tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: zaba80r » ndz 28 paź 2012, 23:56

Witam i uprzejmie informuje, ze nie chce tu robic zadnej agitacji przed wyborczej , po wyborczej ani zmuszac do zmiany pogladow politycznych ....itd itp ale moze jeszcze niektorzy o tym nie slyszeli a moga cos zrobic dla siebie, dla nas... mowa ze tak powiem o poruszeniu narodowym :) akcji promowanej przez Pawla Kukiza i jemu podobnym. Ma ona na celu zmiane systemu wyborow NIBY naszych politykow. Ponizej cel akcji, a sam Kukiz mowil o tym u Wojewodzkiego jezeli kos kojarzy. Pzdr I sorki jezeli komus zawracam glowe ale razem moze cos wskóramy....ps zeby zmienic ordynacje wyborcza trzeba 750tys podpisow w okolo 3-4 miesiace jest ponad 100.000 :)



http://www.zmieleni.pl ---> Uważamy, że obowiązujący obecnie w Polsce system wyborczy w wyborach do Sejmu jest jedną z podstawowych wad ustrojowych i skutecznie uniemożliwia powstanie w naszym kraju społeczeństwa obywatelskiego. Powoduje także, że pojęcie ODPOWIEDZIALNOŚCI w polskiej polityce zostało zupełnie zapomniane. Czas to zmienić.

Chcemy w Polsce ordynacji na wzór brytyjski.

Chcemy głosować na konkretnych ludzi, a nie na listy partyjne.

Chcemy, aby posłowie byli odpowiedzialni przed swoimi wyborcami.
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Awatar użytkownika
kifer
pisarz
pisarz
Posty: 462
Rejestracja: pt 16 kwie 2010, 10:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jarosław/Warszawa

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: kifer » pn 29 paź 2012, 09:05

1 mandatowe okręgi wyborcze!
System brytyjski, gdzie radny czy polityk pracuje bezpośrednio ze swoim wyborcą.
Dobry system, od którego, pomimo złożonych obietnic i programu wyborczego "ucieka" PO.
"Pracując ciężko po osiem godzin dziennie możesz w końcu zostać szefem i zacząć pracować po dwanaście." - Robert Frost

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: zaba80r » pt 26 lip 2013, 12:34

: Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem. zwiń
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Awatar użytkownika
siwyR6
teksciarz
teksciarz
Posty: 173
Rejestracja: pn 22 lip 2013, 13:45
Imię: Sławomir
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jastrzębie -Zdrój

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: siwyR6 » pt 26 lip 2013, 18:53

he, nic dodać nic ująć....
Nie każde zwy­cięstwo pro­wadzi do ce­lu, lecz każda po­rażka do niego zbliża.

andreas
teksciarz
teksciarz
Posty: 158
Rejestracja: sob 31 mar 2012, 11:30
Imię: Andrzej
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/DK-22

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: andreas » pn 29 lip 2013, 11:33

zaba80r pisze:: Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem. zwiń
Polać Mu, bo dobrze prawi :cry

Awatar użytkownika
Pablopbs
teksciarz
teksciarz
Posty: 146
Rejestracja: czw 14 mar 2013, 16:25
Imię: Paweł
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lubartów

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: Pablopbs » pn 29 lip 2013, 23:24

Taka niestety prawda, ale któregoś dnia naród się .q.w. i krew się poleje.. ;)
Póki nie rozumiesz spróbuj zapamiętać.

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: zaba80r » pn 09 lut 2015, 19:50

Kto żyw to mam nadzieję, że dorzuci swój głos przy zmianie naszego kraju: P. Kukiz --> "Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Polska potrzebuje ZMIAN. Dlatego postanowiłem kandydować na urząd Prezydenta.

Prawdziwa, rzeczywista zmiana zacznie się od wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu. Na wzór brytyjski. Dopiero to spowoduje, że my jako obywatele zyskamy realny wpływ na nasze państwo, że do polskiej polityki powróci ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Prezydent ma możliwość rozpisania referendum w tej sprawie. Dlatego głos oddany na mnie proszę traktować jako głos poparcia dla 460 JOW w wyborach do Sejmu. Chcę głośno powiedzieć wszystkim Polakom, że ZMIANA JEST MOŻLIWA. Wspólnie jej dokonaMY!

Dziękuję i pozdrawiam,
Paweł Kukiz"
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Awatar użytkownika
PETER
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4617
Rejestracja: czw 03 lip 2008, 22:22
Imię: PIOTR
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PRUSZKÓW

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: PETER » pn 09 lut 2015, 20:31

rozmowy polityczne jak i o wierze źle sie kończą na forum
"BO JA JESTEM NIESPOTYKANIE SPOKOINY CZŁOWIEK"

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: zaba80r » pn 09 lut 2015, 21:36

Wiem, że wkładam patyk w mrowisko , ale nie próbując nic nie zmienimy. Nikogo nie obrażam , namolny raczej też nie jestem. Bez jednomandatowych okręgów wyborczych dalej przy świeczniku będą te same zwiędłe politycznie istoty patrzące na swoje "dobro". Polecam z fbooka: zmieleni, Zbigniew Stonoga, i Podziemna TV. (Wyłącz TVP-publiczna- włącz myślenie )
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: zaba80r » pn 09 lut 2015, 21:38

zaba80r pisze:Kto żyw to mam nadzieję, że dorzuci swój głos przy zmianie naszego kraju: P. Kukiz --> "Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Polska potrzebuje ZMIAN. Dlatego postanowiłem kandydować na urząd Prezydenta.

Prawdziwa, rzeczywista zmiana zacznie się od wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu. Na wzór brytyjski. Dopiero to spowoduje, że my jako obywatele zyskamy realny wpływ na nasze państwo, że do polskiej polityki powróci ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Prezydent ma możliwość rozpisania referendum w tej sprawie. Dlatego głos oddany na mnie proszę traktować jako głos poparcia dla 460 JOW w wyborach do Sejmu. Chcę głośno powiedzieć wszystkim Polakom, że ZMIANA JEST MOŻLIWA. Wspólnie jej dokonaMY!

Dziękuję i pozdrawiam,
Paweł Kukiz"
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: zaba80r » pn 09 lut 2015, 21:39

kifer pisze:1 mandatowe okręgi wyborcze!
System brytyjski, gdzie radny czy polityk pracuje bezpośrednio ze swoim wyborcą.
Dobry system, od którego, pomimo złożonych obietnic i programu wyborczego "ucieka" PO.
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

Awatar użytkownika
tomaszn750
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 57
Rejestracja: ndz 09 gru 2012, 12:50
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: tomaszn750 » pn 09 lut 2015, 23:51

Przykro czytać- ale taka prawda. Polska to wielki "Ciemnogród". Jak zagrają tak tańczymy.
Jeszcze dla przykładu: polak w delegacji dostaje 30zł, z tego jak zje sniadanie w hotelu uwalają 15% itd.
Niemiec jadąc w del. Do polski dostaje o ile pamiętam ok 50€- i gdzie tu sprawiedliwość, a ponoc wszyscy w UE jesteśmy

Awatar użytkownika
siwyR6
teksciarz
teksciarz
Posty: 173
Rejestracja: pn 22 lip 2013, 13:45
Imię: Sławomir
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jastrzębie -Zdrój

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: siwyR6 » wt 10 lut 2015, 08:02

tomaszn750 pisze:Przykro czytać- ale taka prawda. Polska to wielki "Ciemnogród". Jak zagrają tak tańczymy.
Jeszcze dla przykładu: polak w delegacji dostaje 30zł, z tego jak zje sniadanie w hotelu uwalają 15% itd.
Niemiec jadąc w del. Do polski dostaje o ile pamiętam ok 50€- i gdzie tu sprawiedliwość, a ponoc wszyscy w UE jesteśmy
Tu się z tobą nie zgodzę , kwota tzw.diety jest uwarunkowana tym,do jakiego kraju się wybierasz a oto przykład ;

http://www.vat.pl/aktualnosci-podatkowe ... nych-9019/

Jeżeli chodzi o nasz kraj ;

http://www.vat.pl/delegacja_na_terenie_kraju_6576.php


Natomiast z Piotrem jak najbardziej się zgadzam.
Nie każde zwy­cięstwo pro­wadzi do ce­lu, lecz każda po­rażka do niego zbliża.

Awatar użytkownika
tomaszn750
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 57
Rejestracja: ndz 09 gru 2012, 12:50
Imię: Tomek
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: tomaszn750 » wt 10 lut 2015, 09:02

Tak, ale chodzi mi o to że my będąc w delegacji w pl dostajemy 30, a niemiec jadac do nas dostaje 42 EURO

Awatar użytkownika
zaba80r
pisarz
pisarz
Posty: 234
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 20:02
Imię: Piotr
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna

Re: tak z innej beczki---www.zmieleni.pl/

Post autor: zaba80r » wt 10 lut 2015, 18:53

zaba80r pisze:
zaba80r pisze:Kto żyw to mam nadzieję, że dorzuci swój głos przy zmianie naszego kraju: P. Kukiz --> "Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Polska potrzebuje ZMIAN. Dlatego postanowiłem kandydować na urząd Prezydenta.

Prawdziwa, rzeczywista zmiana zacznie się od wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu. Na wzór brytyjski. Dopiero to spowoduje, że my jako obywatele zyskamy realny wpływ na nasze państwo, że do polskiej polityki powróci ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Prezydent ma możliwość rozpisania referendum w tej sprawie. Dlatego głos oddany na mnie proszę traktować jako głos poparcia dla 460 JOW w wyborach do Sejmu. Chcę głośno powiedzieć wszystkim Polakom, że ZMIANA JEST MOŻLIWA. Wspólnie jej dokonaMY!

Dziękuję i pozdrawiam,
Paweł Kukiz"
“You live more in 5 minutes going flat out on a vehicle like this than most people live in a lifetime” – Burt Munro...The world fastest Indian...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości