Stopery

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
adrianoo
pisarz
pisarz
Posty: 420
Rejestracja: pt 25 mar 2016, 18:41
Imię: Adrian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Józefosław

Re: Stopery

Post autor: adrianoo » czw 17 lis 2016, 21:34

Sprawa wygląda tak, że faktyczne cena za motosave'y jest trochę wygórowana, ale jak pisałem cena wynika z dwóch wymiennych filtrów. (tak na prawdę moim zdaniem bezsensownych, bo różnica w filtracji dźwięku jest znikoma. Ja kupiłem flaye z tego powodu, że chodziło mi o interkom. (z piankowych przy interkomie nie korzystałem więc się nie wypowiem, ale jak Tomek mówi, że słychać spoko to tak jest)
Natomiast co do kwestii finansowej to zastanawiam się nad tym co faktycznie wychodzi taniej. Kiki podał, że za 30 zeta dwa lata z głowy. Ja flaye użytkuje już drugi rok (w tym obecny rok na moto) jeszcze ze dwa myślę, że pociągną, więc może się okazać, że wychodzą taniej niż piankowe jednorazówki. (o Alpiny trzeba tylko dbać - odpowiednio przechowywać i prawidłowo zakładać - tj wkręcać/wykręcać do/z ucha, a nie wciskać albo wyrywać na siłę, do wtedy membrany się szybciej niszczą). I od czasu do czasu wazeliną kosmetyczną przesmarować delikatnie
"braku chemii fizyką nie nadrobisz"

Awatar użytkownika
MEKU
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 73
Rejestracja: pn 28 paź 2013, 21:27
Imię: Darek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Re: Stopery

Post autor: MEKU » śr 14 gru 2016, 21:33

adrianoo pisze:
Jeżeli już to proponuję Flyfit ALPINY bo współczynnik taki sam jak w motocyklowych i koszt 55 zeta (koszt w motocyklowych dlatego taki duży, bo dwa filtry oferują-a ten, to 90 % ceny

ja osobiście używam Flyfita i jest git :D
Średni współczynnik mają taki sam dla zielonego filtra (SNR=17), natomiast żółty jest w Motosafe o jedną jednostkę wyższy (bardziej tłumi). W danych dotyczących wartości tłumienia dla poszczególnych częstotliwości są jednak wyraźne różnice wskazujące na to, że wersja Moto tłumi znacząco bardziej niskie tony. Przykładowo dla 125Hz Moto żółte tłumią 18,8 dB, zielone 14,8 dB natomiast Flyfit od 5 do 8,4 dB. Tyle z suchych danych na stronie www.alpine.eu - wybrałem się na nią po zakupie FlyFit więc cieszę się, że jesteś z nich zadowolony bo mam nadzieję, że ja również będę :)

pozdrowienia
Obrazek

Awatar użytkownika
adrianoo
pisarz
pisarz
Posty: 420
Rejestracja: pt 25 mar 2016, 18:41
Imię: Adrian
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Józefosław

Re: Stopery

Post autor: adrianoo » śr 14 gru 2016, 21:51

MEKU pisze:
adrianoo pisze:
Jeżeli już to proponuję Flyfit ALPINY bo współczynnik taki sam jak w motocyklowych i koszt 55 zeta (koszt w motocyklowych dlatego taki duży, bo dwa filtry oferują-a ten, to 90 % ceny

ja osobiście używam Flyfita i jest git :D
Średni współczynnik mają taki sam dla zielonego filtra (SNR=17), natomiast żółty jest w Motosafe o jedną jednostkę wyższy (bardziej tłumi). W danych dotyczących wartości tłumienia dla poszczególnych częstotliwości są jednak wyraźne różnice wskazujące na to, że wersja Moto tłumi znacząco bardziej niskie tony. Przykładowo dla 125Hz Moto żółte tłumią 18,8 dB, zielone 14,8 dB natomiast Flyfit od 5 do 8,4 dB. Tyle z suchych danych na stronie http://www.alpine.eu - wybrałem się na nią po zakupie FlyFit więc cieszę się, że jesteś z nich zadowolony bo mam nadzieję, że ja również będę :)

pozdrowienia
zaczynałem jak wszyscy - od gąbek w uszach :D , które dawały rade. Po przesiadce na flyfity, zauważyłem znaczącą różnicę na plus. Pewnie Motosafy są trochę lepsze, ale i dwa razy droższe. Uważam, że flyfity są takim kompromisem między ceną a jakością. :lol: Tak więc ......

..........będziesz Pan zadowolony :mrgreen:
"braku chemii fizyką nie nadrobisz"

Awatar użytkownika
MarcinD
pisarz
pisarz
Posty: 421
Rejestracja: pt 28 sie 2015, 18:39
Imię: Marcin
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PTU

Re: Stopery

Post autor: MarcinD » śr 14 gru 2016, 22:32

A ja zakupiłem niedawno Alpine Party Plug.
Po wykorzystaniu pewnego rabatu kosztowały mnie 39zł już z przesyłką wiec taniej się chyba nie da :)
hornet 600 PC36 > vfr800 vtec > vfr1200f :twisted:

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Stopery

Post autor: orzeł » śr 11 sty 2017, 23:13

Ja uzywam UVEX ale jak obchodzę się z pilarką lub wycinarką. Firma produkuje przeróżne korki, piankowe, na sznurku na cieniutkim stelażu coś jak słuchawki. Nie wiem czy są dobre ale rekawiczki robocze to wygoda której nikt nie przeskoczy.
Na motorze uzywałem słuchawek na wcisk, kwestia dobrania odpowiedniej gumki żeby dobrze się trzymały. Nieźle wyciszają ale nie na tyle żeby kolegi z odległości metra na swiatlach nie słyszeć. Włączałem muzykę z tele i jak trzeba było rozmawiałem przez tel. Wada jest tylko jedna, kabel który potrafi wkurzać.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości