AKCJA LATO - Dzieciaki z DD na WAKACJE

Czyli wszystko co związane z klubem VFR-OC w wymiarze ogólnoposkim
Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

AKCJA LATO - Dzieciaki z DD na WAKACJE

Post autor: mors » czw 25 mar 2010, 09:50

Czasu niby trochę jeszcze jest, ale im wcześniej tym lepiej.

Pomyślmy o zorganizowaniu dzieciakom jakichś Mega Wypaśnych Wakacji :biggrin takie jakie my mieliśmy gdy byliśmy dziećmi.

Dzieciaki przez cały rok szkolny siedzą w tych samych murach - gdy przychodzą wakacje... niewiele się zmienia.

Nasze Państwo - Najjaśniejsza Rzeczpospolita - zapewnia wikt i opierunek. Na wakacje już nie za bardzo wystarcza. Dzień pobytu dziecka na wakacjach to koszt minimum 40- 45 zł do tego dochodzi koszt transportu. W DD jest 35 dzieciaków.
To na jeden dzień pobytu poza Domem Dziecka wypada niestety 1575,- zł na miesiąc 48825,- zł a całe wakacje 97 650,-zł.
Takie są realia. Dom Dziecka nie ma na to pieniędzy. Co prawda są sponsorzy, którzy pomagają, ale częściej materialnie niż finansowo.

Co można zrobić? - Dzisiaj jest podobno kumulacja w loto - 11mln. Można wygrać i podzielić się z dzieciakami. Ale ponieważ szansa jest jak jeden do 16 milionów więc możemy pomyśleć o czymś bardziej realnym.

Nie będziemy zbierać kasiorki.

W zeszłym roku udało się zorganizować dwa turnusy we Wcycach. Dzieciaki mieszkały na jachcie i w domku kempingowym. Pływały jachtami po jeziorze Wcyckim, kąpały się zwiedzały no i kiedy przyjeżdżaliśmy był gril ognicho śpiewanie i zabawa.
Kasę zebraliśmy od kilku sponsorów, stanica PTTK dała upust 50% na Festynie w Kościerzynie woziliśmy dzieci i nie tylko za kasę wrzucaną do pięknej skarbonki.
Udało się w zeszłym roku - może uda się coś zorganizować w tym.

Na pewno - pojadą na jacht, ale to tylko 5-6 dzieciaków. Postaramy się też zorganizować domek we Wcycach.

Ale jest OGROMNA PROŚBA do Was Ołnersi o kształtnej piersi, ale tej owłosionej także.

Naszą siłą jest postęp geometryczny - jeśli jest nas 100 :biggrin dobra żartowałem 60.
Każdy z nas ma 3 znajomych to jest już 240 osób. A każdy z tych znajomych ma też 3 znajomych? to jaki mamy potencjalny magiczny krąg?... Odpowiedź jest prosta... zjaebieszczański :biggrin

A teraz do konkretów.

Poszukujemy wolnych domków letniskowych i tego typu w atrakcyjnych miejscach: góry, morza, jeziora, puszcze, połoniny, turnie itp

Wiadomo, ze podczas wakacji nie siedzi się 2 miechy w takim domku. Niektórzy domki wynajmują - ok to ich problem i fiskusa :biggrin ale są ludzie, którzy mają przez tydzień lub dwa w wakacje takie domki niewykorzystane. Gdyby udostępnili je dzieciakom to BEZKOSZTOWO dzieciaki mają DODATKOWY tydzień wakacji po za Domem Dziecka i o to chozi.

Czyli mamy plan - pytamy znajomych, a oni swoich znajomych czy byliby skłonni udostępnić takie lokum na tydzień lub dwa. Dzieci będą tam pod opieką Wychowawcy.

Wchodzimy w to?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: orzyl » czw 25 mar 2010, 11:22

mors,

napisz mi please najbardziej interesujący nas termin, oraz ilość wszystkich osób (dzieci wraz z opiekunami i innymi osobami ktore potrzebują ulokownia). oraz inne szczegóły, które uznasz za ważne. potrzebuję to info do świąt. nic nie obiecuje.

warto może wrzucić takie info publicznie.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » czw 25 mar 2010, 21:18

Elastyczność Dyrekcji Domu Dziecka jest ogromna. Polega to na tym, że jeśli będziemy wiedzieć odpowiednio wcześnie np.

W miejscowości X - jest domek, w którym bez specjalnego problemu zmieści sie 5 czy 6 dzieciaków + 1 wychowawca w terminie wakacyjnym czyli od końca czerwca do końca sierpnia np na 1 albo 2 tygodnie.

To - określonego dnia z Chełmna wyruszy busik - prowadzony przez Wychowawcę i dojedzie sobie na określone miejsce. Tam właściciel czy osoba upoważniona przekaże domek do dyspozycji i po okresie uzgodnionym dzieci sobie wyjadą tak jak przyjechały.

Na pewno - istotna jest informacja czy w domku jest możliwość przygotowania posiłków i czy ewentualnie gdzieś w okolicy można się w miarę tanio stołować.
Dzieciaki same przygotowują sobie śniadania i kolację natomiast w DD mają obiady gotowe - jest kuchnia z kucharką.
Na wyjeździe też jakoś problem obiadów trzeba rozwiązać.
Pościel dzieciaki mogą zabrać ze sobą.

Reasumując - jeśli ktoś wyraża zgodę na udostępnienie nieodpłatnie tego typu domku lub w jakiejś innej formie noclegu - nie wiem może ktoś ma znajomego prowadzącego jakieś miejsca noclegowe, stadninę, ośrodek wypoczynkowy czy coś tego typu w miarę atrakcyjnej miejscówce - żeby też miały co robić przez ten tydzień - to tego typu pomoc może skutkować, ze kilkoro 6 a może 12cioro dzieciaków załapie się na tydzień dodatkowych wakacji.

Wszystko jest do dogadania - jeśli będą miejsca to termin i ilość dzieciakó + wychowawca da się na pewno uzgodnić. Dotyczy to lipca i sierpnia.
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » pn 29 mar 2010, 13:13

Mamy już kilka zgłoszeń na miejscówki dla Dzieciaków.

Nie są jeszcze pewne w 100% bo trzeba terminy wolne zgrać z DD, ale jakiś Początek jest zrobiony :biggrin

w kolejności zgłoszeń

1. Wcyce - na jachcie 6 osób
2. Sulejów - 8 - 10 osób
3. Bielsko-Biała - 6 osób (od firmy HEMPEL - ci co farbki dali)

w Ośrodku Mateusza Kusznierewicza nad jeziorem Charzykowskim mamy swoją osobę - przesympatyczną Magdę, która już nam pomogła zorganizować rejsy dla Dzieciaków na Wcycach. Jest szansa, że uda się tu umieścić Dzieci:

http://www.przystankusznierewicza.pl/?co=contact

to by była jazda.
Zima trochę spowolniła im budowę, ale jeśli się wyrobią na lipiec to jest realna szansa na pobyt dzieciaków :biggrin

Miejscowość gdzie znajduje sie przystań to Swornegacie :biggrin nad jeziorem Karsińskim, a wiecie co ona oznacza? :evil

Co znaczą Niesfornestringi to pewnie wiecie lepiej ode mnie :evil

aaa i w okolicy jest jeszcze Męcikał :biggrin to już kompletny hardkor
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

MARCO
klepacz
klepacz
Posty: 1029
Rejestracja: pt 23 cze 2006, 18:54
Płeć: Mężczyzna

Post autor: MARCO » ndz 20 cze 2010, 21:37

... a oto plany wyjazdowe dzieciaków:

Maluchy:
07.07.2010 na godz. 16.00 Zoo Myślęcinek Bydgoszcz
27.07.2010 na godz. 16.00 Grudziądz: kulki + inne
11.08.2010 na godz. 14.00 Solec Kuj.:Jurapark
25.08.2010 na godz. 14.00 Grudziądz: Solanki

Wielka prośba: Kto może wspomóc w opiece nad najmniejszymi dziećmi, tzn. chodzi o przypilnowanie podczas wyjazdów proszę o zdeklarowanie swojej obecności, chodzi tylko o obstawę, bo ciężko ogarnia się taką gromadkę :grin:

i dalej:
Starsze dzieci:
01-10.07.2010 wyjazd z Wojtkiem, 6-cioro.
12-23.07.2010 wyjazd z opiekunami 13-cioro
30.07-08.08.2010 wyjazd z opiekunami: Chażykowo- w tym kajaki (potrzebne osoby chętne do opieki podczas spływu kajakowego - 1 dzień)

wszelkie sugestie i spostrzeżenia mile widziane, dzieciaki czekają na wakacje ciepło o nas myśląc :bye

Awatar użytkownika
Rozan
klepacz
klepacz
Posty: 539
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin/Toruń

Post autor: Rozan » pn 21 cze 2010, 11:46

Do 10.07 jestem poza zasięgiem wszelkich radarów i żyję zgodnie z Biblią, Torą i Koranem. Innymi słowy - uczę się do obrony. Później możecie na mnie liczyć.

lightman
teksciarz
teksciarz
Posty: 150
Rejestracja: czw 31 gru 2009, 17:07
Imię: Szymon
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszcz Pomorski
Kontakt:

Post autor: lightman » pn 21 cze 2010, 13:07

07-07 będę w Myślu,
27-07 może uda mi się dojechać, to jeszcze potwierdzę.

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pt 25 cze 2010, 17:57

MARCO pisze:30.07-08.08.2010 wyjazd z opiekunami: Chażykowo- w tym kajaki (potrzebne osoby chętne do opieki podczas spływu kajakowego - 1 dzień)
MARCO pisze:Wielka prośba: Kto może wspomóc w opiece nad najmniejszymi dziećmi, tzn. chodzi o przypilnowanie podczas wyjazdów
Proszę o ostrzejsze innfo - konkrety kiedy są kajaki i kiedy te maluchy.

MARCO
klepacz
klepacz
Posty: 1029
Rejestracja: pt 23 cze 2006, 18:54
Płeć: Mężczyzna

Post autor: MARCO » ndz 27 cze 2010, 22:37

SOWA pisze:Proszę o ostrzejsze innfo - konkrety kiedy są kajaki i kiedy te maluchy.
Maluchy mają wyjazdy góra parogodzinne z DD na miejsce i z powrotem- Maćku, daty są podane.

Kajaki- info u Wojtka

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » ndz 27 cze 2010, 22:56

Soriaaaa, jakoś sobie nie poradziłem. :sad: Poprawię się. ;-)

Awatar użytkownika
Rozan
klepacz
klepacz
Posty: 539
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 16:34
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Konin/Toruń

Post autor: Rozan » pn 28 cze 2010, 09:00

Mail od Lazara, który był ze mną w DD:

tak z nudow zaczalem przegladac sobie net i forum to twoje vfr. I
widzialem topic o wakacjach i dzialce. W sumie to na tej mojej dzialce
nic sie nie dzieje. Bedzie cala wolna przez wakacje. Trzeba byloby tam
wjechac, sprzatnac. Ale jest woda, prad i gaz. Blisko jezioro, fajne
tereny dookola. Jedyny problem to brak aktualnie WC tam (zawsze mozna
zalatwic jakies wc turystyczne i np w kempingu w lazience wsadzic.)

Zastanow sie zagadaj. Jak cos to mozna organizowac:)

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pn 28 cze 2010, 17:55

MARCO pisze:30.07-08.08.2010 wyjazd z opiekunami: Chażykowo- w tym kajaki (potrzebne osoby chętne do opieki podczas spływu kajakowego - 1 dzień)
Zająłem się tym terminem. Deklaracje opiekunów już mam. Z Wojtkiem też pogadane. O postępach będę informował.

lightman
teksciarz
teksciarz
Posty: 150
Rejestracja: czw 31 gru 2009, 17:07
Imię: Szymon
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszcz Pomorski
Kontakt:

Post autor: lightman » ndz 04 lip 2010, 20:07

Proszę o numer do którejś z opiekunek maluchów, tak abym w środę ich znalazł w Myślu

SOWA
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3000
Rejestracja: pt 27 paź 2006, 21:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SOWA » pt 09 lip 2010, 18:21

sowa pisze:
MARCO pisze:30.07-08.08.2010 wyjazd z opiekunami: Chażykowo- w tym kajaki (potrzebne osoby chętne do opieki podczas spływu kajakowego - 1 dzień)
Zająłem się tym terminem. Deklaracje opiekunów już mam. Z Wojtkiem też pogadane. O postępach będę informował.
Mamy rezerwację dla ekipy opiekunów w terminie 6-8.o8.2o1o w pokojach 4-os. w pawilonach na terenie ośrodka, w którym obozować będą dzieciaki.
Kojo bez pościeli 25 zyli/os./noc i 35 za to samo z pościelą. Szamka we własnym zakresie. Dostęp do węzełka kuchennego i bary w pobliżu. Pogoda zamówiona i będzie. Jeszcze nie wiem jaka, ale z pewnością jakaś. Się będzie armaciło.

lightman
teksciarz
teksciarz
Posty: 150
Rejestracja: czw 31 gru 2009, 17:07
Imię: Szymon
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszcz Pomorski
Kontakt:

Post autor: lightman » pt 09 lip 2010, 19:33

Trudno, ja niestety odpadam w tym terminie :( miłej zabawy , nie potopcie się :bye

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości