Mała kolizja

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
pieszczoch
teksciarz
teksciarz
Posty: 148
Rejestracja: śr 28 mar 2012, 17:32
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Mała kolizja

Post autor: pieszczoch » pt 13 cze 2014, 22:30

Panowie potrzebuje pomocy, porady co zrobić. Pierwszy raz mam styczność z kolizją. Zaczne od tego że dziś piatek 13-tego:) jade lewym pasem dwupasmówką ok 70-80, a tu mistrz kierownicy (18-latek) w prawego pasa oszołom wykonywał lewoskręt bez kierunkowskazu a nie o spojrzeniu w lusterko nawet nie ma co mówić. W skutek tego manewru ucieriała moja dziewczyna. Zahaczył jej nogę, na pierwszy rzut oka ucierpiał tylko but. Co najlepsze jak zatrzymałem sie na pierwszym lepszym podjeździe, tamten typ pojechał sobie do sklepu jakby nic sie nie stało. Zatrzymała sie rodzina co jechała za nim i powiedziała co to za auto. Gdyby nie oni nawet nie widział bym kto co i jak. Po 10min szukania odlalazłem winnego. Oczywiście on na mnie naskoczył bo jak spierdził "ja mam motor i wiem jak zapier..." i zebym mu oddawał 300 za zderzak. Nie zapytał o stan pasażerki ani nic. Po wielkich jego żalach zadzwoniłem na policje, on również do kolegi policjanta. Wszystko zakończyło się tym, że bez żadnego ale kierowca dostał 350zł mandatu i odjechał bez dyskusji. I teraz sedno sprawy. Policjant kazał mi sie zgłosić w poniedziałek na komendę po notatkę ze zdarzenia i pozniej mam iść do jego ubezpieczalni po odszkodowanie za buty. Następnie po kilku godzinach ból nogi narastał, pojechaliśmy do szpitala i wylądowała noga w gipsie na 2 tygodnie. I teraz tak: co mam dalej robić? Dostaliśmy kartę od lekarza, że została poszkodowana w kolizji i ma gips.
VFR 750 RC24 - była
VFR 750 RC36II - była
VFR 800FI - jest
XX - będzie następny :)

Awatar użytkownika
kamil grudziadz
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: sob 11 paź 2008, 15:32
Imię: Kamil
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GRUDZIADZ
Kontakt:

Re: Mała kolizja

Post autor: kamil grudziadz » pt 13 cze 2014, 23:24

najważniejsze ze koleś dostał od policji mandat czyli została stwierdzona jego wina.powinieneś teraz uzyskać notatke z policji lub oswiadczenie sprawcy że to on był sprawcą Waszego nieszczęścia a potem już pójdzie łatwo-zgłaszasz sprawe do jego ubezpieczyciela po czym leczysz się możliwie jak najdłużej i składasz kwity o odszkodowanie.pamiętaj ze należy Ci się tez odszkodowanie za ciuchy,zegarek,komórkę itp. za wszystko co ucierpiało wskutek kolizji.pozdrawiam!
Obrazek

1: Suzuki VX 800
2: Honda VFR 750 RC 36/II
3: Honda VFR 800 FI

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: Mała kolizja

Post autor: magik » pt 13 cze 2014, 23:31

idziesz z tą kartka na komendę informujesz policje, bierzesz od nich notatkę i występujesz do ubezpieczyciela o zwrot kosztów butów, leczenia, leków rehabilitacji, i wszelkich utraconych korzyści jak zarobki na skutek niezdolności do pracy itd. Coś ugrasz....
Jak by policja była okej to anulują kolesiowi mandat i skierują sprawę do sądu, gdzie będzie wyznaczony wymiar kary , bo jest to rozstrój organizmu powyżej 7 dni. Możesz być oskarżycielem posiłkowym razem z prokuratorem, możesz tez wnosić o zadośćuczynienie, bo sprawa odszkodowania jest odrębna i będziesz musiał z ubezpieczycielem się macać, czyli musisz w ręce mieć wyrok. Zależy też jak się dogadasz z policją i prokuraturą, bo trochę mało dostał jak na ucieczkę z miejsca wypadku....

Awatar użytkownika
kamil grudziadz
klepacz
klepacz
Posty: 764
Rejestracja: sob 11 paź 2008, 15:32
Imię: Kamil
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GRUDZIADZ
Kontakt:

Re: Mała kolizja

Post autor: kamil grudziadz » sob 14 cze 2014, 00:13

magik chyba troche się rozpędziłeś-o jakim rozstroju organizmu piszesz?leczenie szpitalne powyżej 7 dni to rozumiem,wtedy sprawę rozstrzyga sąd.i jak niby policja ma anulować mandat? :shock:
Obrazek

1: Suzuki VX 800
2: Honda VFR 750 RC 36/II
3: Honda VFR 800 FI

Awatar użytkownika
ivan
klepacz
klepacz
Posty: 809
Rejestracja: wt 05 sty 2010, 17:29
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mała kolizja

Post autor: ivan » sob 14 cze 2014, 05:41

A ja powiem Ci tak: poszukaj jakiejś firmy co walczy o odszkodowańie poszkodowanych w wypadkach. Wiem, że biorą prowizję ale wycisną z ubezpieczyciela wszystko co możliwe.

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: Mała kolizja

Post autor: magik » sob 14 cze 2014, 08:20

kamil grudziadz pisze:magik chyba troche się rozpędziłeś-o jakim rozstroju organizmu piszesz?leczenie szpitalne powyżej 7 dni to rozumiem,wtedy sprawę rozstrzyga sąd.i jak niby policja ma anulować mandat? :shock:
a dwa tygodnie w gipsie? To jest 14 dni :P zawsze można spróbować ;)

Awatar użytkownika
firemanek1972
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: pn 15 sie 2011, 17:56
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mała kolizja

Post autor: firemanek1972 » sob 14 cze 2014, 09:39

O tym czy jest to roztrój zdrowia powyżej siedmiu dni nie decyduje gips na nodze, o tym orzeka lekarz, z firmą zajmującą się "wyciąganiem kasy "od ubezpieczyciela też nie jest tak lodzio- miodzio. Na razie niech wypowie się lekarz, wtedy będzie można sprawę rozwinąć, wszystko znam niestety z autopsji, pisz na pw, pomogę jak mogę.
"To są pańskie prywatne koncepcje!"

Awatar użytkownika
emils
pisarz
pisarz
Posty: 400
Rejestracja: śr 01 cze 2011, 12:20
Imię: Emil
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Mała kolizja

Post autor: emils » sob 14 cze 2014, 11:39

firemanek1972 pisze:O tym czy jest to roztrój zdrowia powyżej siedmiu dni nie decyduje gips na nodze, o tym orzeka lekarz, z firmą zajmującą się "wyciąganiem kasy "od ubezpieczyciela też nie jest tak lodzio- miodzio. Na razie niech wypowie się lekarz, wtedy będzie można sprawę rozwinąć, wszystko znam niestety z autopsji, pisz na pw, pomogę jak mogę.

Co do firm to wszystko zależy jak sie trafi. Najlepiej, gdybyś miał jakąś firme poleconą przez znajomego, bo jak wiadomo kombinujący są wszędzie. Poza tym czasami sie nie opłaca brac firmy (to też mozna zrobić jak przyjdzie pierwsze orzeczenie o wysokości odszkodowania-więc ja bym poczekał), bo przykładowo firma odzyska dla Ciebie 1000zł, a sama weźmie z tego pewnie koło 300zł. Zysk jest, ale pytanie, czy jest wart np 2mies albo i lepiej ciągnięcia sprawy?
"Bóg stworzył Hondę, bo wie co dobre. A inne motocykle? Bo ma poczucie humoru!"

Idiotów na świecie jest mało. Ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Lukaszny
pisarz
pisarz
Posty: 365
Rejestracja: pt 07 wrz 2007, 12:58
Imię: Łukasz
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Re: Mała kolizja

Post autor: Lukaszny » pn 23 cze 2014, 20:30

Teraz to już nie jest kolizja a wypadek. Należałoby wziąć od lekarza zaświadczenie lekarskie i złożyć na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 177 kk. Koleżanka oczywiście będzie mogła dochodzić nie tylko odszkodowania za buta - ale przede wszystkim zadośćuczynienia za cierpienie związane z wypadkiem oraz za ewentualny uszczerbek na zdrowiu.
W wolnych chwilach spamuje sobie na Blogu prawniczym - http://forumprawnicze.info/blog/2-blog- ... -nysztala/

Awatar użytkownika
pieszczoch
teksciarz
teksciarz
Posty: 148
Rejestracja: śr 28 mar 2012, 17:32
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Mała kolizja

Post autor: pieszczoch » pn 23 cze 2014, 21:24

Lukaszny dokładnie było jak napisałeś. Zostało złożone zawiadomienie w dochodzenówce, złozyłem zeznania, przedstawiłem kartę informacyjną ze szpitala, podałem teraz już świadków i podstawową rzecz że sobie podjechał. Zgłosiłem dziś w ubezpieczalni dwie szkody: za buta a druga za uszczerbek za zdrowiu, zadośćuczynienie i takie tam.
I już dzwonił do mnie mobilny likwidator i zapytał czy mam dowód zakupu, którego oczywiście nie ma... Co mam powiedzieć jak przyjedzie i jak udowodnić, że te buty to jej buty. podczas pisania mandatu pan policjant napisał markę obuwia i uszkodzenie wiec jako taki dowód, że miała je wtedy na sobie jest lecz w notatce ze zdarzenia nie ma tego opisu.
VFR 750 RC24 - była
VFR 750 RC36II - była
VFR 800FI - jest
XX - będzie następny :)

Awatar użytkownika
grover88
teksciarz
teksciarz
Posty: 129
Rejestracja: śr 22 sie 2012, 10:06
Imię: Marcin
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mała kolizja

Post autor: grover88 » wt 24 cze 2014, 08:21

Pyta o kwity za buta do wyceny. Mów że but nowy i kupiony dopiero na ten sezon bo inaczej uwalą za zużycie buta, po drugie upieraj się że tego typu odzieży się nie naprawia i nie jeden but tylko para bo pojedynczo się nie kupuje. Dobrze jest się upewnić czy likwidator który was odwiedzi zajmuje się takimi sprawami czy to taki co samochody ogląda bo inaczej bedą chcieli robić kolejne oględziny a po nich jeszcze jedne itd. bo że niby każdy następny jest bardziej kompetentny ( ja po drugich oględzinach i kolejnych z terminem za miesiąc pojechałem do CLS PZU w lublinie, wywaliłem wszystkie szmaty na srodek podłogi i poprosiłem żeby zeszli oglądac, nikt się nie pofatygował a wycena była w ciągu 20 minut). Jedyne co to że bez kwitu cena będzie najniższa z allegro, mi tak z kaskiem pocisnęli.
VFR800 RC46 Fi - poszła w UA
VFR800 RC46 II - czarna bestyia...

Awatar użytkownika
pieszczoch
teksciarz
teksciarz
Posty: 148
Rejestracja: śr 28 mar 2012, 17:32
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Mała kolizja

Post autor: pieszczoch » wt 08 lip 2014, 18:04

Jaja jak berety... Dziś przyszło odszkodowanie za buty, 79,80zł z 399... Likwidator wpisał 100% uszkodzenia a tu taka niespodzianka...
VFR 750 RC24 - była
VFR 750 RC36II - była
VFR 800FI - jest
XX - będzie następny :)

Awatar użytkownika
firemanek1972
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: pn 15 sie 2011, 17:56
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mała kolizja

Post autor: firemanek1972 » wt 08 lip 2014, 19:36

pieszczoch pisze:Jaja jak berety... Dziś przyszło odszkodowanie za buty, 79,80zł z 399... Likwidator wpisał 100% uszkodzenia a tu taka niespodzianka...
Znam z autopsji, nie masz dowodu zakupu to mają Cię w d...wycenią jak chcą.
"To są pańskie prywatne koncepcje!"

Awatar użytkownika
pieszczoch
teksciarz
teksciarz
Posty: 148
Rejestracja: śr 28 mar 2012, 17:32
Imię: Michał
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Mała kolizja

Post autor: pieszczoch » wt 08 lip 2014, 19:40

Mam paragon na 399 odnalazło sie ksero. Dlatego jestem w szoku...

Napisali coś takiego: Przy wypłacie odszkodowania uwzględniono koszty roszczenia za uszkodzone mienie w kwocie 79,80 zł brutto.
Na podstawie przedstawionego rachunku zakupu uznano ubytek wartości w wysokości 20% (399zł-20%=79,8zł).

Tylko w bucie jest uszkodzona taka częsc której nie da sie naprawić bądz wymienić :(
VFR 750 RC24 - była
VFR 750 RC36II - była
VFR 800FI - jest
XX - będzie następny :)

Awatar użytkownika
wiecznystudent
Posty: 18
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 21:15
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna

Re: Mała kolizja

Post autor: wiecznystudent » wt 08 lip 2014, 20:37

ja miałem smx 5 które kupiłem za 650 zł a z ubezpieczenia oddali mi ok. 750 zł. uszkodzenie 100% ( drobne ryski ) zużycie przed kolizją 10-15 %.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości