Równi i równiejsi --> Policja

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
Pablopbs
teksciarz
teksciarz
Posty: 146
Rejestracja: czw 14 mar 2013, 16:25
Imię: Paweł
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubartów

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: Pablopbs » wt 18 mar 2014, 14:08

Ja się zgodzę, że praca niebezpieczna, czasem z narażaniem życia ale tak na prawdę będąc kierowcą tira czy jakimś innym magazynierem masz podobne prawdopodobieństwo utraty życia jak policjant.

Niestety przykra prawda jest taka, że mało który świeżo upieczony mundurowy idzie w tym kierunku bo będzie się czuł spełniony jako policjant, chce stać na straży prawa i pomaga innym ludziom, to sobie można między bajki włożyć ;) Każdy wie jak wygląda temat, tego nie trzeba tłumaczyć.

Do tego dochodzą częste, rażące i bezpodstawne nadużycia władzy, korupcja, kolesiostwo i tak można wymieniać dość długo.

Mało powodów do nieposzanowania tej komórki ?
Oczywiście, jak komuś auto ukradną albo pobiją to wiadomo gdzie się zgłasza, ale ja akurat tych bojowników rozumiem jak i szanuję ten zawód i umundurowanych, ale ujmę to tak :
symbolicznie rzecz przedstawiając, jeśli któremuś policjantowi trafi się "trudna akcja" to musi jej sprostać i tyle, natomiast rzadko który wyrwie się do takiej akcji na ochotnika.

Znam przypadki, w których policjanci specjalnie opóźniają przyjazd np do wypadków drogowych tylko dlatego, bo boją się podejmować czynności reanimacyjnych ponieważ nie za wiele na ten temat wiedzą. Serio ;)
Póki nie rozumiesz spróbuj zapamiętać.

Awatar użytkownika
firemanek1972
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: pn 15 sie 2011, 17:56
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: firemanek1972 » wt 18 mar 2014, 16:42

"Znam przypadki, w których policjanci specjalnie opóźniają przyjazd np do wypadków drogowych tylko dlatego, bo boją się podejmować czynności reanimacyjnych ponieważ nie za wiele na ten temat wiedzą. Serio ;)" - odbiegając od tematu, brak szkoleń to nie jest wina policjanta pracującego "na dole...
Jak widać po komentarzach to ciężka (i nielubiana) służba, zwłaszcza kiedy stajemy się "klientami" tych panów, co do 40-letnich mundurowych emerytów, w mojej formacji (PSP) jest to przypadek marginalny. Spowodowany raczej losowo, stanem zdrowia, sytuacją osobistą (po 15 latach służby przysługuje 40% ostatniego uposażenia+niewielkie dodatki), reguluje to ustawa która dotyczy również policji. Dzielnicowy w wieku 60 lat na służbie? i owszem, ale już policjant z pionu operacyjnego lub strażak-ratownik z jednostki wyjazdowej? nie da rady w tym wieku zaliczyć nawet obowiązkowych corocznych testów sprawności fizycznej. Nie mówiąc o badaniach lekarskich... Mam serdecznych kolegów w różnych formacjach mundurowych MON, Policja, AT, oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego kotła, mam nadzieje że zamiana sytuacji panom z Ostródy da do myślenia. Też się ciesze że można teraz wszystko nagrać i pokazać, zadziała to na obie strony jak widać. Off top masakryczny...za co jeszcze raz przepraszam.
"To są pańskie prywatne koncepcje!"

Awatar użytkownika
Pablopbs
teksciarz
teksciarz
Posty: 146
Rejestracja: czw 14 mar 2013, 16:25
Imię: Paweł
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubartów

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: Pablopbs » wt 18 mar 2014, 20:29

firemanek1972 dobrze, że się wypowiadasz na ten temat, bo zawsze to jakiś głos tej drugiej strony.

Ja w dalszym ciągu uważam, że przyjdzie taki dzień, w którym Polska stanie na nogi.. :mrgreen:
Póki nie rozumiesz spróbuj zapamiętać.

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: zaba80r » wt 18 mar 2014, 22:01

Ja w dalszym ciągu uważam, że przyjdzie taki dzień, w którym Polska stanie na nogi.. :mrgreen:[/quote]
hmmm analogiczna sytuacja jak z naszą reprezentacją kopaczy ;)
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Szklana
teksciarz
teksciarz
Posty: 103
Rejestracja: ndz 25 cze 2006, 13:29
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: opole

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: Szklana » śr 19 mar 2014, 08:09

VFRKrzysztof pisze:To jest patologiczny system, kiedy zdrowy facet przed czterdziestką może pójść na emeryturę....
po pierwsze chyba kolego nie jesteś na bieżąco, w 2012 zmieniła się ustawa i na emeryturę mogą iść po 25 latach służby i wiek minimalny to 55 lat życia, odejdzie po 25 latach a nie będzie miał wieku to nie dostanie kasy dopiero gdy przekroczy 55 lat.
Po drugie policz sobie 40% x ok. 2500 zł bo piszę o fizolach czyli korpus podoficerski to wyjdzie Ci kwota jaką dostanie w wieku 55 lat.
Szklana

Awatar użytkownika
firemanek1972
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: pn 15 sie 2011, 17:56
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: firemanek1972 » śr 19 mar 2014, 09:22

Szklana pisze:
VFRKrzysztof pisze:To jest patologiczny system, kiedy zdrowy facet przed czterdziestką może pójść na emeryturę....
po pierwsze chyba kolego nie jesteś na bieżąco, w 2012 zmieniła się ustawa i na emeryturę mogą iść po 25 latach służby i wiek minimalny to 55 lat życia, odejdzie po 25 latach a nie będzie miał wieku to nie dostanie kasy dopiero gdy przekroczy 55 lat.
Po drugie policz sobie 40% x ok. 2500 zł bo piszę o fizolach czyli korpus podoficerski to wyjdzie Ci kwota jaką dostanie w wieku 55 lat.
Wg. propozycji nowej ustawy emerytalnej dla służb mundurowych, po 25 latach służby i osiągnięciu wieku emerytalnego 55 lat (inna sprawa że mało kto tego doczeka, a zadba o to gęste sitko corocznych badań okresowych i kilka innych czynników) uposażenie emerytalne funkcjonariusza może stanowić nawet do 100% podstawy, wyliczonej ze średniej trzech dowolnie wybranych przez funkcjonariusza lat służby - Szklana, nie wiem skąd masz takie info o 40%. Chyba że czegoś nie zrozumiałem...
"To są pańskie prywatne koncepcje!"

Szklana
teksciarz
teksciarz
Posty: 103
Rejestracja: ndz 25 cze 2006, 13:29
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: opole

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: Szklana » czw 20 mar 2014, 20:59

podstawa była kiedyś 15 a teraz jest 25 lat czyli 40%, a max możesz dorobić do 80-ciu %
Szklana

Awatar użytkownika
Gacol
klepacz
klepacz
Posty: 1921
Rejestracja: wt 18 wrz 2007, 13:28
Imię: Jacek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Imielin

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: Gacol » czw 20 mar 2014, 21:05

zaba80r pisze:Ja w dalszym ciągu uważam, że przyjdzie taki dzień, w którym Polska stanie na nogi.. :mrgreen:
hmmm analogiczna sytuacja jak z naszą reprezentacją kopaczy ;)[/quote]
I polacy wróca z z UK :D :D :D :D
VFR750 RC36 I
VTR1000 SP 1
VFR800 FI:)

Awatar użytkownika
kubatron2
klepacz
klepacz
Posty: 1164
Rejestracja: czw 23 gru 2010, 17:40
Imię: jakub
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: rajsko/oświęcim
Kontakt:

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: kubatron2 » czw 20 mar 2014, 22:16

i nie ma co sraczki dostawac bo nikt nikomu nie bronił isc do policji to bys cie mieli to przywileje sreje itd,ja jestem budowlancem i mam brata strażaka i nawet za te jego przywileje cuda wianki.to jak zobaczyłem na czym oni sie zajmuja.......otwieranie mieszkan z 3 tyg trupem.wypadki drogowe pozary zakładów chemicznych w życiu bym sie z nim nie zamienił

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: magik » sob 22 mar 2014, 09:21

Strażacy to strażacy i nie neguję ich przywilejów ani ciężkiej pracy, ale pały to pały i zawsze inne oddziały mundurowe ogrywają przez nich. Choćby łapówkarstwo w Katowicach sprawa z ostatniego tygodnia.

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: zaba80r » sob 22 mar 2014, 23:10

Gacol pisze:
zaba80r pisze:Ja w dalszym ciągu uważam, że przyjdzie taki dzień, w którym Polska stanie na nogi.. :mrgreen:
hmmm analogiczna sytuacja jak z naszą reprezentacją kopaczy ;)
I polacy wróca z z UK :D :D :D :D[/quote] chyba po resztę swoich rzeczy ;)
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Awatar użytkownika
BLICHARVFR
teksciarz
teksciarz
Posty: 177
Rejestracja: czw 12 sty 2012, 18:50
Imię: Adrian
województwo: kujawsko-pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: GRUDZIĄDZ

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: BLICHARVFR » sob 22 mar 2014, 23:50

Kubatron2 ja też jestem budowlańcem,i jak schodzę do wykopu po raz dwudziesty w ciągu piątej godziny pracy to mnie krew zalewa,gdzie tu qwa do 67,ale jak widzę patrol który po kilku godzinach grzania dupy w radiowozie podjeżdża do restauracji na posiłek regeneracyjny to mnie .... strzela. :evil:

Awatar użytkownika
firemanek1972
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 66
Rejestracja: pn 15 sie 2011, 17:56
województwo: warmińsko-mazurskie
Płeć: Mężczyzna

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: firemanek1972 » ndz 23 mar 2014, 10:24

BLICHARVFR pisze:Kubatron2 ja też jestem budowlańcem,i jak schodzę do wykopu po raz dwudziesty w ciągu piątej godziny pracy to mnie krew zalewa,gdzie tu qwa do 67,ale jak widzę patrol który po kilku godzinach grzania dupy w radiowozie podjeżdża do restauracji na posiłek regeneracyjny to mnie .... strzela. :evil:
Można i tak, to ja też polecę w ten deseń :wink: ...Jak w telewizji widzę tych darmozjadów z Wiejskiej to mnie...strzela :evil: Diety poselskie, immunitet, pieniądze z budżetu na utrzymanie biura...krew mnie zalewa.
"To są pańskie prywatne koncepcje!"

Awatar użytkownika
Żeton
klepacz
klepacz
Posty: 1162
Rejestracja: czw 25 cze 2009, 17:38
Imię: Artur
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bronisławów / Warszawa
Kontakt:

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: Żeton » ndz 23 mar 2014, 11:40

klosiewi pisze:
Żeton pisze:jak wszędzie znajdzie się jakiś pajac itd
Mogła być sytuacja wezwania jakiegoś i jechali na sygnałach lub inna jakaś sytuacja nie wiemy tego jest tylko kawałek filmu i tyle nie lubię jak się sądzi książkę po okładce a później sorry za pomówienia lub oszczerstwa itd wpierw poznajmy wszystkie za i przeciw a później możemy zabrać głos.
oczywiste wytłumaczenia które zawsze są stosowane przez nadużywających swoich uprawnień!!!
A tak na marginesie to w świecie psów i orzeczników ich poczynań jest podstawowa zasada: Nie orzekaj na niekorzyść psa bo jak Cię złapie na drodzę to i on Ci pomoże!
Grzesiu nie zgodzę się z Tobą bo mam dwie sprawy z moto gdzie od roku się naginam ze sprawcami o swoje i z orzecznikami tak samo bo zaniżyli wycenę.

A co do reszty to nikt nikomu nie wybiera pracy i każdy pracuje tam gdzie chce wiec to czy odejdzie na emeryturę w wieku 40 lat czy 60 lat to już ich decyzja tylko że nie wiecie że po 15 latach pracy jest emerytura w wysokości 40 % z ostatniej wypłaty więc jak masz powiedzmy 3000 zł to jest to prosta matematyka. Nawiasem mówiąc to już się pracuje 25 lat oraz do 55 roku życia muszą być spełnione te dwa warunki żeby otrzymać emeryturę.
Nie ma obcych wśród Błękitnych Rycerzy, są tylko niespotkani przyjaciele. "There are no strangers, only friends you haven't met. RIDE WITH PRIDE

Awatar użytkownika
ivan
klepacz
klepacz
Posty: 809
Rejestracja: wt 05 sty 2010, 17:29
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Równi i równiejsi --> Policja

Post autor: ivan » ndz 23 mar 2014, 17:58

Dajcie spokój już z tym płaczem o emeryturach.
Jak mi ktoś powie że po 15 latach dostanę 40% wypłaty to idę od razu :)
A tak dostanę (o ile dostanę...) 40% wypłaty po 45 latach pracy. A 80% to będę widział jak se kupię spirytus do smarowania nóg (i go rozcieńczę z wodą żeby taniej było...) :D
Całe szczęście już zabrali (chyba...) chorobowe płatne 100% bo wg mnie też to zachęca do nadużyć...
Poza tym temat był o policji i tego bym się trzymał. Nie można porównywać stosunku do policji z innymi służbami...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości