organizacja naszego forum

Czyli wszystko co związane z klubem VFR-OC w wymiarze ogólnoposkim
Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

organizacja naszego forum

Post autor: ppamula » śr 08 lis 2006, 12:39

Cześc wszystkim
Chcę rozpocząć dyskusję na temat jak przeorganizowac nasze forum aby było bardziej przejrzyste czyli bardziej użyteczne dla wstępujących tu obecnych i przyszłych forumowiczów, posiadaczy VFRek i nie tylko.
Nie chodzi mi o układ tematów bo to jest łatwe do przerowbienia ale o coś w rodzaju zasad netykiety, uzyteczność itp.
I nie myślę tu o nałożeniu cenzury na słowa tylko raczej o chęci nałożenia sobie czegoś w rodzaju samodyscypliny by nie śmiecić na forum wypowiedziami które niczego nie wnoszą a które utrudniają dotarcie do istotnych informacji.
Np nakłaniam wszystkich aby ogłoszenia w giełdzie które są nieaktualne kasowali, albo przy wpisywaniu określali termin ich publikacji.
Albo o sposobie przedłużania list jak w V4Assistance.
itp itd.
Może sie ktoś z was wypowie. Ten wątek być może pozwoli nam zrobić coś w rodzaju spisu zasad. co o tym myślicie?

[ Dodano: 2006-11-08, 12:48 ]
O, mam jeszcze jeden pomysł.
Czasami wstawiamy linki aukcji z allegro. Te linki są bardzo użyteczne ale po pewnym czasie się deaktualizują, przy odrobinie dociekliwości można wstawić link który jest dłużej aktualny, np link na login sprzedającego albo jego stronę internetową. Dodatkowo zamieścić trochę skopiowanych informacji z aukcji umozliwiającch dotarcie do oferenta.

[ Dodano: 2006-11-08, 12:54 ]
Uxy, MFF, Paweł wypowiedzczie sie na temat jak prowadzicie inne fora.
Ostatnio zmieniony śr 15 lis 2006, 14:51 przez ppamula, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Post autor: doyar » śr 08 lis 2006, 17:45

Piotrek, a to da sie wogle..? Bo tu wszedzie luuuzik jak na imprezce, po kazdym spotkaniu chyba jeszcze sie wzmagajacy, wieczne docinki i flirty w kierunQ LiSi (no i trudno sie dziwic ;) ) towarzystwo wzajemnej adoracji po prostu. OFFTOP Forum.
A moze inaczej sie nia da, skoro sie znamy a nie tylko do siebie piszemy..?
Trudne zadanie, bo rozumiem ze po to sa jakies zasady, zeby bylo uzyteczniej i czytelniej... No i nie jestesmy tu sami, klepiacy sie po plecach, masz racje - przyjda nowi i beda sie czegos chcieli dowiedziec, wyszukac, a nie czytac zapis wzajemnego lizania sie po jajkach paru kolesi.
Nic nie wnioslem, nie..? Pozdro.

Awatar użytkownika
Pawel
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawel » śr 08 lis 2006, 17:54

Pisałem już to w kilku tematach. Po pierwsze mniej działów. Da to większą czytelnosć.

Po drugie - raportowanie postów - to pomaga moderatorom w zapanowaniu nad spamem itp. Każdy użytkownik może zgłosić do moderatora dany post czy temat.

To tak w skrócie :-).

Pawel
Gwiaza rocka, czarny koń wyścigów motocyklowych, kwiat polskiego dziennikarstwa, mistrz obiektywu - ot zwykły skromny chłopak ...

Awatar użytkownika
Little Sister
klepacz
klepacz
Posty: 689
Rejestracja: pt 25 sie 2006, 21:21
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Nibylandia
Kontakt:

Post autor: Little Sister » śr 08 lis 2006, 21:14

Myśle że należy przestrzegać zasad, zeby forum było na dobrym i smacznym poziomie ale
przede wszystkim (w mojej opinii) forum powinno być
przyjazne i atrakcyjne dla potencjalnych 'nowych' użytkowników.
Chodzi o to żeby nie tylko udzielali się oni w tematach typu
"Popsuł mi się motocykl, pomóżcie" ale również zeby widzieli ze się dobrze
bawimy i chcieli przyjezdzać na zloty i spotkania w forumowym gronie.
Jak najbardziej jestem za ustaleniem zasad użytkowania forum, ale znowu bez przesady...
Mysle ze najlepiej bedzie gdy połaczymy przyjemne z pozytecznym i na forumie wprowadzimy zasady RZECZOWEGO pisania,
ale także przyjemny klimat (dygresje na poziomie, mile wydziane)

Tyle ode mnie :)

Ps. A off top z typowo motocyklowych tematów, można poprostu usuwać po jakimś czasie i pozostawiać info tylko związane z tematem.

"Walka o czystość forum" eehhh... ;)

Doyar, zwal wszystko na mnie, dzięki :P

Awatar użytkownika
szatan
klepacz
klepacz
Posty: 979
Rejestracja: pn 18 wrz 2006, 20:02
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Amsterdam/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: szatan » śr 08 lis 2006, 21:15

"Klimat" tego forum jest super i mysle ze nie trzeba wprowadzać zadnych zakazów bo tu jest to niepotrzebne, jedyny to moze taki zeby w temacie nie pisać rzeczy jego nie dotyczących
i wg mnie w zasadzie wystarczy tylko posprzatanie działów.
Uczestnicze tez w innych forach ( nie motocyklowych i nie związanych z motoryzacją ) i na
nich klimat jest zły niestety :???: tzn za sprawą ludzi ktorzy są złośliwi , wypowiadają sie niepotrzebnie itp itd , a tutaj takiego czegoś nie spotykam :aww .
A dlaczego , bo poprostu wszyscy motocykliści są zajeb...mi ludzmi :mrgreen: Ale nam motocyklistom przycukrowałem no nie :cool
Życie bez motocykla powoduje raka i choroby serca
Manual Honda VFR800 98-2001
http://rapidshare.com/files/236685669/Manual98-01.pdf

Miernik ładowania http://www.youtube.com/watch?v=IYjGraAk4es

GaBaS
klepacz
klepacz
Posty: 563
Rejestracja: śr 20 wrz 2006, 22:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków
Kontakt:

Post autor: GaBaS » śr 08 lis 2006, 21:37

Każdy z nas był kiedyś nowy i świeży w poruszaniu się po forum i jakoś dał sobie radę, nadmienię jeszcze, że to forum jest dla nas i nie musi stać się bardzo komercyjne a przynajmniej ja tak myślę. Ja oczywiście dostosuję się do reszty. Może zmiany wymagające większej opinii, powinny być podparte ankietą? co myślisz Piotruś :grin:
GaBBaS

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » czw 09 lis 2006, 00:16

Wiecie co? Jesteście fantastyczni. To jest właśnie wartośc tego forum. Niepowtarzalna!
I wcale nie che bardzo ingerować w treść postów. W zasadzie tylko w rażących przypadkach. A zasady netykiety chiałbym z wami przedyskutować bo jak się je określi i wszyscy je poznamy to na pewno będziemy sie jej trzymali.
Może tylko chciałbym żebyście się zgodzili na tworzenie nowych wątków z dyskusji jeżeli ona odbiegła od tematu początkowego i na likwidację spraw nieaktualnych albo raczej archiwizację.
By najmniej nie chodzi mi o wątki obfitujące w wynurzenia seksualne. Rozmowy o cyckach fajnie elektryzują towarzystwo. To jest OK.
Ostatnio zmieniony czw 09 lis 2006, 11:13 przez ppamula, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pawel
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawel » czw 09 lis 2006, 10:04

ppamula pisze:W zasadzie tylko w rarzących przypadkach
Masz pole do popisu :-). To nie miało być złośliwe, jakoś tak samo wyszło :cool , hehehehe.

Pawel
Gwiaza rocka, czarny koń wyścigów motocyklowych, kwiat polskiego dziennikarstwa, mistrz obiektywu - ot zwykły skromny chłopak ...

Awatar użytkownika
Jacko
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2208
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 12:20
Imię: Jacek
województwo: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Komarówka Podlaska
Kontakt:

Post autor: Jacko » czw 09 lis 2006, 10:24

Ja też siezgodzę z poprzednikami i poprzedniczką :mrgreen:
Myśle, że niektóre "luźne" wtrącenia są jak najbardziej potrzebne.
Taka sztywność to myślę że bleeee.
A dla mnie tutaj się na prawdę podoba.
A co do rozdzielania tematów jeżeli juz odbiegają od głównego wątku to jak najbardziej.
Więc chyba na wielki BUMMMMM........na tym forum się nie zanosi. :mrgreen:
I według mnie dobrze.
Ale dostosuję siędo większości. W końcu jest nas już ponad 150. :biggrin

[ Dodano: 2006-11-09, 10:25 ]
Upssssss.................ponad 160 :pwned

UxY
Administrator
Administrator
Posty: 1467
Rejestracja: sob 29 paź 2005, 17:05
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: UxY » czw 09 lis 2006, 11:52

Mozna pomyślec coś nad tym :) ale bez jakiś hardcorów, np na forum motocyklistów świata mi osobiście sie nie podoba, zazwyczj tylko czytam, jakcoś napisze to albo zaraz bedzie że "już było" a jak szukałeś i nie znalazłeś "to na pewno słabo szukałeś" ne wiem jakos jak tam wchodze to sie boje cokowiek napisac bo zaraz zostane .j.b.n. :/ Także dzielenie tematów (jak np ten o wargach ;]) czy coś to jestm za.

Awatar użytkownika
Pawel
pisarz
pisarz
Posty: 349
Rejestracja: pn 15 maja 2006, 08:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pawel » czw 09 lis 2006, 12:28

Uxy, na forum motocyklistów nieststy trzeba "jebać" jak to piszesz, bo staliśmy się ofiarą za dużej liczby użytkowników. Pozostawienie wszystkiego samopas powoduje kilkanascie nowych tematów dziennie, w tym 5 bezsensownych, typu jaki olej do Kawasaki, chociaż było to maglowane 150 razy. Tutaj jest inna sytuacja i takie działania moim zdaniem nie są ani wskazane, ani potrzebne. Dzieleie tematów - dobre rozwiązanie. Czy ktoś pomyśli nad kwestią raportów o czym pisalem? A co z działami? Dużo się mówi - "będziemy reorganizaować" a jak na razie nic się nie dzieje 8) .
Kolejne pomysły - jakiś albym może? Nawet na zasadzie wstawiania fotek z netu? Sam chętnie bym wrzucił kilka zdjęć, nie koniecznie związanych z VFR, nie zakładając jednocześnie nowego tematu.

Pawel
Gwiaza rocka, czarny koń wyścigów motocyklowych, kwiat polskiego dziennikarstwa, mistrz obiektywu - ot zwykły skromny chłopak ...

Awatar użytkownika
mucha
pisarz
pisarz
Posty: 201
Rejestracja: czw 14 wrz 2006, 10:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: tpb

Post autor: mucha » czw 09 lis 2006, 22:52

Z kompa i netu cienki jestem bo i jedno i drugie mam od niedawna, ale powolili się wyrabiam i to nawet z pomocą co poniektórych "vfrownersów". To forum to jedyne na jakim bywam i do jakiego należe. Moim zdaniem jest zrozumiale i w pełni czytelne.

Jedyne uwagi dotyczyć mogą giełdy. Jak ktoś juz coś sprzedał, zamienił, kupił to niech tego posta poprostu wywali i tyle. Dobrze by było to zaznaczyć nie wiem może jako jakiś temat specjalny w naszej giełdzie, albo coś w podobie.

Juz kończąc te wypociny powiem tak. Gdzie ma być krótko, rzeczowo i na temat, jest krótko rzczowo i na temat. Gdzie ma być kółko wzajemnej adoracji i jakiś tam nie tylko motocyklowy klimacik tez tak jest. Po co zmieniać, jak sie nie podoba 1, 2 3, osobom.

A jak już chcecie to walnijcie ankietę na przykład na jakis tydź lub dwa, z zapytaniem "czy chcecie zmian?". demokracja niby jest ;-)
Pozdrawiam!
VFR wszystko przetrzyma.

GaBaS
klepacz
klepacz
Posty: 563
Rejestracja: śr 20 wrz 2006, 22:28
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Piotrków
Kontakt:

Post autor: GaBaS » czw 09 lis 2006, 23:54

ppamula pisze:i na likwidację spraw nieaktualnych
TAAAK!
GaBBaS

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości