dieta 2013

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

dieta 2013

Post autor: kiki » wt 01 sty 2013, 05:03

No i niestety nadwaga daje o sobie znać- mam lekkie nadciśnienie- ciśnieniomierz już kupiłem kilka dni temu.
Mam 182cm wzrostu i teraz ok 112 kg wagi ( w Białej tez tyle ważyłem- po prostu wyglądam na chudszego).
W ciągu ostatniego roku, 10 m-cy schudłem 12 kg ale żona mnie nie podtrzymała w diecie i znowu wróciłem do swojej wagi.... (Zwłaszcza, że duzo pije piwa, bimbru i wódki....- to i kg lecą ostro....).
Macie jakieś fajne diety ? Albo posiłki dietowe? Bo jak chudłem to zawsze wszystko obijało się o dietę "MŻ".

Jakie Macie swoje doświadczenia?

Awatar użytkownika
Dżambo
klepacz
klepacz
Posty: 730
Rejestracja: sob 12 gru 2009, 13:39
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: dieta 2013

Post autor: Dżambo » wt 01 sty 2013, 10:02

MŻWR
73 55 88
A Rh +
"...kręcić, wkręcić, uwodzić i nęcić....."
Nie jest prawdą, że człowiek przestaje się bawić bo się starzeje...
Człowiek się starzeje bo się przestaje bawić :)

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: dieta 2013

Post autor: kiki » wt 01 sty 2013, 10:39

WR :
1- więcej ruchu
2- więcej ruc**ć
Które z tych ?

:D

Awatar użytkownika
Dżambo
klepacz
klepacz
Posty: 730
Rejestracja: sob 12 gru 2009, 13:39
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: dieta 2013

Post autor: Dżambo » wt 01 sty 2013, 12:39

Wszystko zgodnie z oczekiwaniami....
73 55 88
A Rh +
"...kręcić, wkręcić, uwodzić i nęcić....."
Nie jest prawdą, że człowiek przestaje się bawić bo się starzeje...
Człowiek się starzeje bo się przestaje bawić :)

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Re: dieta 2013

Post autor: Fred » wt 01 sty 2013, 14:04

Na ja też zaczynam odchudzanie bo ciągłe zwiększanie pojemności motocykla mi w końcu nie wystarczy :twisted:

Awatar użytkownika
puzon
klepacz
klepacz
Posty: 1632
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 12:36
Imię: Piotr
województwo: opolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: HitlerSee
Kontakt:

Re: dieta 2013

Post autor: puzon » wt 01 sty 2013, 14:13

Co Wy wiecie o odchudzaniu :?: Trzeba zrobić "puchar zrzuconego sadła" :twisted: :lol :lol

Mawet
bywalec
bywalec
Posty: 32
Rejestracja: wt 10 lip 2012, 22:11
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna

Re: dieta 2013

Post autor: Mawet » wt 01 sty 2013, 15:05

Przede wszystkim nie podchodzicie do tego jako do pewnego okresu, bo po diecie (im dieta bardziej drastyczna tym gorzej) szybko przebijecie wagę sprzed diety. Trzeba zmienić całą dietę rozumianą jako nawyki zywieniowe. Wg mnie dla "amatorów" podstawa to:
- więcej białka (białko praktycznie nie odkłada się jako tkanka tłuszczowa)
- ograniczyć weglowodany (szczególnie proste. Uwaga na "ciemne" pieczywo w marketach - często jest to zwykły chleb zabarwiony karmelem). Pustkę po węglach zapełnić białkiem i warzywami.
- ograniczyć smarzenie (kurczak gotowany na parze jest naprawdę dobry, to samo łosoś)
- ograniczyć połączenie tłuszczu i węgli.
- wyłączyć przekąski takie jak słodycze, chipsy, frytki itd. Zamiast tego orzechy i owoce
- jeść 5 mniejszych posiłków dziennie, nie trzeba "gotować" 5 razy, wystarczy np. standardowy obiad podzielić na 2 posiłki - pomaga to utrzymać metabolizm na wysokich obrotach. Bardzo złą strategią jest nie jedzenie przez cały dzień i pochłanianie 1 dużego posiłku wieczorem. Metabolizm jest spowolniony, więc nawet przy teoretycznie ujemnym bilansie energetycznym żarcie idzie w brzuchol.

JA kiedy miałem takie nawyki jak wyżej (plus znacznie więcej ruchu niż teraz) ważyłem 76 kg przy 191 cm wzrostu (waga zbijana pod wspinaczkę), teraz kiedy przez kontuzję, pracę sport odszedł w odstawkę i zacząłem żreć śmieci, do tego często tylko 2 posiłki dziennie (więc po pracy pochłaniałem obiad na raz). Efekt - waga 89 kg i brak energii. Na nowy rok biorę się za siebie:)

Awatar użytkownika
adi610
klepacz
klepacz
Posty: 783
Rejestracja: pt 20 cze 2008, 10:38
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: dieta 2013

Post autor: adi610 » wt 01 sty 2013, 15:26

Jak masz możliwość skorzystaj z porady dietetyka. Powinien dobrać odpowiednie składniki oraz ilość.

Często źle dobrana dieta powoduje mocny spadek cukru, tzn. nie masz siły na
Dżambo pisze:WR
oraz normalne funkcjonowanie.

Tak samo jak dieta ważne jest żeby przyśpieszyć metabolizm czyt.
Dżambo pisze:WR

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Re: dieta 2013

Post autor: figaro » wt 01 sty 2013, 16:07

Kiki, najlepszym sposobem jest ...więcej sexu :P
Jedynym obostrzeniem w tej diecie jest unikanie poz. jeździeckiej 8)
To Ty masz się ruszać, nie ona :lol
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: dieta 2013

Post autor: zaba80r » wt 01 sty 2013, 18:02

Mawet wszystko bardzo dobrze opisal, szczere brawo i polecam. Racjonalne jedzenie powinno wejsc w nawyk jak nie wasz to waszych kobiet. Podstawy bialko(jaja,ryby , soja, chude miesa i to najlepiej drob-lepiej strawny) plus warzywa i owoce czyli lekkie weglowodany z nimi zwiazane. Nic ciezkiego typu chleb, makaron,geste sosy, slodycze :( alkohol rzadko im mniej tym lepiej....watroba odpowiedzialna jest za rozklad alkoholu czyli uwielbianj przez wielu ale jednak trucizny i emuglacje tluszczow. Czyli bledem jest jesc tlusto i pic bo nie bedziemy pijani poprostu watraba nie nadaza w w swoich czynnosciach :/ .....jedna mala zasada bo dieta nie zawsze i nie wciaz...odpuszczamy bo spotkanie wpada z kumplami np duza pizza(1100kcal) cola drink...za przeproszeniem scierwo wciagasz scierwo musisz przepalic i trzeba dac sobie w kosc...skakanie na skakance w 1 godzine spalisz ok. 570 kcal :( niestety ale zwykle bieganie jest najlepsze , potem stawiam na plywanie i rower.... Kiki drastyczna dieta na dluzszy czas to nie to bo potem sie odpuszcza i wracamy do swojej wagi z plusem kilku kilo czyli ksiazkowy przyklad jojo :/ . Jak zaczynamy jakakolwiek aktywnosc ruchowa to nie od trzesienia ziemi i 30km w lini prostej. Spokojnie po kawalku :) zeby sie nie zrazic a sadelko maleje od okolo 25min wysilku wzwyz . Pozdrawiam i powodzenia zyczy nauczyciel Wf-u z lekka korba na w/w temat :)
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: dieta 2013

Post autor: zaba80r » wt 01 sty 2013, 20:46

od kilku lat pogrywam sobie w squasha. Bawie sie w to nieregularnie ale z pasja wiec jezeli macie pojecie o badmintonie lub tenisie i tym ziemnym i stolowym to goráco polecam bo jest duzo latwiej zaskoczyc...jesli bylo brak kontaktu z w/w dyscyplinami sportu to tez jakos bedzie :) ... polecam bo to przednia zabawa i potu litry :) ps nie samym moturem czlowiek zyje ;) co do diety to jeszcze dodam ze wszystkie kielki itp wszystko zawierajace blonnik i jak juz pieczywo to pelnoziarniste itp pzdr
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Awatar użytkownika
Revolut
pisarz
pisarz
Posty: 206
Rejestracja: sob 15 paź 2011, 13:42
Imię: Grzegorz
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna

Re: dieta 2013

Post autor: Revolut » śr 02 sty 2013, 01:51

Co Wy wiecie o odchudzaniu... :D

2 lata temu waga pokazała mi 122kg :D Obecnej, po świętach nie podam, bo to tylko tak chwilowo mi się przytyło parę kg :twisted: ale, udało mi się osiągnąć 86kg, przy 182cm.

Stary kombinezon tekstylny był rozmiaru 64, teraz jeżdżę w 52/54 :D

Systematyczne jedzenie, ruch, liczenie kalorii - nie chodzi o to by jeść np sławne 1000 kalorii, bo to bez sensu. Tylko o to, by móc sobie jeść smacznie i momentami obficie, ale pilnować wagi. Ruch. Nie objadać się na raz. Ruch. Raz na jakiś czas można sobie pozwolić na małe odstępstwo od diety - dieta to nie to co myśli większość ludzi, czyli, "ograniczenie". Dieta, to sposób odżywiania się.

Słowo ruch jest kluczowe. Nie można bagatelizować tego, nie wolno sobie powiedzieć: nie mam siłowni niedaleko, biegać się wstydzę/nie mam czasu. Okazja do ruchu nadarzą się bardzo często: schody zamiast windy, spacer z psem, do sklepu 1km iść na nogach zamiast jechać VFRką, reklamy w przerwie filmu? Zrób kilka skłonów! Czekasz na wolną łazienkę? 10 pompeczek! Zawsze jest czas, tylko zawsze są wymówki :D

Np teraz, siedzisz, przeglądasz forum i czytasz o odchudzaniu, a mógłbyś spędzić ten czas na kilku ćwiczeniach :D

10 pompek rano, 10 w ciągu dnia, 10 wieczorem, razy 3-4 dni w tygodniu, razy 4 tygodnie, razy... Wychodzi całkiem niezła liczba spalonych kalorii. Ale najważniejsza jest systematyka. Lepiej robić 10 powtórzeń, ale codziennie/co drugi dzień, niż zrobić 40 w jeden dzień.

dzień pierwszy - brzuch i przysiady, dzień drugi - pompki i skłony i zapętlić :D
Każdy chce oksytocyny i endorfin... :P Ale jak nie można... To pozostaje adrenalina :D
Obrazek - VFR 800Fi '00 "Caerulentis somnium" :D

Awatar użytkownika
adrian76
pisarz
pisarz
Posty: 242
Rejestracja: sob 13 mar 2010, 00:25
Imię: Adrian
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: dieta 2013

Post autor: adrian76 » śr 02 sty 2013, 10:31

Ja natomiast jakiś czas temu zrobiłem sobie dietę "głodową", tylko woda, warzywa i owoce. W ciągu 2 miesięcy spadłem 20kg z 125 na 105. Niestety po zaprzestaniu głodówki moja waga szybko wróciła i to nawet z naddatkiem. Tak, że i ja Was przestrzegam przed głodowaniem się. Najlepszym sposobem jest wizyta u dietetyka i stosować się do zalecanej diety. Życzę powodzenia i sukcesów w odchudzaniu wszystkim "grubaskom" :)
nie jeździj szybciej, niż potrafisz myśleć/

Awatar użytkownika
adi610
klepacz
klepacz
Posty: 783
Rejestracja: pt 20 cze 2008, 10:38
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: dieta 2013

Post autor: adi610 » śr 02 sty 2013, 10:54

odnośnie sportu to polecam:

rower

bieganie jest ok, ale przy dużej wadze bardzo obciąża stawy i są problemy.

topol
teksciarz
teksciarz
Posty: 101
Rejestracja: wt 26 gru 2006, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot/Gdańsk
Kontakt:

Re: dieta 2013

Post autor: topol » śr 02 sty 2013, 11:29

ja w 2 lata po ślubie schudłem 9 kg (z 97 na 88 przy wzroście 194cm) więc może to?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości