NEGATYWNIE

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Fallen
pisarz
pisarz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 18 mar 2012, 12:09
Imię: Karol
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: NEGATYWNIE

Post autor: Fallen » ndz 22 cze 2014, 21:28

emil pisze:spalił mi się alternator. 300km od domu :mrgreen: .j.b.n.. Ale co sie nie da jak się da, drugie aku 18Ah na siedzenie równolegle do wbudowanego, odłączyłem całkiem kostkę alternatora, żeby go do końca nie ugotować i wio do domu :mrgreen: nawet jeszcze pod garażem odpalił, więc nie ma tragedii. Rozebrałem ciulstwo, dwie cewki nie mają w ogóle izolacji.. ale koło Mszany jest gość, który to ma na stanie i mój weźmie w rozliczeniu :) tak czy siak 200 na aku i pewnie z 200 na drugi altek pójdzie. Ważne, że dojechał z powrotem. W najbliższym czasie zakładam woltomierz. :bye
Wozisz zapasowy aku ze sobą?? :D :P to dobrze , że udalo Ci się dojechać :) to gdzie dokładnie ładowanie straciłeś i która siostra Ci się zbuntowała??
"Odwaga to świadomość, że jest się jedynym, który wie, jak wielkie ogarnia cię przerażenie"
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota" A. Einstein
Er­ra­re hu­manum est

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: NEGATYWNIE

Post autor: emil » ndz 22 cze 2014, 23:24

Aku na szybko kupione 18Ah - jakby ktoś potrzebował to mam nówetę na gwarancji, używana 2h :mrgreen: :mrgreen: no ale 200 w plecy.

Za Wrocławiem coś się musiało podupić bo za Legnicą jak zgasiłem to już nie zapalił, a we Wrocku tankowałem jeszcze. Ładowanie 11V na aku, altek na dwóch fazach dawał po 2,6V a na trzeciej prawie nic. Po dojechaniu do domu zmierzyłem, to podawał te 2V na tej fazie, na której wcześniej nie chciał :mrgreen:

Po rozbiórce ukazały mi się piękne dwie cewki pozbawione izolacji...
x1.jpg
A w trakcie podróży moto wyglądało tak :mrgreen: Polak potrafi! :mrgreen:
x2.jpg
Jutro jadę na Mszanę do gościa, który regeneruje i daje gwarancje, a mój weźmie w rozliczeniu. I niebawem zakładam woltomierz od Harmonisty :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Re: NEGATYWNIE

Post autor: Buła » pn 23 cze 2014, 06:18

To ładna przygoda Emil,dobrze że wróciłeś na kołach,znajomy to kiedyś na CZ 350 śmigał aku od Stara.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

Awatar użytkownika
VFRKrzysztof
klepacz
klepacz
Posty: 592
Rejestracja: czw 09 lip 2009, 01:03
Imię: Krzysztof
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: NEGATYWNIE

Post autor: VFRKrzysztof » pn 07 lip 2014, 18:57

Moja historia z SHOEI GT-Air miała jednak ciąg dalszy. Niby naprawiony kask założyłem na głowę i ... zgadnijcie co? Tak!!!!! Kask gwizdał tak samo albo jeszcze gorzej, niż przed rzekomą naprawą w Niemczech. Ręce mi opadły. Poszedłem do sklepu z kaskami zapytać, co o tym sądzą sprzedawcy kasków. Sprzedawca rzekł, że kask musi gwizdać, bo szybka nie przylega do uszczelki tak, jak powinna przylegać. Kiedy mu opowiedziałem całą historię i wyraziłem swoją opinię o kolesiach z Shoei to powiedział, że ma takie same obserwacje i w pełni się ze mną zgadza.
Zadzwoniłem do pana managera i powiedziałem, że skoro ani fachowcy w Polsce, ani fachowcy w Niemczech nie potrafili kasku naprawić to albo to nie są fachowcy albo tego kasku się nie da naprawić, w związku z tym jedynym rozwiązaniem, jakie ja widzę, jest zwrot kasy. Pan manager się zgodził, ale zażądał zwrotu dodatkowego wizjera, który dostałem jako rekompensatę za niedogodności wynikające z długiego oczekiwania na naprawę. Nawet mnie nie zaskoczył. Dziś kask oddałem w sklepie, w którym go kupiłem i dostałem kasę. Dwa miesiące bujałem się bez sensu z tym garnkiem. Co za ludzie!
Do końca sezonu przelatam w moim starym, dobrym garnku, a jak wejdzie w życie nowa ustawa o prawach konsumenta to kupię sobie nowy.
The best is yet to come! :-)

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: NEGATYWNIE

Post autor: emil » pn 07 lip 2014, 20:54

czyli nie ma co kupować dziadostwa.

Awatar użytkownika
kiki
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2502
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 12:53
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: NEGATYWNIE

Post autor: kiki » pn 07 lip 2014, 23:33

ale shoei to chyba nie dziadostwo???

Awatar użytkownika
VFRKrzysztof
klepacz
klepacz
Posty: 592
Rejestracja: czw 09 lip 2009, 01:03
Imię: Krzysztof
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: NEGATYWNIE

Post autor: VFRKrzysztof » wt 08 lip 2014, 08:59

kiki pisze:shoei to chyba nie dziadostwo???
Shoei czyli:
1. Kaski
Chyba z 5 lat jeżdżę w XR1000 i mogę powiedzieć, że ma tylko jedną wadę - wyściółki nie da się wyciągnąć i wyprać. Poza tym bardzo dobry kask. Ale takie na przykład diesle VW zrobione dziesięć lat temu przejeżdżały milion kilometrów, a te współczesne po kilkudziesięciu tysiącach potrafią się rozpaść. Nie jestem pewien, czy SHOEI nie poszło tą samą drogą.
A jeśli chodzi o GT-Air to po moich doświadczeniach nabrałem podejrzeń, że coś panowie inżynierowie spieprzyli i wcześniej, czy później one wszystkie będą gwizdać. Uszczelka jest inna, niż w pozostałych kaskach. Stary XR1000 czy nowy Neotec mają solidnie wyglądającą , grubą uszczelkę, a w GT-Air uszczelka to delikatny płat gumy. Szybka nie wiadomo po co ma zatrzask, przez co po lewej stronie bardziej odstaje od skorupy. Mój gwizdał właśnie z lewej strony i ani w Polsce ani w Niemczech nie potrafili z tym sobie poradzić. Może winny jest jeden wadliwy kask i dwóch wadliwych serwisantów, a może cały projekt jest do bani.
2. Organizacja
Oddałem kask do serwisu na początku maja. Przez trzy tygodnie kolesie w Polsce nie wiedzieli, co się z nim dzieje. Kolesie w Niemczech ignorowali maile, a potem napisali, że nie wyrabiają się z załatwianiem reklamacji. Jak napisałem do SHOEI w USA to ruszyli doopska, przysłali kask, jakieś gadżety i akcesoryjny wizjer jako zadośćuczynienie za długi okres rozpatrywania reklamacji. Kask gwizdał, więc zażądałem zwrotu kasy. Kasę oddali, ale zażądali zwrotu wizjera. Czy to nie jest dziadostwo? Nie o sam wizjer mi chodzi, ale o całą tą historię.
The best is yet to come! :-)

Awatar użytkownika
Fankas
pisarz
pisarz
Posty: 329
Rejestracja: sob 31 lip 2010, 21:26
Imię: Fankas
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: NEGATYWNIE

Post autor: Fankas » wt 08 lip 2014, 10:36

masz jakiegos pecha co do tego gt air... ja smigam 2 sezon w nim i nie zaobserwowalem zadnych problemow...
jedyne co to mnie gniecie w prawa skron po 2h jazdy ale to juz chyba wina mojego kanciastego lba...
Like a true nature's child
We were born, born to be wild
We can climb so high
I never wanna die

Born to be wild

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: NEGATYWNIE

Post autor: emil » wt 08 lip 2014, 15:24

przez taką obsługę klienta dla mnie to właśnie dziadostwo.

Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Re: NEGATYWNIE

Post autor: dixon » czw 10 lip 2014, 15:07

Dziś przy złapaniu przez tajniaków ze srebrnej insigni za przekroczenie prędkości dowiedziałem się, że zabierają mi prawo jazdy kat. a i b za punkty (nawet nie wiedziałem, że mam 25 pkt. od 10.2013r. na koncie), ku...a pier..e :evil: :evil: :evil:
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

Awatar użytkownika
Robertos
pisarz
pisarz
Posty: 223
Rejestracja: sob 29 mar 2014, 22:05
Imię: Robert
województwo: zachodniopomorskie
Płeć: Mężczyzna

Re: NEGATYWNIE

Post autor: Robertos » czw 10 lip 2014, 15:19

współczucia dixon
a kwit ci wystawili że przez 1 tydzień możesz jeszcze jeździć? (chociażby wrócić do domu)
FZ6S->VFR800 V-tec ABS "06->brak

Awatar użytkownika
dixon
klepacz
klepacz
Posty: 550
Rejestracja: pn 15 lis 2010, 16:05
Imię: rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: grójec

Re: NEGATYWNIE

Post autor: dixon » czw 10 lip 2014, 15:36

Dzięki, wkur..e moje przekroczyło już wszelkie możliwe granice. W każdym roku coś się k..a dzieje, jak nie wypadek, to co innego. Tak, wystawili, ale i tak będę jeździł, bo nie mam innej opcji - dojazd i powrót do i z pracy.
Jest: Honda VFR RC46 '01
Yamaha WR250F '08
Yamaha FZR 600 '93
Yamaha XS400 Special '81
Honda Lead 125 '83
Vespa ET4 125 '98
Wfm 125 '61
Ex: VFR RC46 '01, Suzuki DR-Z 400 SM '04, Honda Transalp 650 '04, Awo Simson Tourist '51, MZ ES250 '61, Jawa Perak 250 '52

Awatar użytkownika
VFRKrzysztof
klepacz
klepacz
Posty: 592
Rejestracja: czw 09 lip 2009, 01:03
Imię: Krzysztof
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: NEGATYWNIE

Post autor: VFRKrzysztof » czw 10 lip 2014, 18:07

A jak to możliwe, że człowiek ma tyle punktów i o tym nie wie?
The best is yet to come! :-)

Awatar użytkownika
emil
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4212
Rejestracja: ndz 21 gru 2008, 22:10
Imię: Łukasz
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: SO/SZA

Re: NEGATYWNIE

Post autor: emil » czw 10 lip 2014, 19:04

najebali zdjęć może, które nie doszły, ale punkty sobie liczyli

Baron
Posty: 7
Rejestracja: pn 14 paź 2013, 08:57
Imię: Karol
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Łomża

Re: NEGATYWNIE

Post autor: Baron » czw 10 lip 2014, 19:06

Przeżywałem to dwa lata temu, nie wiedziałem, że przekroczyłem 24pkt i nikt tego nie powie. Pozostaje uczyć się do egzaminów. Powodzenia

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości