ZBIÓRKA DARÓW I KASY DLA POWODZIAN.

Czyli wszystko co związane z klubem VFR-OC w wymiarze ogólnoposkim
SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

ZBIÓRKA DARÓW I KASY DLA POWODZIAN.

Post autor: SOWA » ndz 30 maja 2010, 21:17

W związku z makabryczną sytuacją powodziową w niektórych częściach kraju, z olbrzymim zapotrzebowaniem na rozmaitą pomoc materialną
ogłaszam ZBIÓRKĘ DARÓW NA RZECZ ZAMOCZONYCH.
Potrzebne są środki czystościowe, jednorazowe ręczniki, papier toaletowy, mydło, pościel, łóżka polowe, materace dmuchane, śpiwory, żywność o długim terminie przydatności (wyłączając wodę, chyba że w proszku) mleko w proszku, rozmaite środki higieny, damskiej również. Koncentraty, herbata, odzież, używana również, ale nie zniszczona. Kalosze w każdej ilości, rękawice gumowe i robocze. No i kasa. Z przyczyn oczywistych rzeczy należy się spodziewać głównie z Warszawy i okolic. Dary zbieram w Sowim Gnieździe, a następnie własnym transportem dostarczam do nawodnionych, bezpośrednio do sztabu kryzysowego. Z racji odległości docieram do zalanych w okolicy gminy Rogów i ewentualnie w płockie. Najwygodniejszą formą jednak jest kasa, bo wtedy moi współpracownicy dokonują zakupów w hurtowniach i mamy więcej. Na każdą wydaną złotówkę brana jest faktura. Żadne pieniądze nie są przekazywane w gotówce. Jedyną obsługiwaną formą są dary w naturze. Akcja jest prowadzona prywatnie i ma charakter obywatelskiej pomocy. Nie jest w nią zaangażowana w sensie organizacyjnym żadna instytucja.

W związku z tzw. siłą wyższą środki ze zbiórki Freda na DD po uzgodnieniu tu na forum zostają przekazane na zamoczonych w kwocie 1720 zł (tyle zostało). Niech to będzie dobry początek. Dalsze wpłaty również do Freda, a on przekazuje mnie.

Nr konta:

73 1050 1591 1000 0022 9540 8252
Paweł Kalarus
ul. Racławicka 13
42-450 Łazy
W tytule: "nick z forum, zamoczeni"


Kontakt ze mną na fona 602 662299.

Zachęcam do ofiarności.

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » ndz 30 maja 2010, 21:43

Na dobry początek mam na koncie 400zł

Każda złotówka się liczy, więc działajmy

Awatar użytkownika
MC_Hammer
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2124
Rejestracja: wt 05 maja 2009, 23:22
Imię: Maciej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: MC_Hammer » ndz 30 maja 2010, 22:26

A ja mam jedynie tak z ciekawości pytanie następujące:
SOWA pisze:bezpośrednio do sztabu kryzysowego.
Rozumiem co zostało napisane ale:

Czy zebrane i już przekazane pieniążki i dary zostaną spożytkowane dla w szerokim tego słowa znaczeniu "zamoczonych"
czy dla naszych Kolegów z forum (klubu) również "zamoczonych" ???

Czy jedynie zostają przekazane "komuś" (bez urazy) na miejscu i już tam decydują komu i ile.

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » ndz 30 maja 2010, 22:53

MC_Hammer pisze:Czy zebrane i już przekazane pieniążki i dary zostaną spożytkowane dla w szerokim tego słowa znaczeniu "zamoczonych"
czy dla naszych Kolegów z forum (klubu) również "zamoczonych" ???

Czy jedynie zostają przekazane "komuś" (bez urazy) na miejscu i już tam decydują komu i ile.
Zamoczeni z forum z założenia mieli być uwzględniani jako pierwsi. Mimo wielokrotnych próśb i namów nie zgłosili zapotrzebowania na cokolwiek.
Sprawa druga. Temat konsultowany był w trzech wątkach dotyczących tych pieniędzy i wyniki są dostępne.
Wyjaśnię jeszcze raz bo chyba umknęło. Nie dostarczam mokrym żadnych pieniędzy. Za wszystkie powierzone kwoty nabywane są dary i te dopiero wiezione są do potrzebujących. Tam przekazywane są sztabom najlepiej zorientowanym komu co dać, a komu nie.
Kolejna sprawa. Zamoczeni obcy są w takim samym stopniu mokrzy jak i ci nasi. Dla mnie to po prostu potrzebujący. A pieniądze te były zbierane na artykuły nie pierwszej potrzeby. Teraz mają nabrać innego znaczenia. Ale jeszcze nic nie zostało wydane.
Wiem, że nie dałem zbyt wiele czasu więc jeśli jesteś innego zdania niż wypowiadający się w tematach bezpośrednio związanych z kwotą 1720 zł. to naturalnie wszystko jest jeszcze możliwe. Czy mam rozumieć, że zgłaszasz zastrzeżenie?

Awatar użytkownika
MC_Hammer
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2124
Rejestracja: wt 05 maja 2009, 23:22
Imię: Maciej
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: MC_Hammer » ndz 30 maja 2010, 23:36

SOWA pisze:Zamoczeni z forum z założenia mieli być uwzględniani jako pierwsi. Mimo wielokrotnych próśb i namów nie zgłosili zapotrzebowania na cokolwiek.
Jesteś w temacie, dlatego zapytałem.
Teraz już wiem.
SOWA pisze:Sprawa druga. Temat konsultowany był w trzech wątkach dotyczących tych pieniędzy i wyniki są dostępne.
Nie pytałem o to bo czytam forum i wiem, gdybym miał coś przeciwko to na pewno bym o tym napisał.
SOWA pisze:Wyjaśnię jeszcze raz bo chyba umknęło. Nie dostarczam mokrym żadnych pieniędzy. Za wszystkie powierzone kwoty nabywane są dary i te dopiero wiezione są do potrzebujących.
To też doczytałem, może jedynie żle sformułowałem pytanie ;)
SOWA pisze:Tam przekazywane są sztabom najlepiej zorientowanym komu co dać, a komu nie.
Właśnie o to pytałem i odpowiedź otrzymałem, dzięki.
SOWA pisze:Kolejna sprawa. Zamoczeni obcy są w takim samym stopniu mokrzy jak i ci nasi. Dla mnie to po prostu potrzebujący.
To było jedynie pytanie aby rozwiać moją osobistą ciekawość i nic więcej.
I napiszę aby nie było niedomówień Masz rację !.
SOWA pisze:Teraz mają nabrać innego znaczenia. Ale jeszcze nic nie zostało wydane.
:shock: szukasz Maćku między moimi wierszami, tylko tam nic nie ma !!! i jeszcze jedno.
SOWA pisze:Czy mam rozumieć, że zgłaszasz zastrzeżenie?
Gdybym to zrobił to nie zadawałbym pytania w sprawie mnie interesującej tylko oficjalnie "zgłosiłbym" zastrzeżenie, a tego nie zrobiłem.
Więc jeśli o mnie chodzi sprawa wyjaśniona i piszę aby nie było nieporozumień osobiście nie mam zastrzeżeń.

A jeśli takowe się pojawią na pewno o tym napiszę w sposób jasny i klarowny więc bardzo proszę, bo ja prosty człowiek jestem o nie dopinanie historii do moich postów, dziękuję.

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » pn 31 maja 2010, 00:08

jeśli ktoś chce coś dorzucić, a mieszka w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego to może podrzucić do mojego taty- jedziemy na południe z busem rzeczy wszelakich w najbliższy czwartek. jak coś dzwonić do mnie 608522361
:-)

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pn 31 maja 2010, 09:10

Maćku, święte prawo dającego pytać. Takie pytania są bardzo pożądane, bo dają świadomość uczestnictwa.

Pewien fragment muszę wyjaśnić, bo chyba źle zostałem zrozumiany.
MC_Hammer pisze:SOWA napisał/a:
Teraz mają nabrać innego znaczenia. Ale jeszcze nic nie zostało wydane.

:shock: szukasz Maćku między moimi wierszami, tylko tam nic nie ma !!! i jeszcze jedno.
Potwierdzę - te pieniądze mają teraz nabrać innego znaczenia. Mają zostać użyte w celu poprawy trudnej sytuacji ludzi dotkniętych przez żywioł. Wcześniej miały służyć budowaniu miejsca do zabawy. Nie szukam niczego między wierszami. Czy przypadkiem Maćku nie Ty się czegoś doszukujesz? ;-)
Rozumiem, że wyjaśnione i wszystko pozostaje zgodnie z pierwotnymi założeniami?

Awatar użytkownika
diablique
klepacz
klepacz
Posty: 530
Rejestracja: wt 12 sty 2010, 23:03
Imię: Ann
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: diablique » czw 10 cze 2010, 17:45

Okazało się, że rodzina mojej Koleżanki z okolicy Tarnobrzega bardzo ucierpiała w powodzi :( nie maja nic bo domy parterowe zalalo po dach i nic nie uratowali
i stad moja goraca prośba jeśli ktos ma na zbyciu :
koce, reczniki, garnki, patelnie, posciel, ciuchy robocze(czyt. ubrania które bedą mogli założyc do sprzatania),kołdry, poduszki itp. w tej chwili sa to im najbardziej potrzebne rzeczy.
będę wdzieczna za pomoc, a oni jeszcze bardziej.

Awatar użytkownika
Buła
klepacz
klepacz
Posty: 1747
Rejestracja: sob 09 cze 2007, 08:49
Imię: Marcin
województwo: świętokrzyskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Suchedniów
Kontakt:

Post autor: Buła » czw 10 cze 2010, 18:40

Idea jak najbardziej godna pochwały.
Wszędzie dobrze ale na VFR najlepiej :)


1Była VFR 750-90r
2.Była VFR 750-96r
3Była VFR 800FI-99r
4.Był CBR 1100 XX-1997r
5.Była VFR 800 Fi-1999 r.
6.Jest CBR 900 RR Fireblade 98 i 99r+Varadero 1000 2006

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » czw 17 cze 2010, 09:27

Wczoraj Borki k. Płocka otrzymały transport z darami pochodzącymi w części z pieniędzy ze zbiórki dla DD w Chełmnie.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości