VFR 1200

Czyli wszystko co związane z klubem VFR-OC w wymiarze ogólnoposkim
Awatar użytkownika
Wojtek86
klepacz
klepacz
Posty: 724
Rejestracja: czw 21 maja 2009, 00:13
Imię: Wojtek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia Oświęcimska
Kontakt:

Post autor: Wojtek86 » ndz 21 lut 2010, 22:54

Jak spali więcej niż 8l to ja pie......e, wole Blackbirda i jego mniej niż 6l/100 bez butowania...

Marcin32
teksciarz
teksciarz
Posty: 111
Rejestracja: czw 26 lut 2009, 15:07
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marcin32 » pn 22 lut 2010, 00:48

panowie o czym wy wogole mowicie ...motocykl za 62 tys. a Wy zalujecie na paliwo...to po pierwsze a po drugie gdzie xx z technologia z lat 90-siatych do motocykla ad.2010 na ktory Honda naprawde nie oszczedzala...
polata ktos sezon to bedziemy dywagowac czy wygodna i czy przereklamowana itp.

Awatar użytkownika
Wojtek86
klepacz
klepacz
Posty: 724
Rejestracja: czw 21 maja 2009, 00:13
Imię: Wojtek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ziemia Oświęcimska
Kontakt:

Post autor: Wojtek86 » pn 22 lut 2010, 00:59

Marcin32 pisze:panowie o czym wy wogole mowicie ...motocykl za 62 tys. a Wy zalujecie na paliwo...to po pierwsze a po drugie gdzie xx z technologia z lat 90-siatych do motocykla ad.2010 na ktory Honda naprawde nie oszczedzala...
polata ktos sezon to bedziemy dywagowac czy wygodna i czy przereklamowana itp.
XX to dowód na to, że da się zrobić motocykl mocny, z dużym momentem który pali mało paliwa.

A tak pół serio:
Cena? Nie jest to jakaś super, hiper wygórowana kwota dla tzw. klasy średniej która jeździ samochodami z 2.0TDI palącymi 6l/100 ;)

Marcin32
teksciarz
teksciarz
Posty: 111
Rejestracja: czw 26 lut 2009, 15:07
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marcin32 » pn 22 lut 2010, 13:27

jak za motocykl w polskich warunkach to sa duze pieniadze. generalnie nikt w tej klasie kto kupuje motocykl nie powinien patrzec na spalanie, ktorego tez nie demonizujmy...8l nawet jezeli takie bedzie jest zupelnie akceptowalne . a jezeli chodzi o xx to jest bardzo udana konstrukcja pod bardzo wieloma wzgledami , pewnie w przypadku spalania rowniez ale xx juz swoje 5 minut mial a teraz dajmy szanse nowej VFR i badzmy chociaz nastawieni optymistycznie;)

kilka osob mowi ze sie czuja zawiedzeni bo sie nie podoba i pozycja nie ta itd. a ja mam zupelnie odwrotne odczucia . motocykl robi na zywo (szczegolnie biala) bardzo dobre wrazenie i moim znajomym (wszystkim ..wliczajac to osoby ktore nie jezdza na co dzien tylko sobie pojechaly na targi popatrzec )bardzo sie podobal . co do pozycji po takiej pierwszej przymiarce, moim zdaniem oprocz Sprinta ST ktory milo mnie zaskoczyl bylo to najwygodniejsze moto w klasie sport-turystyk.

Awatar użytkownika
dawidk1978
teksciarz
teksciarz
Posty: 183
Rejestracja: sob 11 lip 2009, 16:13
Imię: Dawid
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Będzin

NOWA STRONA HONDA POLSKA

Post autor: dawidk1978 » pn 22 lut 2010, 20:11

Witam
Panowie widzieliście nową stronę?

http://www.honda.pl/pl/motocykle/modele ... fr800.html

W końcu jest czytelna.
No i okazało się, że Nasza zostaje w ofercie w klasie Sport Touring a 1200 to Road Sport.

Cena 800 51500 :) zrobiłem interes życia w zeszłym roku, za 2008 nową dałem 38900 plus akcesoria za 3600.
Pozdrawiam Dawid

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » wt 23 lut 2010, 01:28

co do vfr 1200 - jeszcze nie wymyślili takiego motocykla, który odpowiadałby wszystkim pod każdym względem.
Z wyglądu trochę krowiasta, okrutny wydech, osobiście ostatnio wolę 'zwiewniejsze' maszynki, najkorzystniej wygląda w czerwieni, no ale...... to są sprawy wizualne, a o gustach się nie dyskutuje...generalnie moto jak moto - jest ok..
Dopiero po jeździe próbnej będzie można powiedzieć więcej i tak naprawdę coś konkretnego....
Obrazek

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » wt 23 lut 2010, 01:54

Już widzę ten progres sprzedaży Vteca za 51 800,-PLNów :evil komuś chyba w głowie ryż zaszkodził :biggrin

Jakby wszystkim podobała się nowa VFRa i każdy by na tym jeździł to ja wtedy na SHL-kę 125 :biggrin

A jak już sie Madziu przejedziesz na tej nówce to najsampierw do mnie króciutkie (min 6 stron) wrażenia z jazdy na PW? :biggrin tak po znajomości? :biggrin

ale nadal VTEC z 2008 kosztuje 37 900,- to gdzie ten deal życia? A akcesoria za 3 600? wiadomo, że za szmatkę do czyszczenia reflektorów hońdzia żąda 1350,- pln... + VAT :biggrin
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
slimak
klepacz
klepacz
Posty: 1135
Rejestracja: pn 05 sty 2009, 19:25
Imię: Marcin
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: ROBUŃ okolice Kołobrzegu

Post autor: slimak » wt 23 lut 2010, 08:52

Tylko skąd wzieła sie taka rozpietość cenowa w v-tecu. KOSMOS 8)
ZKL

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » wt 23 lut 2010, 09:18

mors pisze: A jak już sie Madziu przejedziesz na tej nówce to najsampierw do mnie króciutkie (min 6 stron) wrażenia z jazdy na PW? :biggrin tak po znajomości? :biggrin
:mrgreen: relację oczywiście zdam :)
dodam jeszcze, że rozmawialiśmy z panem z Hondy i mówił, że jak wyszedł V-tec to reakcja była dokładnie taka sama - jedni zachwyceni, inni neutralnie a reszta zdegustowana - czyli standard ...a po 10 miesiącach V-tec stał się najlepiej sprzedającym się motocyklem ..
pożyjemy zobaczymy....
Obrazek

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » wt 23 lut 2010, 09:54

zabawię się w proroka :biggrin byłem padre to czemu nie pójść krok do przodu? :evil
jest mi o tyle łatwiej, ze moje proroctwo dotyczyć będzie Wyspy o dziwnej nazwie Ty-Kluczu (Ju-Kej) bo nikt nie jest prorokiem we własnym kraju :biggrin

W hońdzi nie siedzą kretyni i jak wypuszczają nową maszynę to po to, żeby się dobrze sprzedawała, a nie po to żeby nam zrobić dobrze - od tego są tzw. Służby Leśne, które tylko na to czekają na parkingach przy przelotówkach :biggrin
Od lat Honda-san robi dokładnie ten sam numer - wywala maszynę na tyle kontrowersyjną, że wzbudza tzw. mieszane uczucia jak teściowa, która przyjeżdża na Święta z ogromną torbą prezentów :evil
Wiadomo, że nie chodzi o to żeby wszyscy ją kupili bo jak napisała Madzia - tak nigdy nie było i nie będzie, ale ten szum, dyskusje, polemiki w prasie, przy piwie, na forach, TVN-turbo czy HGW gdzie jeszcze to - darmowa reklama :evil nawet sobie nie zdajecie sprawy jak łatwo daliście się wciągnąć w tę pułapkę :evil (no dobra - daliśmy sie wciągnąć, ale ja od samego poczatku świadomie - bo od roku Onda - płaci mi za każdy post tutaj niezłą kasę :biggrin )
Od roku pracujecie w pocie czoła - ale i z niezaprzeczalną przyjemnością za free dla cwanego małego żółtego człowieczka. :evil
Reklama w ŚM czy M i innym dowolnym czasopiśmie motocyklowym to niesamowite koszta, a i tak pytanie ilu z tzw. targetu ją obejrzy i się skusi po obejrzeniu kolorowego obrazka i krótkiego tekstu reklamowego?
A tu od ponad roku nakręcamy się nawzajem za tak zwany psi ch.. i o to chozi :biggrin bo to my jesteśmy tzw. grupą docelową

Efekt?

Jak przyjdzie sezon ogórkowy to kolejne czasopismo porówna VFR1200 do BMW, Aprili, MV Agusty, KTMa, kosiarki do trawy, maszynki do golenia o 7 ostrzach, wibratora i roweru trójkołowego - na co ludzie się oburzą, pochwalą, wqurzą, zganią, pochwa-lą - znowu zrobi się burza w szklance wody. Będziemy sobie nawzajem udowadniać prawdy oczywiste i objawione i dyskutować czy biały jest bardziej czerwony od bordowego czy bordowy bielszy od czerwonego. Jak się już zdrowo zacietrzewimy to?

kolejny klient pójdzie do salonu, albo za granicę i nabędzie to moto bo - BUDZI KONTROWERSJĘ , a warto takim kontrowersyjnym jeździć bo można o jedną laskę na tydzień wyrwać więcej niż lepszym, ale nie budzącym emocji sprzętem.

I tak to się toczy... na dwóch kołach... zębatych :evil

a my tak jak owieczki na rzeź :evil

to taki sobie wykład z psychologii pierdykłem :biggrin żeby nie było tylko o śrubkach, tłokach, dualach i wyższością wideł nad szlifierką lub odwrotnie :evil

chcecie wiedzieć ile dostanę za ten post od Sponsora? :biggrin nie mogę powiedzieć, ale płacą wierszówkę :evil
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » wt 23 lut 2010, 10:52

co fakt to fakt - 'kontrowersja' była zawsze skutecznym chwytem marketingowym... :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
lechu02
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 74
Rejestracja: wt 02 cze 2009, 20:22
Imię: lech
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: lechu02 » wt 23 lut 2010, 11:04

Mnie zaczarowała, i jak tylko coś się trafi sensownego to kupię.
nawet jak siedzę to pędzę
Male

Awatar użytkownika
WiktorVFR
klepacz
klepacz
Posty: 1452
Rejestracja: wt 05 cze 2007, 08:32
Imię: Wiktor
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Ipswich, Suffolk
Kontakt:

Post autor: WiktorVFR » wt 23 lut 2010, 11:37

to poczekasz sobie kilka lat na "cos sensownego"

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » wt 23 lut 2010, 12:05

'sensowna cena' jest pojęciem względnym :lol: na dzień dzisiejszy w Anglii vfr1200 kosztuje 11500 F, tanio to nie jest, ale za rok, dwa.... :lol: :evil choć myślę, że mój wybór padnie jednak na coś innego.. :evil :evil :evil i chyba to nie będzie nawet Honda :evil :evil
Obrazek

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » śr 24 lut 2010, 13:49

11500Ł to i tak 8000pln taniej niż w PL ale wiadomo UK to biedny kraj i żeby sie tam sprzedało trzeba cenę obniżyc - nie to co w bogatej Polandii :evil

taaaaa ja też ślubu z Hońdzią nie brałem, a jakbym nawet i brał to od czego rozwody... albo skok w bok :evil byle tylko cylindry nie stały tak równo jak sztachety w płocie w poznańskiem, ale rozchylały jak na wsi mazurskiej bliżej wschodniej granicy - znaczy V- tak R-nie :evil
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości