CIEKAWA TABLICA

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
slimak
klepacz
klepacz
Posty: 1135
Rejestracja: pn 05 sty 2009, 19:25
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ROBUŃ okolice Kołobrzegu

CIEKAWA TABLICA

Post autor: slimak » pt 19 lis 2010, 22:40

ZKL

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » sob 20 lis 2010, 00:36

ma kumepl w Cbrce. sprawdza się
tylko troche wieś.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
SNOOP85
pisarz
pisarz
Posty: 266
Rejestracja: czw 04 cze 2009, 18:45
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: SNOOP85 » sob 20 lis 2010, 02:21

Hmm.. czy to działa jak pilot od TV? bo jesli przed kazdym fotoradarem mialbym zatrzymac auto wyjsc i stanac przed nim zeby zamaskowac numery pilotem to jest jakas lipa no chyba ze normalnie dziala wciskac pilot w czasie jazdy

Awatar użytkownika
Janusz B.
klepacz
klepacz
Posty: 1131
Rejestracja: wt 13 lut 2007, 22:33
Imię: Dżony
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Janusz B. » sob 20 lis 2010, 02:27

KolczyK pisze:tylko troche wieś
Ja w tym żadnej wiochy nie widzę. Bardzo przydatne urządzenie. Jedziesz, naciskasz guziczek, tablicy nie widać. Za chwilę znów naciskasz i tablica jest - sam bardzo chętnie sprawiłbym sobie coś takiego. I pewnie sprawię.
Kolejne narzędzie, które obywatel może wykorzystać w nierównej walce z państwem.
Spytaj milicjanta, on Ci prawdę powie.
Spytaj milicjanta, on Ci wskaże drogę...
http://www.bezwiny.pl

Awatar użytkownika
SADO
teksciarz
teksciarz
Posty: 197
Rejestracja: pn 18 sty 2010, 23:27
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: W-WA
Kontakt:

Post autor: SADO » sob 20 lis 2010, 06:34

SNOOP85 pisze:Hmm.. czy to działa jak pilot od TV? bo jesli przed kazdym fotoradarem mialbym zatrzymac auto wyjsc i stanac przed nim zeby zamaskowac numery pilotem to jest jakas lipa no chyba ze normalnie dziala wciskac pilot w czasie jazdy
Działa jak pilot od alarmu, a nie od TV 8) nie musisz celować w tablicę 8)
WSK 125 > CZ 350 > Yamaha XJ 600 > VFR 800, Junak i WFM :)

Awatar użytkownika
SAke
Posty: 5
Rejestracja: sob 06 lis 2010, 18:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RDE

Post autor: SAke » sob 20 lis 2010, 07:29

na allegro to jest od dawien dawna

Awatar użytkownika
Chris-Zg
pisarz
pisarz
Posty: 308
Rejestracja: czw 12 sie 2010, 23:34
Imię: Christian
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Chris-Zg » sob 20 lis 2010, 08:59

Czerwone są najszybsze!

grizzly
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 60
Rejestracja: ndz 02 lis 2008, 11:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grizzly » sob 20 lis 2010, 10:54

Zanim to zadziała, mamy piękną fotę z fotoradaru, bo straż wiejska ustawia się tak, że ich nie widać. A radary stacjonarne są oznakowane i wystarczy na chwilę zwolnić. Jeżdzić z zasłoniętą tablicą nie da rady, bo rzuca się w oczy i pierwszy patrol nas zatrzyma. Czyli bardziej lans niż rzecz przydatna. Są lepsze i skuteczniejsze sposoby. Np. mała przeróbka którejś z cyfr lub liter na tablicy rejestracyjnej za pomocą łatwo zrywalnego w razie W kawałka taśmy izolacyjnej. Uwierzcie, że można długo z tym jeżdzić nie rzucając się w oczy, a w przypadku foty z fotoradaru....nie bardzo wiadomo, co się nie zgadza :mrgreen: W tym przypadku mowa o motocyklu, jako że ostatnio dość często foty są robione z tyłu i jak widać błysk, to już jest po meczu.
Np z ósemki robimy tróję (biała taśma), z trójki ósemkę (czarna), Z E robimy F (znowu biała) itd. Teoretycznie wystarczy jeden znak.
Oczywiście sam tego broń Boże nie praktykuję i Wam też stanowczo zabraniam :mrgreen: Żeby nie było...
Słyszałem też, że po nowym roku zabierają wiochmenom zabawki-fotoradary-urządzenia do rąbania kasy. Jeśli to prawda, bardzo się cieszę. A ponoć chcieli mieć dostęp do broni palnej.....Dżizus.
diesel-naprawa układów wtryskowych, mechanika pojazdowa, wymiana opon, naprawa motocykli, quadów i skuterów-Poznań 519 185 505

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » sob 20 lis 2010, 12:57

Janusz B. pisze:Ja w tym żadnej wiochy nie widzę.
sprostuję, wygląda z bliska troszkę tandetnie, ale mówię - jest praktyczne.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

MARCO
klepacz
klepacz
Posty: 1029
Rejestracja: pt 23 cze 2006, 18:54
Płeć: Mężczyzna

Post autor: MARCO » sob 20 lis 2010, 13:23

drogo, ale zwraca się za wysokość mandatu, do samochodu super, do moto nieprzydatne, za duża prędkość przelotowa, zanim się zamknie przelatujesz koło radaru

Awatar użytkownika
kruhy
klepacz
klepacz
Posty: 642
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 22:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów(okolice)
Kontakt:

Post autor: kruhy » sob 20 lis 2010, 14:00

jest tylko taki minus, że jak police to odkryje zabierają dowód z miejsca za niedozwolone modyfikacje pojazdu.
No i teraz pytanie czy na fotoradary nie wystarczy nieumyślnie "zabrudzona" tablica piaskiem zmieszanym ze smarem do łańcucha. W przypadku kontroli jest za to 100 pln i 0 punktów. No i nie trzeba się martwić o naciśnięcie przycisku. Wiadomo że na patrole nie ma siły, i jeśli już jadą za nami lepiej się zatrzymać niż uciekać.
Honda jest lepsza od wielbłąda bo wielbłąd to turysta i nie lata 300 ;]

grizzly
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 60
Rejestracja: ndz 02 lis 2008, 11:15
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Post autor: grizzly » sob 20 lis 2010, 17:42

kruhy pisze: No i teraz pytanie czy na fotoradary nie wystarczy nieumyślnie "zabrudzona" tablica piaskiem zmieszanym ze smarem do łańcucha. W przypadku kontroli jest za to 100 pln i 0 punktów.
Sposób z pewnością najbezpieczniejszy dla kieszeni, ale żeby zrobić tablicę nieczytelną, trzeba by wręcz okleić ją błotem, a to już z daleka rzuca się w oczy i prowokuje do kontroli :smile:
W swojej karierze jeżdzca, jeśli miałem kontrolę, to nie przypominam sobie, żeby ktoś oglądał uważnie tablicę bądż porównywał numery z dowodu. Czy też rejestracyjne, czy też vin. Zwykle sprawdzenie przeglądu, ubezpieczenia, ewentualnie pytanie typu-gdzie panu tak się spieszy+działka zgodnie z taryfikatorem-ale może też mam farta, bo kontroli miałem tylko parę. A z fotoradarami i zdjęciami zrobionymi od tyłu już takiego szczęścia jakoś nie mam :mrgreen:
diesel-naprawa układów wtryskowych, mechanika pojazdowa, wymiana opon, naprawa motocykli, quadów i skuterów-Poznań 519 185 505

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » ndz 21 lis 2010, 09:29

Do mnie kiedyś podjechała drogówka nieoznakowaną Vectrą bo zobaczyli że mam brudną tablicę, akurat stałem na stacji orlen. Wcześniej tablica ubrudziła się smarem i jakimś kurzem ;-) . Jak zacząłem ją czyscić to czarna farba zaczęła schodzić. Gdyby się tak pobawić z 2-3 razy to tablica biała.

Wolałbym żeby przypadkiem nakleiła się jakaś taśma, jak piszę grizzly 8)

Awatar użytkownika
binio
klepacz
klepacz
Posty: 777
Rejestracja: pn 18 maja 2009, 19:52
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Linz, Austria

Post autor: binio » ndz 21 lis 2010, 13:04

Ja w ogole nie rozumiem jakim prawem celnicy skonfiskowali ten transport. Popieram slowa Jano - kazdy sposob na walke z panstwem jest dobry, byle byl skuteczny. Panstwo nie jest od tego, zeby zarabiac.
Jano - Ty jestes w temacie. Czy polski Urzad Celny ma prawo zatrzymac i skonfiskowac mi taki patent gdybym chcial go kupic w Chinach?
VTEC? its like a woman running away from a rapist,
makes lots of noise but dont actually get away.

"Whatever you can do or dream you can, begin it. Boldness has genius, power and magic in it!"

Awatar użytkownika
Groszek
klepacz
klepacz
Posty: 616
Rejestracja: pt 30 cze 2006, 23:43
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa / V-Boyen
Kontakt:

Post autor: Groszek » ndz 21 lis 2010, 15:02

Janusz B. pisze:
KolczyK pisze:tylko troche wieś
Ja w tym żadnej wiochy nie widzę. Bardzo przydatne urządzenie. Jedziesz, naciskasz guziczek, tablicy nie widać. Za chwilę znów naciskasz i tablica jest - sam bardzo chętnie sprawiłbym sobie coś takiego. I pewnie sprawię.
Kolejne narzędzie, które obywatel może wykorzystać w nierównej walce z państwem.
Świetnie! I wyobraź sobie, że jedziesz sobie motocyklem, gościu np. zaczyna spychać Cię z drogi (nie jeden z nas miał już takie przypadki)... przewracasz się, leżysz... a gościu spuszcza kurtynkę na tablicę i odjeżdża...
taaa... faktycznie, świetny wynalazek. powinni seryjnie w samochodach takie montować.

Wytłumaczę tylko, że ja jestem przeciwnikiem zasłaniania tablic - czy to w samochodach, czy motocyklach, ponieważ identyfikacja pojazdów może być niezbędna nie tylko w przypadku potrzeby nałożenia kary za wykroczenie.

Poza tym, Panie i Panowie, jesteśmy dorośli - to bądźmy konsekwentni i zdolni ponosić WSZYSTKIE konsekwencje swoich czynów. Jeżeli decydujesz się łamać przepisy (np. jeżdżąc szybciej niż jest to dozwolone) no to chyba oczywistym jest, że musisz brać pod uwagę że może za to ponieśc karę. To nie gra komputerowa, ze jak coś idzie nie tak, to klikasz restart i jedziesz od nowa. Możesz zapłacić mandat, możesz zginąć, a możesz i kogoś zabić.

Dlatego jestem przeciwnikiem zasłaniania, zaginania czy brudzenia tablic.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości