;-) )...
2. Jesli komus sie cos nie podoba i chce zeby było lepiej - wspaniale - poprawiajmy bo istotnie mogło być lepiej w pewnych aspektach, ALE zamiast pojechać przyjaciołą po całości obrażając, urażając ambicje czy co tam jeszcze lepiej chyba zwyczajnie wytłumaczyc, wyrazić swoją opinie w sposób jasny i podac argumenty. Metoda marchewki a nie kija mile widziana - mozna np rozdać cukierki wszystkim :lol
3. Nie przechodzmy ze skrajnosci w skrajnosc, owszem, OT denerwuje drazni irytuje... ale bez przesadyzmu ;-)
4. Bierzmy pod uwage że zawsze, absolutnie zawsze każdy będzie miał inne zdanie w danej kwestii.. Ukłony :pwned w strone próbujacych zrozumieć punkt widzenia innych a przynajmniej potrafiących uszanować inne zdanie..
Oglądaliscie Dzien Swira??? To cała prawda - kazdy krzyczy że "Moja racja jest mojsza niz Twojsza, bo moja jest najmojsza!!" ... Z takiego czegos to na 100% niczego dobrego nie bedzie.. Zamknięte koła i ciągle klepanie o tym samym, przebijanie się w lepszej ripoście i ilości osób które "poprą mój pogląd" .. Czysto (a raczej bródno) politycznie się zrobi niedługo..
Bardziej niz jakas tam wazelina , OT , nieporzadek przeszkadza mi ten klimat.. Owszem, problemy są i trzeba je rozwiazywać i fajnie ze ktos sie za to bierze :pwned ale niech nie bedzie tu tak nerwowo, jesli kazdy choc troche o to zadba sytuacja napewno sie poprawi

[ Dodano: 2007-12-13, 23:00 ]
Luke, ja wiem ze uwielbiasz takie długie posty :biggrin ;-)
Ostatnio zmieniony czw 13 gru 2007, 23:11 przez Dresik, łącznie zmieniany 1 raz.
:-)

Ania
teksciarz
teksciarz
Posty: 120
Rejestracja: pn 30 lip 2007, 20:10
Imię: Anna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa/Szczyrk
Kontakt:

Post autor: Ania » pt 14 gru 2007, 10:09

SOWA pisze:No to chyba "przeszkadzają" by było lepiej i konsekwętniej
Muszę się wtrącić.
Niestawianie polskich znaków nie jest błędem ort,ale jeśli juz, to wg mnie literówką.
Natomiast już z całą pewnością błędem ort. jest konsekwęcja przez "ę".... ;)

Ech ten język polski...

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Post autor: Lucek » pt 14 gru 2007, 14:20

polskich znakow nie uzywam i nie bede bo zwyczajnie mi sie nie chce i szkoda mi czasu na to :)

i literowka byloby gdybym zjadl lit lub naprawde sie pomylil, a ja to robie swiadomie i celowo

wiec...

a watpie by ktos z lenistwa albo celowo pisal z bledami i to takimi ze ho ho ho
bo rozumiem wyrazy trudne i malo uzywane ale wyraz typu ktory lub moj sa chyba tak popularne ze wybaczcie...

bikes & leather
rock n'roll 4ever!
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » pt 14 gru 2007, 19:21

Ania i Rafał pisze:Niestawianie polskich znaków nie jest błędem ort,ale jeśli juz, to wg mnie literówką.
Wytłumacz to nauczycielce albo nauczycielowi na dyktandzie, może nie uzna to za błąd ortograficzny, w co szczerze nie wierzę.

I czas w końcu byście założyli osobne swoje konta bo ja nie wiem które z Was pisze.

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » pt 14 gru 2007, 19:29

Nie wiem jak na tym forum jest w sensie technicznym,ale z tego co się orientuję jest taka opcja - sprawdzanie pisowni...
Jesli chodzi o literowki - to nie uwazacie ,ze to juz naprawde przesada? Czy forum to dyktando? Ok -mozna sie postarac,zeby nie sadzić chamskich byków i dbać przynajmniej w miarę o nasz piękny język, ale bez przesady, tym bardziej,że np jak pisze się z angielskiej klawiatury to po prstu nie ma możliwosci napisacwszystkiego w pełni poprawnie.
Ostatnio zmieniony sob 15 gru 2007, 19:17 przez MadziX, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Achmed
klepacz
klepacz
Posty: 1900
Rejestracja: śr 04 paź 2006, 22:58
Imię: Marek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Achmed » pt 14 gru 2007, 19:54

MadziX pisze:Jesli chodzi o literowki - to nie uwazacie ,ze to juz naprawde przesada? Czy forum to dyktando? Ok -mozna sie postarac,zeby nie sadzić chamskich byków i dbać przynajmniej w miarę o nasz piękny język, ale bez przesady, tym bardziej,że np jak pisze się z angielskiej klawiatury to po prstu nie ma możliwosci napisacwszystkiego w pełni poprawnie.
I tu się zgadzam w pełni, SYNEK czy Ty czasem nie masz problemów z instalacją ................. :lol
MadziX pisze:o nie....kto mi zmienił kolor? Składam wniosek o odzielenienie. Nie zgadzam się.
Madzix nie da rady to obowiązek nie zasługa :mrgreen:
VFR 750 RC36II BYŁA
VTR 1000F BYŁA
DR 650R BYŁA
VFR 800 FI BYŁA
ZR750C CR W BUDOWIE
TT600R BYŁA
VFR 800 BYŁA
KTM EXC 250 2T BYŁ
TRIUMPH SPRINT ST 1050 BYŁ
Triumph Tiger 1050
VFR 750 RC 36II

Awatar użytkownika
Arturo
klepacz
klepacz
Posty: 982
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 19:45
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3Miasto / Rumia
Kontakt:

Post autor: Arturo » pt 14 gru 2007, 22:45

Luke pisze:polskich znakow nie uzywam i nie bede bo zwyczajnie mi sie nie chce i szkoda mi czasu na to :)
Dokladnie, nie ma co zwracac uwagi na to ze ktos nie uzuwa polskich znakow, tym bardziej ze nie wszyscy maja takowe na swoim kompie. W kwestii bledow ortograficznych lepiej zeby ich nie bylo...lub przynajmniej nie tych "ostrograficznych". Przeciez wszyscy po polskiemu umimy :grin:
"Ludzie kpią z nas zanim nas zdążą poznać
Biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra"

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » sob 15 gru 2007, 16:44

Co do ortografii - podzielam zdanie Lóka :lol
Mało uwarzam, rze pisanie z błendami ortograficznymi jest wyrazem brakó szacónku dla interlokótora.
Jerzeli tylko się hce to morzna skożystać z modółu sprawdzania pisowni Worda. Sam podkreśla błendy i proponóje poprawę - podsówajonc kilka propzycji.
Sprafćcie sami - napiszcie słowo żółw i zobaczycie, rze Word sam zapropon€je Wam poprawnom pisownie "rzułf".
Zwrudźcie ówage, rze tekst pisany bez błenduf ortograficznych czyta się szypciej i pszyjemniej oras istnieje mniejsze ryzyko odczytania go niezgodnie z intncjom aótora.

Mię polskie znaki diakrytyczne, a właściwie ich brak dynda i powiewa.

Ale to tylko moje prywatne zdanie. Pżecierz nik nie mósi się zemnom zgadzadź
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » sob 15 gru 2007, 19:06

ok-oczysciłam ten temacik,
Kolczyk - wg mnie dobre wnioski i dobra propozycja z poukladaniem /tytułowaniem tematów, zajmę się tym dzis.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vlaad
klepacz
klepacz
Posty: 956
Rejestracja: pt 18 lis 2005, 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Vlaad » sob 15 gru 2007, 19:36

MadziX pisze:ok-oczysciłam ten temacik,
Kolczyk - wg mnie dobre wnioski i dobra propozycja z poukladaniem /tytułowaniem tematów, zajmę się tym dzis.
Trzeba wynaleźć podobne tematy i zcalić, tak jak zrobiłem w pomocy oceny ofert z sieci. Zabiera to chwilkę, żeby połapać się jak to działa, ale potem to już leci z górki. DO DZIAŁA (ekhm, chciałem powiedzieć "do dzieła").

Awatar użytkownika
Arturo
klepacz
klepacz
Posty: 982
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 19:45
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3Miasto / Rumia
Kontakt:

Post autor: Arturo » sob 15 gru 2007, 21:27

[quote="KolczyK"]zamiast pisać .....
"Ludzie kpią z nas zanim nas zdążą poznać
Biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra"

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » sob 15 gru 2007, 21:44

Arturo świetna robota ! Moim zdaniem mozna by tak zrobic , łatwiej by można było znaleźć informacje.
Obrazek

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » sob 15 gru 2007, 21:52

Burdel w pokoju mam to fakt....często i gęsto.... niezdecydowany nieraz jestem to fakt..... ale pożądek w miejscu pracy muszę mieć i robić to dokładnie. Więc czy w papierach czy na kompie staram się mieć w miarę wszystko posegregowane, bo tylko w burdelu może być "syf" :lol :lol :lol

Arturo popieram całym sercem - o to mi miedzy innymi chodzi...
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
Arturo
klepacz
klepacz
Posty: 982
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 19:45
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3Miasto / Rumia
Kontakt:

Post autor: Arturo » sob 15 gru 2007, 21:57

MadziX pisze:łatwiej by można było znaleźć informacje.
Absolutnie sie zgadzam, tylko musimy to ustalic wszyscy. Bo niektorzy pomysla "swietna sprawa" a inni "po co, przeciez i tak da sie wszystko znalesc". Zagadnienie nalezy omowic i jezeli TAK, to jakich i ile takich dzialow powinno byc. Wiadomo ze za duzo to nie dobrze, a to forum jest i tak dosc rozbudowane. Trzeba sprawe przemyslec i omowic... Moja sugestia: czekamy na opinie innych. Bo ja sam nie jestem pewien :lol:
Ostatnio zmieniony sob 15 gru 2007, 22:11 przez Arturo, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzie kpią z nas zanim nas zdążą poznać
Biorą nas za przestępców bo nie widzą w nas dobra"

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 36 gości