A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
mrsojer
bywalec
bywalec
Posty: 35
Rejestracja: śr 25 maja 2016, 21:36
Imię: Adam
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: mrsojer » wt 21 lut 2017, 21:19

Koobsky dzięki :)

Awatar użytkownika
mictom
klepacz
klepacz
Posty: 771
Rejestracja: wt 25 wrz 2012, 01:10
Imię: Tomek
województwo: podkarpackie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: RKR ROGI

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: mictom » wt 21 lut 2017, 21:45

Honda zlana paliwkiem na nowy sezon :D

maciokrk
bywalec
bywalec
Posty: 21
Rejestracja: czw 29 sie 2013, 23:54
Imię: Maciej
województwo: małopolskie
Płeć: Mężczyzna

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: maciokrk » wt 21 lut 2017, 23:19

Cały zadupek złożony, sety dokręcone, osłona tłumika i łańcucha zamontowana :)
VFR 750F 1991r 'One Way, One Love, One Crew'

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: K_L_A_M_A » śr 22 lut 2017, 08:08

Wypolerowane kolektory wydechowe + cały wydech, polakierowana osłona kolektorów(czarna pod setem prawym kierowcy), wyczyszczona oraz polakierowana blacha mocująca błotnik tylny. Czyszczenie całego układu hamulcowego + wymiana płynu, wyczyszczony cały napęd wraz ze wszystkimi osłonami, amortyzatorem oraz wahaczem. Zamontowana przedłużka błotnika przedniego (czeka na lakierowanie pod kolor). Zbudowane customowe mocowanie na nawigację montowane na szybę (czeka na lakierowanie). Zamontowany stelaż kufra centralnego + kufer. Wykonanie customowego połącznia masy między kufrem a płytą ( potrzebne jako dodatkowe połączenie do nowego oświetlenia w kufrze stop/pozycja/awaryjne/"wędrujące" kierunkowskazy) Wypolerowane wszystkie śruby setów, owiewek i nie tylko :) O smarowaniu połączeń typu dźwignia hamulca nożnego, rol-gaz itp nawet się nie rozpisuję. Wykonane mocowanie oraz zmodyfikowana instalacja dla regulatora napięcia ( FH017AA ). Kontrola, czyszczenie oraz zabezpieczenie wszystkich newralgicznych punktów instalacji elektrycznej ( punkty masy, kostki połączeniowe). Poskładany już cały tył :) Ah ta zimowa nuda ... byle do wiosny :D

Awatar użytkownika
brat_be
teksciarz
teksciarz
Posty: 139
Rejestracja: pn 14 kwie 2014, 08:55
Imię: Sławek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa / Przasnysz

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: brat_be » śr 22 lut 2017, 09:25

K_L_A_M_A pisze:. . . Wykonanie customowego połącznia masy między kufrem a płytą ( potrzebne jako dodatkowe połączenie do nowego oświetlenia w kufrze stop/pozycja/awaryjne/"wędrujące" kierunkowskazy) . . .
A możesz napisać coś więcej na ten temat - tylko może to już w dziale "TUNING i PATENTY"? Szczególnie interesują mnie te "wędrujące" kierunkowskazy. Ewentualnie podesłał byś na PW namiary na jakieś schematy, projekty itp. - poszukuję tego już od jakiegoś czasu.
Dzięki. :bye
V-TEC '03 od St@rego :)

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: K_L_A_M_A » śr 22 lut 2017, 12:23

Zrobione na led-ach ws2812b sterowane za pomocą procesora , ja użyłem do tego arduino pro mini. Śmieszne gabaryty, łącznie z przetwornicą dc-dc oraz zewnętrznymi paroma elementami (4 rezystory, 6 kondensatorów, 3 stabilizatory 5v) - wymiary 5 na 6 cm. Parę linijek kodu i już:) Jak już włożę moduł do moto to nagram jakiś filmik z działania, a na razie robię do tego obudowę i docelowe okablowanie więc jeszcze trzeba poczekać. Na pewno umieszczę coś w dziale Tuning i Patenty - nie tylko z tego wynalazku.:) Ogólnie robiłem to od zera, nie korzystałem z żadnego wzorca. Zaraziłem się w tą zimę programowaniem w C++ i to w sumie mój taki pierwszy projekcik :).

Awatar użytkownika
brat_be
teksciarz
teksciarz
Posty: 139
Rejestracja: pn 14 kwie 2014, 08:55
Imię: Sławek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa / Przasnysz

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: brat_be » śr 22 lut 2017, 13:39

K_L_A_M_A, zaprzągłeś arduino i indywidualnie adresowane diody LED RGB??? Czy to nie armata na komara? ;-) Myślałem, że w jakiś prostszy sposób - na jakimś scalaku, rejestrze przesuwnym, czy coś takiego... Aczkolwiek sam nie mam dokładnego pomysłu na to rozwiązanie, zatem i tak wyrazy uznania. :ok Zatem pochwal się, jak tylko będziesz mógł. :)
P.S. też się zaraziłem programowaniem w C (ale bez ++ ;)), ale na razie to nauka i bardziej po kątem programowania mikro-kontrolerów Atmega, ATTINY itp. (to tak na marginesie)
V-TEC '03 od St@rego :)

K_L_A_M_A
teksciarz
teksciarz
Posty: 188
Rejestracja: ndz 12 gru 2010, 21:37
Imię: KAMIL
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BYTOM

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: K_L_A_M_A » śr 22 lut 2017, 14:17

Najbardziej zależało mi na tym aby zminimalizować ilość przewodów /sygnałów idących do kufra, a w tym przypadku idą tylko 3 szt: +5v, sygnał cyfrowy sterujący diodami, oraz masa . Chciałem aby sterownik był poza kufrem ( pod siedzeniem skąd biorę sygnały sterujące z instalacji) ponieważ w kufrze nawet same diody + kondensatory było ciężko upchnąć :) Do środka wchodzą 2 kaski na żyletkę, więc odpadało pakować tam jakieś dodatkowe gadżety:) Jest to Givi V47NNT więc w nim ledy montuje się nie od środka klapy tylko od zewnątrz ściąga się klosz i pod kloszem oryginalnie jest tylko miejsce na taśmę LED. Więc rejestry przesuwne odpadły na starcie ze względu na ilość połączeń z ledami - motocykl/kufer. Nie wspomnę o tym że chciałem mieć to wszystko na jednych ledach, więc wchodziły tylko w grę RGB, a sterowanie czymś innym niż procek hmmm ciężko mi to sobie wyobrazić. Same kierunki jeszcze byłyby do ogarnięcia lecz stop/pozycja/awaryjne/'pływające" kierunki (różny stopień jasności oraz kolorów) - stopień skomplikowania układu wydaje mi się że byłby dużo większy. Poza tym zawsze mogę sobie doprogramować inne funkcje np sterowanie olejarką nad czym się aktualnie zastanawiam:) i mieć wszystko w jednym module . Co do C++ to też na razie raczej też bez tego ++ , powoli do celu :mrgreen: głownie platforma arduino i pochodne.

Awatar użytkownika
brat_be
teksciarz
teksciarz
Posty: 139
Rejestracja: pn 14 kwie 2014, 08:55
Imię: Sławek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa / Przasnysz

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: brat_be » śr 22 lut 2017, 21:44

Ahaaaaa... No, to zwracam honor. ;) Takie względy faktycznie przemawiają za Twoim pomysłem. To się nazywa siła argumentów. 8-) Tylko pasek taśmy LED na każdą stronę, a będziesz miał w nim wszystko - to mi się nawet też podoba. :ok (ja pomyślałem o kierunkach w oddzielnej linii...) Tak, czy inaczej będę czekał na prezentację. :D Gratuluję pomysłu i życzę powodzenia w nauce i w kolejnych projektach. :bye
V-TEC '03 od St@rego :)

Awatar użytkownika
antekpl
teksciarz
teksciarz
Posty: 128
Rejestracja: śr 06 sty 2016, 11:35
Imię: Antek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: antekpl » czw 23 lut 2017, 22:24

Z dzisiaj... pociągnąłem ładnie instalacje od uchwytu/ładowarki na telefon, zdemontowałem wydech który pójdzie do Edzia na przeróbkę. Mentalnie przygotowuje się do montażu grzanych manetek które już przyszły :lol: aaa no i przyszły z zagramanicy tank gripy TechSpec Snake Skin, nie będę już obijał jajec o bak :twisted:

Awatar użytkownika
Janusz B.
klepacz
klepacz
Posty: 1131
Rejestracja: wt 13 lut 2007, 22:33
Imię: Dżony
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: Janusz B. » ndz 26 lut 2017, 14:59

Nie ja i nie dla swojej - kolega przerobił troszkę Dominatora...
Fota przed i po...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Spytaj milicjanta, on Ci prawdę powie.
Spytaj milicjanta, on Ci wskaże drogę...
http://www.bezwiny.pl

Awatar użytkownika
wydra
klepacz
klepacz
Posty: 517
Rejestracja: ndz 16 gru 2012, 09:28
Imię: Mateusz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Czeladź

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: wydra » ndz 26 lut 2017, 15:44

troszkę?
boże co ja bym dał za posiadanie takiego sprzęta w domu ;)
Była CBR F2 600
Była Yamaha Fazer FZ6
Był V-TEC '02 Sreberko
Był V-TEC '08 Szarówa
Była X-11 " Skuter"

Awatar użytkownika
orzeł
pisarz
pisarz
Posty: 304
Rejestracja: pn 23 mar 2015, 01:57
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: orzeł » ndz 26 lut 2017, 15:53

Dobra wizja :)) git :-D jak z mad maxa
Ja przerobilem wiązkę tak by już nigdy nie przeszkadzała ani nie przecierała się.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
motoride: :yeah JAKA NAZWA TAKA JAZDA :D

Awatar użytkownika
tomek12
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 71
Rejestracja: pn 20 lut 2017, 12:55
Imię: Tomek
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PL/UK

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: tomek12 » wt 14 mar 2017, 07:31

Zamontowany wyświetlacz biegow :D no i jeszcze tylko nakładka na zegary i będzie git
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
magik
klepacz
klepacz
Posty: 501
Rejestracja: wt 13 kwie 2010, 17:55
Imię: Mathias
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SG

Re: A co TY zrobiłeś dzisiaj dla swojej laluni...?

Post autor: magik » śr 15 mar 2017, 23:28

a ja odebrałem dzisiaj felgi z lakierni. Malowanie wg mojego pomysłu, realizacja porządny artysta :D niektórzy na tym forum mieli już z nim przyjemność co nie ludwig?

viewtopic.php?f=63&t=20634&start=30

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości