ABS vs NO ABS

Czyli pokój z serii - "gadajcie o czym chcecie"
Awatar użytkownika
sams0n
teksciarz
teksciarz
Posty: 129
Rejestracja: pn 01 lis 2010, 10:53
Imię: Szymon
województwo: podlaskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Białystok

ABS vs NO ABS

Post autor: sams0n » pt 11 lut 2011, 08:33

http://www.youtube.com/watch?v=-Zv3Sacl ... re=related dość groźnie wyglądałoby blokowanie koła w moto po lewej na publicznej drodze w czasie normalnej jazdy.
"Deski nie oddają ciosów"- Bruce Lee

Awatar użytkownika
Wojtek86
klepacz
klepacz
Posty: 724
Rejestracja: czw 21 maja 2009, 00:13
Imię: Wojtek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia Oświęcimska
Kontakt:

Post autor: Wojtek86 » pt 11 lut 2011, 14:42

Z własnego doświadczenia mówię, że lepiej mieć najgorszy ABS niż nie mieć go wcale. Jeśli ktoś uważa inaczej - cóż jego sprawa.

Wydaje mi się, że o ABSie było już sporo tematów.

Jarecki2102
pisarz
pisarz
Posty: 287
Rejestracja: czw 07 paź 2010, 09:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jarecki2102 » sob 12 lut 2011, 08:35

Ten film pokazuje tylko to, że jak wciśniesz heble do oporu to w motocyklu z abs ci kół nie zblokuje. W motocyklu bez abs jak zblokujesz i jeszcze skręcisz kierownicą to cię bokiem postawi. Moim zdaniem nic więcej z tego nie wynika i nie pokazuje istotnych różnic i zalet abs. O abs się nie wypowiem bo na motocyklu jeszcze tego nie doświadczyłem.

Awatar użytkownika
timi
teksciarz
teksciarz
Posty: 140
Rejestracja: śr 17 cze 2009, 18:05
Imię: Tomek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Lublin

Post autor: timi » sob 12 lut 2011, 09:18

Jarecki2102 pisze:Ten film pokazuje tylko to, że jak wciśniesz heble do oporu to w motocyklu z abs ci kół nie zblokuje. W motocyklu bez abs jak zblokujesz i jeszcze skręcisz kierownicą to cię bokiem postawi. Moim zdaniem nic więcej z tego nie wynika i nie pokazuje istotnych różnic i zalet abs. O abs się nie wypowiem bo na motocyklu jeszcze tego nie doświadczyłem.
Żeby "uzyskać" taki efekt na śliskiej nawierzchni jak na filmie wcale nie trzeba mocno cisnąć hamulca (wiem z doświadczenia) A film nie oszukujmy się pokazuję przewagę ABS nad NO ABS na śliskim.

Awatar użytkownika
figaro
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2639
Rejestracja: czw 14 lut 2008, 21:40
Imię: Tomasz
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto; Rumia

Post autor: figaro » sob 12 lut 2011, 14:05

Jarecki2102 pisze:Moim zdaniem nic więcej z tego nie wynika i nie pokazuje istotnych różnic i zalet abs.
Jarecki2102 potrafisz zahamować z pełną mocą na granicy uślizgu przedniego koła, bez doprowadzenia do zablokowania :?: :twisted:

Ja osobiście jeszcze nie potrafię i chętnie korzystałbym z pomocy ABSu w podbramkowych sytuacjach. :roll:[/b]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
Yaco
klepacz
klepacz
Posty: 942
Rejestracja: wt 22 lis 2005, 09:13
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Yaco » sob 12 lut 2011, 16:50

Moim zdaniem, to tu był ewidentny, chamski strzał w hamulec. Tak to i na suchym łapię się slizga. Trochę przekoloryzowane, ale wyższość abs'u nad jego brakiem jest niezaprzeczalna. Osobiście wolałbym mieć. I nie przekona mnie argument, ze doświadczony motocyklista osiągnie lepsze wyniki w hamowaniu niz amator z abs. Dwa lata temu Rossi wyglebił po uślizgu przodu. Raczej nie ma się co równać :D
Leję na rzędówki, single i śmierdzące cwajtakty...
Od dzisiaj jeżdżę jak rzodkiewka

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości