Zdjecie z fotoradaru

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: wydra » ndz 12 lip 2015, 18:47

Panowie a jak to jest z tymi przenośnymi? jednocześnie walą przód i tył? Pytam bo robiłem małą rundkę i wracając tą sama drogą przenośny zrobił mi foto od przodu a że wracałem tamtędy już śmiem twierdzić że jadac godzine wcześniej foto stało wiec na pewno walneło fote. Teraz pytanie, walą przód tył? czy tak jak emil pisał tylko przód albo tylko tył.
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: Tomek Grudziądz » ndz 12 lip 2015, 20:03

Przód i tył.Sam byłem ofiarą tego ustrojstwa.
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: Zaper » ndz 12 lip 2015, 21:12

Z radarami to jest puki co tak, że przychodzi abcd i jak nie odpowiesz to masz stawić się jako świadek (pod warunkiem że zostaniesz wezwany), jako świadek masz prawo odmowy zeznań i wtedy umarzają (ponoć) postępowanie bo nie wiadomo kto popełnił wykroczenie. Jak w ciągu 180 dni nic się nie wydarzy to piszesz o umorzenie bo tyle mają na ukaranie. Testował to ktoś? bo w moim przypadku minął dopiero 4 miesiąc :)

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: wydra » ndz 12 lip 2015, 21:45

w necie czytałem że takie cuda można obalić , ale w przypadku samochodu, a co jeśli chodzi o motocyklistę , tego już nie wiem. no nic zobaczymy i czekamy. Sami mnie proszą o wywiniecie tablicy w kosmos :evil:

to ja tu ze spalaniem zszedłem dzisiaj do 5,8 ( norma to 8,5 w górę :D ) a tu taka niespodzianka. Jak żyć Panie Prezesie? no jak?
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

Awatar użytkownika
brylek22
klepacz
klepacz
Posty: 551
Rejestracja: pt 31 gru 2010, 20:28
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WBR/TSA/było kiedyś LU

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: brylek22 » ndz 12 lip 2015, 22:44

Na ukaranie mają 12 miesięcy liczone od dnia ujawnienia, czyli odczytania zdjęcia. W zasadzie to nie wolno odbierać od nich pism, jak odbierzesz to nie wolno odpisywać na ich dokumentach, a pod żadnym pozorem nie wolno podać im swoich danych. Z motocyklami jest łatwa sprawa ponieważ jest obowiązek jazdy w kasku i jak rozpoznać kierowcę? Uprzedzając wiemy komu pożyczamy motocykl, ale to nie znaczy ze znamy kierowcę. A wogule to obejmuje nas prawo o ochronie danych osobowych wiec nie możemy powiedzieć kto kierował. A jak kierowca był członek rodziny to prawo chroni nas przed zeznawaniem przeciw niemu.

Awatar użytkownika
Robertos
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 29 mar 2014, 22:05
Imię: Robert
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: Robertos » ndz 12 lip 2015, 23:14

Przede wszystkim nie odbieraj jakiegokolwiek wezwania. Wystarczy.
FZ6S->VFR800 V-tec ABS "06->brak

Awatar użytkownika
pieszczoch
teksciarz
teksciarz
Posty: 148
Rejestracja: śr 28 mar 2012, 17:32
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: pieszczoch » ndz 12 lip 2015, 23:43

Nic nie robienie jest nawet skuteczne :)
VFR 750 RC24 - była
VFR 750 RC36II - była
VFR 800FI - jest
XX - będzie następny :)

Awatar użytkownika
Tomek Grudziądz
klepacz
klepacz
Posty: 1150
Rejestracja: sob 17 kwie 2010, 22:35
Imię: Tomek
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: Tomek Grudziądz » pn 13 lip 2015, 04:42

pieszczoch pisze:Nic nie robienie jest nawet skuteczne :)
Nawet bardzo.W moim przypadku minął ponad rok i cisza.
"niepuszczone bąki unoszą się do góry,stąd się biorą posrane pomysły"

Zaper
klepacz
klepacz
Posty: 705
Rejestracja: pn 12 maja 2014, 18:04
Imię: Krzysztof
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: Zaper » pn 13 lip 2015, 07:51

Tomek to pisz o umorzenie postępowania, bo w sumie dalej to jest w toku wiec teoretycznie zawsze mogą Cię jeszcze wezwać jako świadka

Awatar użytkownika
veeefour
pisarz
pisarz
Posty: 258
Rejestracja: wt 12 maja 2015, 20:47
Imię: Przemek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: veeefour » pn 13 lip 2015, 08:33

Fotoradar zawsze jest ustawiony tylko na jeden pas - nie da sie inaczej bo drugi pas bedzie juz pod innym katem. Radary wielopasowe np. mozna spotka w niemczech ale to sprowadza sie do
postawienia osobnej kamery dla kazdego pasa...wniosek taki, ze trzeba jechac pod prad :lol:

Czy sie obiekt oddala czy przybliza - dla efektu dopplera to nie ma roznicy a tym bardziej dla lasera...niektore sprzety po prostu nie mial takiej opcji. Dzis raczej wszystkie robia
dwukierunkowo.

Nie odebrane pismo uznaje sie juz za dostarczone - to sie juz baaardzo dawno zmienialo. Moja zona pracuje w zawodzie z tym zwiazanym. Nic ci to nie da.
Druga sprawa pisac od umorzenie jak sie nic nie dostalo? To automatyczne przyznanie sie do winy - jest nawet taki paragraf o poczuwaniu sie do odpowiedzialnosci.
Mandat karny przedawnia sie po ROKU jezeli zostal taki wystawiony - jezeli wsczeto postepowanie karne to 2 LATA. Na chlopski rozum SAD ma rak zeby sie tym zajac - jak sie juz zajmie to moze sie tym zajmowac 2 lata.

Sluzby maja tymczasem na wystawienie mandatu 180 dni - to zupelnie inna sprawa.

Tak wyglada przepis:

Art. 97 § 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (j.t. Dz. U. z 2008 r. Nr 133, poz. 848 z późn. zm. – dalej K.p.s.w.): „W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy:

1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,
2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy, a nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu,
3) stwierdzi popełnienie wykroczenia za pomocą przyrządu kontrolno-pomiarowego lub urządzenia rejestrującego, a sprawca nie został schwytany na gorącym uczynku lub bezpośrednio potem, i nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu

– w tym także, w razie potrzeby, po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających, podjętych niezwłocznie po ujawnieniu wykroczenia. Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego nie może nastąpić po upływie 14 dni od daty ujawnienia czynu w wypadku, o którym mowa w pkt 1, 90 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 2, oraz 180 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 3”.

Awatar użytkownika
Robertos
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 29 mar 2014, 22:05
Imię: Robert
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: Robertos » pn 13 lip 2015, 10:55

veeefour pisze: Nie odebrane pismo uznaje sie juz za dostarczone - to sie juz baaardzo dawno zmienialo. Moja zona pracuje w zawodzie z tym zwiazanym. Nic ci to nie da.
Nie odebranie pisma bardzo im komplikuje działanie bo nadal nie wiedzą komu mają wystawić mandat i muszą iść do sądu o ukaranie za utrudnianie śledztwa.
W przypadku Policji to sami sobie ładnie radzą a GITD i wszystkie straże muszą iść do sądu.
Z tego co ja doświadczyłem i moi znajomi nieodebranie jest najskuteczniejszą metodą do uniknięcia odpowiedzialności.
FZ6S->VFR800 V-tec ABS "06->brak

Awatar użytkownika
brylek22
klepacz
klepacz
Posty: 551
Rejestracja: pt 31 gru 2010, 20:28
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: WBR/TSA/było kiedyś LU

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: brylek22 » pn 13 lip 2015, 12:09

Jeżeli chodzi o zdjęcie to w grę wchodzi pkt. 3 tylko muszą ustalić sprawcę, i to trzeba im utrudnić. Ja kiedyś pierwsze pismo odebrałem, nie było zdjęcia wiec im grzecznie odpisałem ze nie rozpoznaje się i nie wiem kto kierował bo z pisma twarzy nie poznaje. Próbowali mi jeszcze coś przesłać ale nie odbierane. Po roku przyszedł Pan Policjant po dane do wniosku do sądu. Pouczyć mnie ze straż miejska ma 12 miesięcy na ukaranie mnie, a w moim przyparku było to 12 miesięcy i 4 dni od wykroczenia, tylko liczy się od dnia ujawnienia tzn. zależy kiedy odczytali zdjęcie. Zanim Policja przesłała dokumenty to już się przedawnilo.

Awatar użytkownika
VFRKrzysztof
klepacz
klepacz
Posty: 592
Rejestracja: czw 09 lip 2009, 01:03
Imię: Krzysztof
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdjecie z fotoradaru

Post autor: VFRKrzysztof » pn 13 lip 2015, 12:25

W tym wątku jest ciekawy post kolegi luktoy:
viewtopic.php?f=6&t=18633&p=287177&hili ... ar#p287177
The best is yet to come! :-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości