uprawnienia

Czyli wszystko co związane z klubem VFR-OC w wymiarze ogólnoposkim
Awatar użytkownika
mrf
Łopata
Posty: 2917
Rejestracja: śr 09 lis 2005, 21:40
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: uprawnienia

Post autor: mrf » wt 03 kwie 2012, 06:46

benitto pisze:MRF do tablicy!!!
Orzyl do tablicy!!!

Oddac oprawnienia Piotrowi!!


Jsk nie, to bedzie masowy bojkot.
zapomniałem odpowiedziec na tego posta.

Beni, wiecej szacunku moze co? Nie jestem zadnym popychlem ani gnojkiem zeby tak sie do mnie zwracac i grozic.
A Rh POSITIVE

Awatar użytkownika
śliniak290
klepacz
klepacz
Posty: 1842
Rejestracja: pn 07 cze 2010, 09:41
Imię: Wojciech
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa - Jelonki

Re: uprawnienia

Post autor: śliniak290 » wt 03 kwie 2012, 07:14

Fred pisze:Panowie każdy z Nas czyta i nikt nie wie o co kaman :?
dokładnie troszkę luzu , bardzo fajna sprawa to forum i niech tak zostanie.
Najpierw naucz śmiać się z siebie , a potem śmiej się z innych !!!

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: uprawnienia

Post autor: benito » wt 03 kwie 2012, 09:04

RMFie, wyluzuj zwieracze.
Jesli nie czujecie sie winni, to czym sie przejmowac??
Te nerwy swiadcza jednak o czyms zupelnie odwrotnym...
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: uprawnienia

Post autor: ppamula » wt 03 kwie 2012, 09:13

Żeby sensownie administrować oprogramowaniem a zwłaszcza wykonywać jakiekolwiek poprawki trzeba mieć uprawnienia administracyjne do hosta.
Chciałbym, co sugerowałem Tobie i całe ekipie od dawna, rozszerzyć funkcjonalność forum o dodatkowe funkcje. Bez uprawnień administracyjnych do hosta nic się nie da zrobić.

Miałem kiedyś uprawnienia do edycji oprogramowania na hoście. Dostałem je od UXEGO. Owszem byłeś przy rozmowie. Bez tego robienie jakichkolwiek modyfikacji i rozszerzeń jest niemożliwe. Te uprawnienia mi odebraliście.
Co do domeny do Uxy prosił cie o wykonanie rejestracji domeny ale ty domenę zarejestrowałeś na siebie.
Uxy chce tą domenę odzyskać. On jest twórcą całego forum, jego pomysłodawcą i inicjatorem. Oddaj mu tą domenę.

Komputer na którym to wszystko pracuje nie ma nic do rzeczy bo lepiej by było gdyby całe forum było na hostingu u jakiegoś providera internetowego a nie na prywatnym komputerze.

Od wielu miesięcy nic wam się nie chce zmienić czy naprawić na tym forum, a wszelkie moje sugestie zbywacie milczeniem. Mnie się chce i mogę. I jestem pewien że UXY ma do mnie zaufanie i pozwoli mi na dodanie nowych funkcji jak plikownia, wiki, galeria, mapy, sklep z gadżetami czy tabelaryczny V4Assistance aż do zmiany i uatrakcyjnienia kolorystyki.
Mnie się chce a jak wam się nie che to było by dobrze gdybyście tego nie blokowali.

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: uprawnienia

Post autor: orzyl » wt 03 kwie 2012, 10:24

krótko mówiąc, ja się od tematu odcinam. peace
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: uprawnienia

Post autor: benito » wt 03 kwie 2012, 10:37

No i Orzyl sie obrazil... i świąt nie bedzie... ;(

Panowie, czy naprawde nie mozna sie spotkac PPamula, MRF, Orzyl i UXY i porozmawiac??
Nie jest sztuka wytykac sobie bledy...

Razem mozecie zdecydowanie wiecej dobrego zrobic i ocalic ludzkosc od zaglady.

RMF-ie...znasz mnie kilka lat i wiesz, ze gdybym chcial Cie obrazic, a zdecydowanie nie chce, to zrobilbym to w ciekawszy sposob...

Glowy do gory...wiosna idzie.
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: uprawnienia

Post autor: orzyl » wt 03 kwie 2012, 10:50

żartujesz? Ja się nie obraziłem. Święta będą ;P
Mam ważniejsze rzeczy do roboty niż tłumaczenie Piotrowi, dlaczego Mryf wyciął mu dostępo do hosta po tym jak wywalił w kosmos pół bazy danych, bez backupu.


Spotkać się? Ja osobiście takiej potrzeby nie odczuwam. Jesli ktoś ją posiada to niech się odezwie, a nie zachowuje się jak obrażony człowiek, i ani telefonu, ani maila, ani PW. Ja za Piotrem mam ganiać? Bez jaj.

Nawet jakbym to robił, to ja nie posiadam uprawnień do tego aby dać mu dostęp do czegokolwiek.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
mrf
Łopata
Posty: 2917
Rejestracja: śr 09 lis 2005, 21:40
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: uprawnienia

Post autor: mrf » wt 03 kwie 2012, 11:23

ppamula pisze:Żeby sensownie administrować oprogramowaniem a zwłaszcza wykonywać jakiekolwiek poprawki trzeba mieć uprawnienia administracyjne do hosta.
Chciałbym, co sugerowałem Tobie i całe ekipie od dawna, rozszerzyć funkcjonalność forum o dodatkowe funkcje. Bez uprawnień administracyjnych do hosta nic się nie da zrobić.

Miałem kiedyś uprawnienia do edycji oprogramowania na hoście. Dostałem je od UXEGO. Owszem byłeś przy rozmowie. Bez tego robienie jakichkolwiek modyfikacji i rozszerzeń jest niemożliwe. Te uprawnienia mi odebraliście.
Co do domeny do Uxy prosił cie o wykonanie rejestracji domeny ale ty domenę zarejestrowałeś na siebie.
Uxy chce tą domenę odzyskać. On jest twórcą całego forum, jego pomysłodawcą i inicjatorem. Oddaj mu tą domenę.

Komputer na którym to wszystko pracuje nie ma nic do rzeczy bo lepiej by było gdyby całe forum było na hostingu u jakiegoś providera internetowego a nie na prywatnym komputerze.

Od wielu miesięcy nic wam się nie chce zmienić czy naprawić na tym forum, a wszelkie moje sugestie zbywacie milczeniem. Mnie się chce i mogę. I jestem pewien że UXY ma do mnie zaufanie i pozwoli mi na dodanie nowych funkcji jak plikownia, wiki, galeria, mapy, sklep z gadżetami czy tabelaryczny V4Assistance aż do zmiany i uatrakcyjnienia kolorystyki.
Mnie się chce a jak wam się nie che to było by dobrze gdybyście tego nie blokowali.
Do sensownego administrowania skryptem forum (nie oprogramowaniem hosta) wystarczy Ci ftp + phpmyadmin.
uprawnienia do edycji na hoscie dostales ode mnie (konsola). chyba ze mylisz to z panelem superhosta gdzie forum stalo na samym poczatku.

co do zarejestrowania domeny to nie tylko domena byla na mnie tylko caly hosting, odpowiadanie za dzialanie tego wszystkiego zeby to sie trzymalo kupy w wiekszosci tez spoczywalo na mnie.

czemu lepiej na hostingu? mamy sporo prywatnych rzeczy ktorych uzytkownicy by nie chcieli zeby jakis backup sobie ktos obcy mogl przegladac. i obecnie to nie stoi na komputerze tylko na dell'u poweredge 860

nie ze nie chce sie robic tylko nie ma czasu na razie do tego usiasc. a co do tych uatrakcyjnien: sam to zrobisz?
A Rh POSITIVE

Awatar użytkownika
mrf
Łopata
Posty: 2917
Rejestracja: śr 09 lis 2005, 21:40
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: uprawnienia

Post autor: mrf » wt 03 kwie 2012, 11:25

benitto pisze:RMF-ie...znasz mnie kilka lat i wiesz, ze gdybym chcial Cie obrazic, a zdecydowanie nie chce, to zrobilbym to w ciekawszy sposob...
przepraszam, mialem chwilowy zwieraczoscisk ;-)
A Rh POSITIVE

Awatar użytkownika
benito
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2333
Rejestracja: śr 28 mar 2007, 12:10
Imię: Jarek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: uprawnienia

Post autor: benito » wt 03 kwie 2012, 11:35

Wiec daj Pamule te uprawnienia i bedzie po sprawie
Reszte mozecie zalatwic osobiscie, tylko ktory bedzie bierny??
Honda VFR800 - RC46 - `98
Honda VTR1000SP1 - RC51 - `00
KTM LC4 640 SM - `04
Honda CBR 929 - SC44 - `01
Yamaha WR 426 F - `01
Aprilia Tuono - `06
BMW K1200S - `05

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: uprawnienia

Post autor: ppamula » wt 03 kwie 2012, 11:58

Czekam na ruch ze strony MRFa.
Dalej mi się chce coś zrobić dla forum.
Jest dużo do zrobienia.

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: uprawnienia

Post autor: orzyl » wt 03 kwie 2012, 12:20

licze na to ze wycofasz slowa ze to ja Ci zabrałem jakieś uprawnienia. bardzo nie lubie jak mnie ktoś oskarża o czynienie zła bezpodstawnie.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

Awatar użytkownika
globe11
pisarz
pisarz
Posty: 226
Rejestracja: ndz 10 kwie 2011, 12:52
Imię: Janusz/Krzysiek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Zamość

Re: uprawnienia

Post autor: globe11 » wt 03 kwie 2012, 12:31

sorki, ale wy rozmawiacie o przeszłości :(
albo inaczej mieszacie przeszłość z teraźniejszością a tak się nie da rozmawiać.

MRF - wiele zrobiłeś zarejestrowałeś domenę, hosting i chwała Ci za to, ale jak napisałeś na dzień dzisiejszy nie masz czasu się zajmować tym forum i Ok jest to zrozumiałe. Tylko co dalej? Zupełnie nie rozumie dlaczego nie może tego robić Piotr? zgadzają się na to prawie wszyscy generałowie (ojcowie) tego forum.
Jedyny zarzut o którym tutaj czytam to jest to, że Piotr wykasował dane (też w przeszłości).

Proszę Was Panowie nie rozmawiajcie o przeszłości tylko o przyszłości tego forum :confused
WSK, MZ, CB450S, Bandit600s, RC46 ....
życie jest tak fajne jak striptiz transwestyty - niby wszystko ładnie, pięknie aż tu nagle ch...j*!!!

Gdy Mężczyźnie jest źle to szuka Kobiety,
gdy Mężczyźnie jest dobrze to Kobieta szuka jego.

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: uprawnienia

Post autor: ppamula » wt 03 kwie 2012, 13:25

Każdy z nas i to nie jeden raz wysadził w powietrze forum. Nawet UXY co widać po braku polskich liter w pierwszych postach. To się zdarza każdemu kto grzebie w systemie.
Nie prawdą jest jednak że backupu nie ma. Backup robiony jest co najmniej raz na dobę we wczesnych godzinach porannych a z tego co wiem od MRFa to chyba teraz co 4 godziny. Poza tym każdy, a przynajmniej ja tak robię, jak zaczynałem grzebać w systemie to robiłem backup. Teraz grzebać nie mogę.

A co do domeny to Uxy w pierwszych latach płacił za tą domenę, potem była zbiórka wśród Ownersów.
Niestety w skutek osobistego poróżnienia koleżeńskie relacje zaufania się posypały i MRF przeją prawa domeny.
Michał, Uxy ma na to rachunki.

Ale dalej mi się chcę, dalej mi zależy na tym forum i na tej społeczności. I stoję na stanowisku, że prawowitym właścicielem jest Uxy.

Awatar użytkownika
orzyl
klepacz
klepacz
Posty: 1665
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 16:50
Imię: Piotrek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: uprawnienia

Post autor: orzyl » wt 03 kwie 2012, 13:35

ppamula pisze:Każdy z nas i to nie jeden raz wysadził w powietrze forum.
Wybacz. Ja nie
ppamula pisze:robiłem backup
Wybacz. Wtedy nie zrobiłeś. Nie chciałbym poruszać z Tobą tematu Twojej znajomości linuksów, bo niczego nowego to do dyskusji nie wniesie.
ppamula pisze:Nie prawdą jest jednak że backupu nie ma. Backup robiony jest co najmniej raz na dobę we...
Zadziwia mnie Twoja postawa Piotrze jako administratora/informatyka/developera?
Prawidłowym podejściem jest sporządzanie poprawek, na systemie testowym.
Dopiero po testach, łatkę w godzinach najmniej obciążonych powinno się ładować na system produkcyjny, wcześniej robiąc backup.
Nie wierze, że muszę Tobie doświadczonemu wyjadaczowi to pisać.
Dlaczego tak się upierasz o dostęp do shella?

Przecież na żadnym hostingu takiego nie dostaniesz. Wystarczy Ci dostęp do FTP i PHPMyAdmina.
Niedlugo bede mial wreszcie urlop od dwóch lat, i bede pracował dalej dla forum.

Zapytam wprost. Masz już gotowe jakieś poprawki?
Testowałeś je na jakimś systemie nieprodukcyjnym?
Czy poprostu chcesz rzeźbić na żywca i później znów zadzwonisz do mryfa(lub napiszesz) z pytaniem czy jest backup?
Bo troche całego tego zamieszania nie rozumiem. Aż tak Cie boli ze nie możesz sie zalogować po SSH ?
Wybacz szczerość.
Na zawsze w pamięci Roads - 16.10.2007...

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości