Usunięcie

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
Łysolek
Shrek
Shrek
Posty: 1261
Rejestracja: sob 04 lip 2009, 08:45
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

Re: Usunięcie

Post autor: Łysolek » czw 26 lip 2012, 05:54

to ja tak dla świętego spokoju Wszystkich Ołnersów, któzy mają wątpliwości zapytam jescze raz publicznie
Czy jakakolwiek osoba związana ze srodowiskiem VFR czerpie korzyści ze Stowarzyszenia , nie tylko akcji - ogólnie ?
Kawa pisze:
zwiazane ze stowarzyszeniem sa sprawami, ktore nie sa do konca publiczne
nie do końca Rafał , skoro ludzie zapitalają przy akcji dzięki której są zdobyte środki finansowe NIEMAŁE to chyba mają prawo wiedzieć co sie dalej dzieje z tą kasą

Mnie .q.w. w tym roku dwie sprawy , ta nerwówa jaka miała miejsce przy organizacji jak i podczas całego dnia dziecka , ze znów część osób zapierdała a częśc "leżała" , ciekawe czy choć jedna osoba zauważyła ze nie ma mnie na zdjeciu końcowym przy Monsterze ?

a druga to chcieliśmy z Anią organizować CZD w tym roku, byliśmy po rozmowach z Piotrem P . i co ? i nic ... dziwne to

dziekuję za dotychczasowe CZD w których miałem okazje brać udział , ale było to ostatnie w którym brałem udział

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hubu
klepacz
klepacz
Posty: 847
Rejestracja: pt 06 mar 2009, 10:29
Imię: Hubert
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Legionowo

Re: Usunięcie

Post autor: Hubu » czw 26 lip 2012, 07:00

Kawa pisze:Panie i Panowie,

rzadko tu ostatnio zagladam, bo faktycznie, tak jak Benito skrobnal ostatnio rodzina i praca :). Ja mysle, ze charakterystyczne jest to, ze w tym topicu tylko pewna grupa osob ma pewne watpliwosci. Zeby uzyc pisowskiej nomenklatury - jest to nieprzypadkowa grupa osob :). Nie ma co siac dymu, ale mysle ze pewne osoby po prostu trzeba olac, Beni. Sprawy zwiazane ze stowarzyszeniem sa sprawami, ktore nie sa do konca publiczne, nie jestesmy fundacja uzytku publicznego (na razie :D - kto wie co tam nam sie urodzi w naszych glowach) - nie musimy sie tlumaczyc z kazdego pierdniecia. Jak ktos ma watpliwosci to nicech pisze pismo do prokuratury - ale niesty brak dowodow. Btw Ja tez slyszalem pewne rzeczy o pewnej nowej grupie motocyklowej "na miescie" - i co mam sie tam logowac i siac jakies zamety - live and let die. Jutro bede, dla zasady, na pochybel czarnym i czewrownym :lol.
Kawa, zapuściłeś wątek o cyckach :tts staram się go reaktywować :biggrin

Awatar użytkownika
Lucek
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3481
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 13:03
Imię: LUCYna/fer
województwo: łódzkie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: EP

Re: Usunięcie

Post autor: Lucek » czw 26 lip 2012, 08:45

ho ho ho... ale sie dzieje!
a tu Biała wielkimi krokami... :/

wtf? wogole
Nie ma boga, jest Mmmmotór!

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usunięcie

Post autor: benito » czw 26 lip 2012, 09:00

Łysolek pisze:mają prawo wiedzieć co sie dalej dzieje z tą kasą
Tak Lysolku, maja prawo i nikt im tego nie odbiera. Kazdy moze przyjsc i przejzec papiery. Firmy ktore wspomagaja nasze dzialania raczej nie beda zadowolone, jezeli publicznie przedstawimy informacje o ich operacjach finansowych.
Sam zapytales na jednym ze spotkan przed CZD, w towarzystwie kilkunastu, a moze i ponad 20 osob czy plotki ktore do Ciebie dotarly nie sa prawdziwe, na co dostales konkretna odpowiedz.
Czy twierdzisz, ze Cie oszukalem??
A moze Ci z PISu wiedza lepiej, nawet jesli ich od dluzszego czasu nie ma w naszym kregu i to z wlasnego wybory?? Maja teraz swoje forum, dlaczego tam nie sieja zamieszania?
A moze i sieja, tylko ludzie sie tak nie przejmuja??

Chcesz sie upewnic na 100% i przekazac informacje dalej osobom ktore Tobie wierza?? Przyjedz i sam zobacz...
Jezeli Sz.P. Ryba ma czelnosc tak nas wszystkich oczerniac, to po raz kolejny zapraszam do zapoznania sie z dokumentacja, z wyciagami kont, itp.

NIKT NIE MA NIC DO UKRYCIA I ZROZUMCIE TO W KOŃCU.
Łysolek pisze:chcieliśmy z Anią organizować CZD w tym roku
I dlatego teraz sie obrazasz i odcinasz od nasteonych edycji??
Czy widziales, aby ktorykolwiek z organizatorow byl jakos wyjatkowo traktowany?
Czy ja sie lansowalem przed kamerami, jak znow niektorzy wielcy nieobecni zwykli mowic?
Od kilku lat sklad organizacyjny jest podobny, ale przed nikim nie zamyka sie drzwi. Samej organizacji ciagle sie uczymy, gdyz nikt z nas nie jest specjalista od organizowania takich imprez.
Wy jestescie?? Zrobicie to lepiej??
Poza tym chyba glowny argument - Cala ekipa CZD i innych uczestnikow wie od lat z kim sie kontaktowac i jak rozmawiac.

Dzis jest swietna okazja by sie wieczorem spotkac i chcialbym, aby Sz.P. Ryba, czy W.P. Sowa wyrzucil nam to prosto w twarz, osobiscie, a nie jak to przez ostanie 2 lata niektorzy czynia, za plecami samych zainteresowanych.

Miejcie jeden z drugim odrobine odwagi i przyjedzicie. Ja sie niczego nie obawiam i bede.
I w miare posiadanych informacji odpowiem na kazde pytanie. Sadze, iz bez konkretnej rozmowy dalej beda sie toczyly rozmowy za plecami i naszych odpowiednikow Kaczora i Maciara tej zabawy, ktora niewiadomo czemu ma sluzyc.

Nagle zamilkli??
Nawet na FB nie ma nowych mysli??
A moze od wczorajszego wieczoru trwa narada na najwyzszym szczeblu i przygotowania do wieczornego ataku wzrokowo-słownego na Rozdrozu??

Naprawde licze na przybycie wielu zainteresowanych i obiecuje, ze nikt ode mnie po pustym, ani pelnym łbie nie oberwie.

See ya;)
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usunięcie

Post autor: benito » czw 26 lip 2012, 09:02

Lucek pisze:wtf? wogole
Ktos pomylil toaletowy ze sciernym i teraz zaciskanie zwieraczy jest problemem...
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
Rozan
klepacz
klepacz
Posty: 539
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin/Toruń

Re: Usunięcie

Post autor: Rozan » czw 26 lip 2012, 09:32

Nie przyjeżdżam na rozdroże, nie biorę udziału w CZD ale czynnie z częścią Ownersów działam przy DD. Ponadto zawsze można było na mnie liczyć przy sprawach materialnych, jak choćby zrzutki na różne sprawy, choć nie zawsze mogłem przelewać niebotyczne kwoty. Jednakże - skoro temat krąży poniekąd wokół spraw finansowych, postanowiłem się odezwać.

Po kolei:
1.
benito pisze:
ryba pisze:Nikt z zarządu nie tłumaczy się z zebranych funduszy
A pytales kogokolwiek o to??
Skoro zarząd Stowarzyszenia, czy ktokolwiek inny, wnosi o udostępnienie jakichkolwiek środków finansowych, to moim zdaniem (i nie tylko moim, jednakże ZBP i jemu podobne instytucje nie są w tym przypadku odpowiednim punktem odniesienia) ETYKA nakazuje rozliczyć się z tych środków. Rozumiem, że stowarzyszenie składa wszelkie niezbędne deklaracje, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdego roku prezentować publicznie sprawozdanie finansowe. Nie jest to zadaniem problematycznym, a bardzo prostą metodą przekazania informacji.

Ponadto, sprawa finansów została tutaj poruszona już przez kilka osób. Zadam więc proste pytanie:
Jak bardzo problematyczne jest zeskanować faktury oraz pobrać elektroniczny wyciąg z rachunku bankowego? Nie wszyscy są z Warszawy, a wszyscy mają prawo wglądu. Zawsze można wstawić spakowany zestaw, choćby w postaci linku do pobrania z innego źródła.

E voilà! Proste rozwiązanie, które umożliwi komunikację i oczyszczenie atmosfery! Przecież
Łysolek pisze:mają prawo wiedzieć co sie dalej dzieje z tą kasą
Macie lepszy pomysł? Przedstawcie go!

Warto również zaznaczyć, że zgodnie z badaniami, w każdym środowisku większym niż 150 osób zaczynają się tworzyć odłamy itp. Dlaczego? Udowodniono, iż 150 osób jest maksymalną wielkością społeczeństwa, w której dorosły jest w stanie walczyć (oddać życie) za cudze dzieci. Społeczność forum jest zdecydowanie większa, więc trzeba podchodzić działać z inną specyfiką.

2.
Kornik pisze:A nikt mi nie powie że jest tak samo jak było 3 - 5 lat temu, a szkoda.
Korniku, zmiany są naturalną koleją rzeczy. Z uwagi nawet na drobny fakt, iż każdy z nas z dnia na dzień staje się inny (poprzez posiadaną wiedzę, doświadczeń oraz zmiany schematów myślowych) MUSIMY ewoluować. Jest to coś dobrego, więc nie ma co tęsknić za przeszłością. Choć z drugiej strony - ilu Polaków w dalszym ciągu tęskni za komuną? Wbrew pozorom - problemy te są bardzo zbliżone.

3.
PETER pisze:stówka pomyśl zanim coś głupiego napiszesz zastanów się kto robi dym i szlak mnie trafia jak ludzie których nie widać przez rok czy więcej nagle wpadają na forum zrobią zamęt i tyle ich widzieli, a u nich radocha skłóciliśmy towarzystwo narobiliśmy dymu niech teraz sami kombinują jak to uspokoić bo nas już tam nie ma ,i nam to wisi
To w końcu jak? Staramy się oczyścić atmosferę i rozmawiamy w prost, bez ogródek, czy "robimy dym"? Może powinniśmy spojrzeć w drugą stronę - może MUSIMY pisać coś głupiego, aby zmienić swe nastawienie do siebie i być tutaj codziennie, zamiast "wpadać i robić zamęt"?

4.
Kornik pisze:ps. Kiszka lekka że w kuluarach tyle osób jest zniesmaczonych mówiąc lekko, a teraz znowu milczenie okazuje się złotem ale liczę, że inni, jak to mówili chyba w filmie pt. "Chłopaki nie płaczą" - "opuszczą ten zajebiście ciepły kvrwi dołek", czyli też przemówią i wyjdą z kuluarów.
Cieszę się, że to poruszyłeś, drogi Korniku. Mam nadzieję, że pojawi się więcej wypowiedzi. Warto wykrzyczeć sobie wszystko w twarz, pomimo treści, zawartych w pkt. 5.

5.
benito pisze:
Łysolek pisze:mają prawo wiedzieć co sie dalej dzieje z tą kasą
A moze Ci z PISu wiedza lepiej, nawet jesli ich od dluzszego czasu nie ma w naszym kregu i to z wlasnego wybory?? Maja teraz swoje forum, dlaczego tam nie sieja zamieszania?
Beni, pięknie uwidoczniłeś, że ktoś Cię nadepnął na odcisk. Zabrakło Ci argumentów, że zacząłeś obrażać swoich (może i byłych) kolegów? Boli Cię to, że na theRoads.pl każdy problem rozwiązujemy przy kawie (jak trzeba jechać) lub przy piwie (jak można)? Że jesteśmy na prawdę zgraną ekipą, której w realizacji wszystkich celów przeszkadzają jedynie kwestie finansowe?

Może każdemu z Ownersów należało wysłać PW, zamiast zakładać tematu o nowym forum, aby go zaprosić również do nas?

Sorry, ale w moich oczach zaproponowałeś dialog, którego poziomu nie potrafiłeś utrzymać. Nie ma znaczenia, że temat opiera się póki co na oszczerstwach.

Z mojego punktu widzenia należałoby obecnie przejść na pełną przejrzystość płaszczyzny stowarzyszenie - Ownersi. Jest to najprostszy, i chyba jedyny, sposób na oczyszczenie atmosfery. Albo stowarzyszenie zostanie przeproszone na oficjalnym forum, albo zostanie pociągnięte do odpowiedzialności w jakikolwiek sposób. Zbyt duże bagno się zrobiło, żeby dalej się klepać po plecach bądź udawać, że relacje forumowiczów/członków stowarzyszenia są ok.

Pozdrawiam,
Różan

Awatar użytkownika
ryba
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 87
Rejestracja: wt 17 cze 2008, 12:04
Imię: Sławek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usunięcie

Post autor: ryba » czw 26 lip 2012, 09:45

Beni Ty weź zluzuj warkocz chłopie bo się napinasz bez sensu, ciągniesz mnie za język a, jak mówię co leży na sercu to wyzywasz od PiS.
Na połowę pytań nie odpowiedziałeś.
A co do przebywania w "WASZYM" towarzystwie to nie bardzo wiem kogo masz na myśli oświeć mnie.
Na spotkaniu mnie nie będzie bo jedziemy na żagle dziś ale z doświadczenia wiem że Tobie nie wolno mówić prawdy bo przestajesz się odzywać przez rok.
I jeszcze jedno, jak wiesz to mój kolega prostował papiery księgowe stowarzyszenia i doskonale wiem co tam było i co teraz jest, osobiście wali mnie to, mój wybór jest taki że nie biorę udziału w CZD, a w mordę dostać śię nie boję a, i oddać potrafię

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usunięcie

Post autor: benito » czw 26 lip 2012, 10:09

Oj Ryba, Ryba...
Bardzo ubolewam nad stanem Twojego umyslu.
Zycie oparte na SuperExpresie i Fakcie jak widac Ci sluzy.

Poza tym, co Ty mozesz wiedziec?
Znow opierasz sie na informacjach z drugiej reki, a nie na faktach.
Zadaj konkretne pytanie, a uzyskasz odpowiedz rowniez konkretna.

Przestaje sie odzywac?? Hmmm, tutaj wyciagasz sprawy prywatne, ktore nie dotycza nikogo poza nami i nie chcesz chyba tego wyciagac publicznie, bo znow zaprzeczysz swoim slowom.

Milych żagli Wam życze i milych rozmow o nas, bez nas...

Nikt nikogo do CZD nie zmusza...

Nie napinam sie, tylko bronie swoich racji, bo w przeciwienstwie do niektorych zwyklem sprawy wszystkie zalatwiac z osobami zainteresowanymi bezposrednio, a nie przez srednio zaufanych posrednikow.
Zakoncz wiec swoje nic nie wnoszace wywody, po pograzasz sie coraz mocniej.
Chesz udowodnic swoje racje, to udowodnij je w konkretach.
Ale niestety zbyt mocno obawiasz sie wiarygodnosci swojego informatora i pewnie braknie odwagi...bo musialbys wtedy przeprosic.
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usunięcie

Post autor: benito » czw 26 lip 2012, 10:10

Rozan, przeczytaj od poczatku ze zrozumieniem i popraw swoje wypracowanie pod wzgledem merytorycznym.
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
ryba
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 87
Rejestracja: wt 17 cze 2008, 12:04
Imię: Sławek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usunięcie

Post autor: ryba » czw 26 lip 2012, 10:36

Ale ja nadal nie wiem kto to jest "MY" ?

Awatar użytkownika
Łysolek
Shrek
Shrek
Posty: 1261
Rejestracja: sob 04 lip 2009, 08:45
Imię: Adam
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Marki

Re: Usunięcie

Post autor: Łysolek » czw 26 lip 2012, 10:38

k**wa miałem post na 1000 znaków i mnie wywaliło , nie chce mi sie pisac drugi raz

powodzenia :bye

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usunięcie

Post autor: benito » czw 26 lip 2012, 10:43

ryba pisze:Ale ja nadal nie wiem kto to jest "MY" ?
zacznij od jakis konkretow, a nie rzucasz pierdolami...
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usunięcie

Post autor: ppamula » czw 26 lip 2012, 10:59

Ostanio pracuje 10- 12 godzin na dobę i trochę nie mam czasu za co wszystkich przepraszam.
Mam jeszcze zepsutą VFRkę i zepsuty samochód i spędzam dodatkowo ponad 2 godziny w środkach komunikacji miejskiej. To tytułem dlaczego ostatnio rzadko zaglądam na forum czy z opóźnieniem odpowiadam. Będę odpowiadał w kilku postach bo jednego na wiele stron nikomu nie będzie się chciało przeczytać.
A teraz merytorycznie od poczatku:

Dupowłaz?
Czy dupowłazem jest Mors, Maco albo Sowa zabiegający o wsparcie dla Chełmna? Wasyl? Fred? Różan? Ja mam dla nich wszystkich wielki szacunek za to zaangażowanie.

A może Owsiak co roku na Wielkiej Orkiestrze?
Ależ z przyjemnością. Dla CZD wejdę w dupę każdemu kto pomoże.
Od dzisiaj każdego zabiegającego o jakieś szczytne cele Ryba będziesz traktował jako dupowłaza :) ?

Awatar użytkownika
Rozan
klepacz
klepacz
Posty: 539
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin/Toruń

Re: Usunięcie

Post autor: Rozan » czw 26 lip 2012, 11:28

benito pisze:Rozan, przeczytaj od poczatku ze zrozumieniem i popraw swoje wypracowanie pod wzgledem merytorycznym.
Gdybym nie przeczytał od początku, to bym nie zabierał głosu. Kolejny Twój post, który zamiast rozwiać jakiekolwiek odpowiedzi próbuje obrazić mnie - Różana, PiSowca.

Specjalnie wstawiłem cytaty, żeby nikt nie mógł mi zarzucić zmyślania argumentów. Czego Twoim zdaniem nie zrozumiałem? Tego, że istnieją "My" i "Oni"? Tego, że jak ktoś nie klepie innych po plecach tylko wytyka błąd i proponuje rozwiązanie to jest zły, bo nie po Twojemu? A może tego, że zaproponowałem inne rozwiązanie, niż 200km podróż do Ciebie, czy gdziekolwiek indziej, żeby poznać prawdę, zamiast wyrabiać sobie opinię na własnych uprzedzeniach?

No sorry, ale jeśli ze sprawy publicznej, która moim zdaniem ma uzasadnienie i jest potrzebna ludziom forum (co można wnioskować po rozmowach z Ownersami na przestrzeni co najmniej 2 ostatnich lat) staramy się zrobić prywatę i wzajemnie mieszać się z błotem, to ja udziału w takiej wymianie poglądów brał nie będę.

Zacytuję jeszcze Piotra:

"Dupowłaz?
Czy dupowłazem jest Mors, Maco albo Sowa zabiegający o wsparcie dla Chełmna? Wasyl? Fred? Różan? Ja mam dla nich wszystkich wielki szacunek za to zaangażowanie."

Również mam do Was wielki szacunek za zaangażowanie w CZD, które wraz z Domem Dziecka w Chełmnie są (moim zdaniem) sednem całego naszego działania. To cała otoczka robi się zepsuta i powoduje starcia. Jest możliwość wyjaśnić sobie wszystko - publicznie i wprost i moim zdaniem nie ma co się bawić we wiadomości prywatne.

Pozdrawiam,
Michał

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usunięcie

Post autor: benito » czw 26 lip 2012, 11:41

Nie mieszajmy w to DD, bo nie ma wiekszego zwiazku.
Tez tam bylem i jak tylko mogle, pomoglem...

Rozan, nie obrazam Cie, okreslenie PISowca dotyczy osob ktore zarzucaja nam to wszystko o czym przeczytales.
Wiec chyba sie to Ciebie nie tyczy bo jak dotad nic takiego nie napisales...bo niby po co mialbys pisac, skoro o ile dobrze wiem, to nie miales zupelnie zadnego zwiazku ani ze stowarzyszeniem ani z CZD.
W jakim wiec celu podniecasz ogien??
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości