dlaczego?

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

dlaczego?

Post autor: Dresik » czw 24 mar 2011, 12:11

Dlaczego pchamy się do strefy euro, kiedy Ci, którzy już w niej są, najchętniej by się wycofali i widać, że się to sypie...

Dlaczego niektórzy chcą się pchać w w legalizację marihuany, kiedy w Holandii i innych miejscach gdzie to zrobiono, nie sprawdziło się, mają problemy i kombinują jak się wycofać. ???

Dlaczego rozwijamy transport drogowy zapominając o innych metodach, choć inne kraje już zrozumiały jak wielki to błąd http://www.eko.org.pl/kropla/26/transport.html ???

Dlaczego uważamy, że to co przychodzi z zachodu jest dobre i "cool" zapominając o najważniejszych, o jakichkolwiek wartościach choć dobrze widzimy, jak oni są już zepsuci?

Dlaczego powtarzamy błędy po zachodzie, zamiast się na nich uczyć????

I z innej beczki- dlaczego niejednokrotnie pozwalamy sobie wciskać mediom tyle głupstw i nie myślimy samodzielnie??

Gnębią mnie te pytania. Podyskutujemy? :biggrin
:-)

jankovich
teksciarz
teksciarz
Posty: 107
Rejestracja: czw 21 maja 2009, 13:41
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jankovich » czw 24 mar 2011, 12:23

Bo rządzący tym krajem...nie myślą o kraju i o jego przyszłości....tylko jak napchać własne kieszenie.....

Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Post autor: klosiewi » czw 24 mar 2011, 12:45

Dresik pisze:Dlaczego...?
Bo Polska to kraj skrajności i dużych dysproporcji. Nie wiem czy zauważyliście iż rząd nie pracuje na zasadzie "weźmy najlepsze rozwiązania z innych krajów" i zastanówmy sie jak je zaimlementować tylko spróbujmy dojść do poziomu innych krajów w taki sam sposób jak oni to co że wiele z tych rzeczy są błędem, ale i tak musimy je popełnić...
jankovich pisze:tylko jak napchać własne kieszenie.....
A czy widziałeś kiedyś grapki które grabią od siebie? Bo ja nie... ;-)

Awatar użytkownika
marcinskc
pisarz
pisarz
Posty: 244
Rejestracja: pn 19 paź 2009, 18:16
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: marcinskc » czw 24 mar 2011, 12:48

Dresik pisze:Dlaczego pchamy się do strefy euro, kiedy Ci, którzy już w niej są, najchętniej by się wycofali i widać, że się to sypie...
To jest bardziej podyktowane polityką niż ekonomią. Chociaż jak widać Brytyjczycy nie zmienili waluty a też mają problemy z rozpędzeniem swojej gospodarki. Dominacja Wujka SAMA i Starego Kontynentu dobiega końca. Teraz czas na Chiny. Chińczycy już wiedzą że na jednym wzgórzu nie ma miejsca dla dwóch tygrysów. Nie chcą już skupować amerykańskich śmieciowych obligacji bo i tak są nimi napasieni po uszy.
Dresik pisze:Dlaczego uważamy, że to co przychodzi z zachodu jest dobre i "cool" zapominając o najważniejszych, o jakichkolwiek wartościach choć dobrze widzimy, jak oni są już zepsuci?
To jest kwestia tego co promują media. Jeżeli dzieciaki oglądają w tv popisy Dody, Rutowicz i spółki to nie ma co się dziwić, że jest jak jest.
A na przykład piętnuje się chłopaków pokroju Eldo bo nie pokazują cycków mimo to iż gość jest zajebiście poukładany co słychać po płytach, które wydaje. Chłopak biega i chce pozyskać inwestorów do zrealizowania swojego projektu pt ekranizacja "Złego" Tyrmanda (swoją drogą świetna książka) ale każdy ma na to wyyyebane bo ciemnogród woli oglądać Och Karol 8.
Ja zostałem wychowany na "Przyjacielu wesołego Diabła" i "Było sobie życie" a co teraz jest promowane np na kanale mini mini bajki w których sie zabijają, walczą ze sobą totalny shit. I taki oglądający od małego ma wpajane wartości, które później przenoszą sie do życia realnego.

Awatar użytkownika
niedźwiedź
bywalec
bywalec
Posty: 40
Rejestracja: wt 12 paź 2010, 22:09
Imię: Mariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec
Kontakt:

Post autor: niedźwiedź » czw 24 mar 2011, 13:04

Dlatego bo Polska jest jak szesnastolatek. Jest mała, niedojrzała i zależna od wielu wielu starszych- większych. A jak na gówniarza przystało udaje się starszego mądrzejszego, wiedzącego wszystko najlepiej... więc trzeba się przekonać na własnych błędach, że tak się nie da:/ Nie od parady jest przysłowie "Polak mądry po szkodzie" :shock:

Do tego tak na poważnie osoby rządzące i reprezentujące nasz kraj czasem zachowują się jak banda d*bili. W sumie to się im wcale nie dziwię też bym chciał taką pracę posła- osła, która nie wymaga bardzo dużego wkładu o wysiłku fizycznym i intelektualnym porównywalnym do pracy dziadka z ochrony popularnie zwanego cieciem... TAk tak cieciem tylko z wynagrodzeniem większym o jedno zero z prawej strony!!
Większość naszych osłów nie zna zbyt dobrze polskiego a co tu mówić o innych językach.
W sumie to kiedyś wystarczyło być elektrykiem by być prezydentem i do teraz za dużo się nie zminiło... Wystarczy dużo gadać :))
Ehh zresztą elita naszego koraju, ludzie wykształceni chcący i przede wszystkim mogący coś zrobić już dawno wyjechali albo zajmują sie spełnianiem swoich marzeń z lat gównarzerii i robią biznes na czymś innym 8)
No bo kto z nas chciał za młodu zostać osłem?? ;-)

Fiu fiu ale mi się off top po części związany z tematem nawinął :oops:

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » czw 24 mar 2011, 13:18

Dresik, to wprawdzie jest dział oftopu i można pisać co się chce ale zadając jednocześnie tyle pytań trolujesz.
A co do transportu kolejowego czy samochodowego to odpowiedź jest prosta.
Transport samochodowy jest prostrzy i tańszy. Koleją nie wszędzie dojedziesz, zwykle potrzebne jest kilkukrotne przeładowywanie towaru, rozwój kolei jest czasochłonny.
A rozwój sieci dróg nie tylko zwiększa transport masowy ale także trajsport drobnicowy i ruch pasażerski i to niezurbanizowany.

Budowa kolei w terenach górzystych to absurd a samochodami da sę dojechać prawie wszędzie.

Awatar użytkownika
marcinskc
pisarz
pisarz
Posty: 244
Rejestracja: pn 19 paź 2009, 18:16
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: marcinskc » czw 24 mar 2011, 14:03

ppamula pisze:Transport samochodowy jest prostrzy i tańszy
Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Im dalej wieziemy tym transport kolejowy jest bardziej opłacalny.
Na pewno będzie taniej przewieźć koleją w jednym składzie 40 wagonów 60 tonowych z węglem na odległość 500 km, niż to samo za pomocą ciągników siodłowych z naczepami.
Rozwój transportu samochodowego podyktowany jest tym iż globalna gospodarka przestawiła się z przemysłu ciężkiego na przemysł lekki (o małych gabarytach).
Oczywiście, że koleją wszędzie się nie dojedzie, ale wioząc ładunek o znacznej masie i objętości na słuszne odległości - niech to będzie nasz węgiel- dowozimy go koleją w możliwie najbliższe miejsce, a dalej właśnie transportem drogowym do miejsca docelowego.
Czemu z kopalni do ciepłowni wegiel dowożony jest koleją, a nie samochodami?

Awatar użytkownika
VFRKrzysztof
klepacz
klepacz
Posty: 592
Rejestracja: czw 09 lip 2009, 01:03
Imię: Krzysztof
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: VFRKrzysztof » czw 24 mar 2011, 14:35

1. Wcale się nie pchamy.
2. Holendrzy nie mają problemów z trawką tylko z Niemcami, którzy masowo najeżdżają na przygraniczne miasteczka, jarają jak głupi i robią chlew. Stąd pomysł na zakaz sprzedaży trawki obcokrajowcom. W Czechach od niedawno każdy może sobie w doniczce uprawiać zioło. Legalizacja trawki jest lepsza, niż karanie ludzi za jednego jointa w kieszeni.
3. Transportu drogowego nie rozwijamy. Firmy transportowe mają w Polsce ciężkie życie.
4. Z zachodu przyszła do mnie paczka z rękawiczkami Dainese. I niech mi ktoś powie, że nie są cool :mrgreen: Najbardziej zepsuta grupa ludzi to klechy. U nas jest ich więcej, niż na zachodzie, więc to Polska jest bardziej zepsuta.
5. Nie wiem, jakie błędy powtarzamy.
6. No to jest rzecz najtrudniejsza do zrozumienia, jak można sobie dać wciskać do głowy brednie Rydzyka i Sakiewicza.
The best is yet to come! :-)

kiciol
klepacz
klepacz
Posty: 1577
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 20:22
Imię: Roman
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kiciol » czw 24 mar 2011, 14:49

Co do transportu kolejowego.Jakiś czas temu zasłyszałem w telewizorni że mniejszy jest koszt transportu za pomocą kolei węgla z Chin, niż transport tego samego towaru ze Śląska w drugą część kraju.Paranoja :???:

Awatar użytkownika
marcinskc
pisarz
pisarz
Posty: 244
Rejestracja: pn 19 paź 2009, 18:16
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: marcinskc » czw 24 mar 2011, 14:55

kiciol pisze:Co do transportu kolejowego.Jakiś czas temu zasłyszałem w telewizorni że mniejszy jest koszt transportu za pomocą kolei węgla z Chin, niż transport tego samego towaru ze Śląska w drugą część kraju
To dlatego iż mamy jedne z najwyższych stawek dostępu do infrastruktury.

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » czw 24 mar 2011, 15:20

VFRKrzysztof pisze:1. Wcale się nie pchamy.
2. Holendrzy nie mają problemów z trawką tylko z Niemcami, którzy masowo najeżdżają na przygraniczne miasteczka, jarają jak głupi i robią chlew. Stąd pomysł na zakaz sprzedaży trawki obcokrajowcom. W Czechach od niedawno każdy może sobie w doniczce uprawiać zioło. Legalizacja trawki jest lepsza, niż karanie ludzi za jednego jointa w kieszeni.
3. Transportu drogowego nie rozwijamy. Firmy transportowe mają w Polsce ciężkie życie.
4. Z zachodu przyszła do mnie paczka z rękawiczkami Dainese. I niech mi ktoś powie, że nie są cool :mrgreen: Najbardziej zepsuta grupa ludzi to klechy. U nas jest ich więcej, niż na zachodzie, więc to Polska jest bardziej zepsuta.
5. Nie wiem, jakie błędy powtarzamy.
6. No to jest rzecz najtrudniejsza do zrozumienia, jak można sobie dać wciskać do głowy brednie Rydzyka i Sakiewicza.
Miałem coś napisać ale podpisuje się pod tym co napisał Krzysztof :grin:

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » czw 24 mar 2011, 15:34

Zostawmy węgiel i inne takie masowe towary.
Popatrzmy na inne gałęzie gospodarki.
Kto dzisiaj będzie się zanmował przewozem koleją bananów, tulipanów, bydła, drobiu, cytrusów i innych owoców, wina, sprzętu RTV (z uwagi na bezpieczeństwo), samochodów świeżo wyprodukowanych,
mam dalej wyliczać?
Kazdy z tych rowarów to transport zajmujący mniej niż jeden wagon. I co ładowanie na tiry, przeładowanie na kolej, rozdzielanie wagonów, przeładowanie na samochody, i w końcu rozładowanie w docelowym miejscu. Toż to absurd przy ilościach paletowych.

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » czw 24 mar 2011, 15:49

Krzysztof Twoja wypowiedź zawiera tyle poglądów o 180 stopni odmiennych od moich, że pokusiłem się o grubą polemikę. Mój post miał chyba coś około 1000 słów, ale zanim skończyłem pisać i zdążyłem wysłać- wykasował się :sad: Nie mam cierpliwości żeby od nowa pisać i szukać linków. Wyrażam tylko sprzeciw do 90% Twojej wypowiedzi :biggrin

Co do trawy miałem na myśli inny problem- tą aferę z coraz częściej wykrywanymi jakimiś dziwnymi substancjami silnie uzależniającymi dodawanymi do trawy (w Szwajcarii).

A co do tego, że nie pchamy się do strefy euro to... no trudno, znowu dałem się w takim razie nabrać na kolejny teatrzyk pana premiera mówiącego o dacie wstąpienia do strefy.

O manipulantach mówiąc miałem na myśli zupełnie inne media, wiesz ;-) to co wymieniasz, nie jest dużo lepsze, ale i nie gorsze ;-)
:-)

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » czw 24 mar 2011, 15:53

Obecnie wejście do strefy EURO ko konieczność złożenia sę na wydźwigniędie z krachu
Grecji
Portugalii
Hiszpanii

a mnie to się baaardzo nie podoba.

Oczywiście kto wie, za rok dwa możemy być w podobnej sytuacji :(

Awatar użytkownika
msciwuj
teksciarz
teksciarz
Posty: 130
Rejestracja: pn 24 maja 2010, 14:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław, czasem Kraków

Re: dlaczego?

Post autor: msciwuj » czw 24 mar 2011, 16:08

Dresik pisze:Dlaczego rozwijamy transport drogowy zapominając o innych metodach, choć inne kraje już zrozumiały jak wielki to błąd http://www.eko.org.pl/kropla/26/transport.html ???

Dlaczego uważamy, że to co przychodzi z zachodu jest dobre i "cool" zapominając o najważniejszych, o jakichkolwiek wartościach choć dobrze widzimy, jak oni są już zepsuci?
Zaprzeczyłeś sam sobie.

Jeśli są zepsuci i to co przychodzi z zachodu niekoniecznie jest dobre, to może to ich "zrozumienie" że transport drogowy jest be, to też nie jest dobre? ;-P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości