Ankieta - Dotyczy Ujawniania Wpłat Pieniążków przy Zbiórce.

Czyli wszystko co związane z klubem VFR-OC w wymiarze ogólnoposkim

"Czy uwa¿asz, ¿e wp³aty pieniê¿ne na konta VFR-OC lub u¿ytkowników forum przy organizowaniu zbiórki ( np. gdy czê¶æ idzie na cele charytatywne) powinny byæ wyszczególniane publicznie na forum ogólnodostêpnym ? "

tak, powinny byæ widoczne wp³aty
5
8%
nie, nie zgadzam siê na wyszczególnainie moich wp³at
26
41%
osoba, która zbiera pieni±¿ki wysy³a listê osób, które wp³aci³y do skarbnika forum nie publikuj±c na forum wp³at, jedynie pisz±c osobê wp³acaj±c±...
32
51%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Ankieta - Dotyczy Ujawniania Wpłat Pieniążków przy Zbiórce.

Post autor: KolczyK » ndz 20 mar 2011, 01:22

Powstaje ankieta ze względu na pytania kierowane do Nas od użytkowników forum. Proszę odpowiadać zgodnie ze swoim przekonaniem. Coś ustalimy :-) Jedni chcą, drudzy nie, z tego co pamiętam nie wyszczególnialiśmy nigdy takich spraw. ktoś może czuć się urażony....np no nie wiem ...

"Czy uważasz, że wpłaty pieniężne na konta VFR-OC lub użytkowników forum przy organizowaniu zbiórki ( np. gdy część idzie na cele charytatywne) powinny być wyszczególniane publicznie na forum ogólnodostępnym ? "
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
C_L_K
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2010
Rejestracja: wt 16 paź 2007, 16:07
Model VFR: K1300S & EXC250F
Imię: Rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kosewko
Kontakt:

Post autor: C_L_K » ndz 20 mar 2011, 06:42

Poruszyłeś Przemo "ciężki" temat. Ciężki, bo sam się mocno nad tym zastanawiałem ostatnio i moje zdanie jest takie, że jako wpłacający nie chciałbym upubliczniania kwoty. Jeśli jest jakaś ściepa dobrowolna to każdy wpłaca ile może i już. Nikt przecież nie liczy na to, że jak wpłaci o jedno zero więcej niż inny to zdobędzie dodatkowe punkty do szacunu. Ale z drugiej strony, jeśli to ja bym akurat zbierał na jakiś cel to chciałbym koniecznie upublicznić takie info (kto i ile) żeby przypadkiem nikomu przez myśl nie przeszło, że jakiś nawet jeden grosik mógł się w trakcie zbiórki "zawieruszyć". Wiadomo, że jeśli robimy jakąś zbiórkę to ma ona konkretny cel i że zawsze osoba zbierająca jest znana w realu i jest obdarzana naszym zaufaniem. I dla tego właśnie jak decyduje się na wpłatę to nie chcę kwoty upubliczniać, ale jednocześnie sam zgodziłbym się na zbieranie tylko wtedy gdybym mógł takie dane jasno i czytelnie przedstawić. Może i pewnym rozwiązaniem tej sytuacji była by opcja trzecia z Twojej ankiety. Jest tylko jeden problem. Nie ma kogoś takiego jak Skarbnik Forum. Na forum są tylko userzy i wśród nich kilku czarnuchów od brudnej roboty (admini i moderatorzy). Także tak jak pisałem wcześniej, temat jest ciężki ale żeby nie było swój głos oddałem
;-)

Awatar użytkownika
wasyl
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3148
Rejestracja: pn 12 lut 2007, 21:19
Model VFR: CBR 929
Imię: Daniel
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: wasyl » ndz 20 mar 2011, 08:43

Mam takie samo zdanie jak Celik.
Właśnie podczas rozmowy Z Kasia powiedziała chce napisać kto ile żeby potem nikt mi nie zarzucił że np przywłaszczyłam sobie kasę.
Jestem skromnym człowiekiem-a o swojej skromności mogę godzinami napierd.....

Nigdy nie jeździj szybciej, niż potrafi latać Twój anioł stróż !!!

Awatar użytkownika
klosiewi
klepacz
klepacz
Posty: 1369
Rejestracja: pt 24 kwie 2009, 15:59
Model VFR: CBF600SA
Imię: Grzegorz
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Grójec

Post autor: klosiewi » ndz 20 mar 2011, 08:51

C_L_K pisze:Nie ma kogoś takiego jak Skarbnik Forum.
Ale chyba jest ktoś taki jak Skarbnik Stoważyszenia, bądź jeśli to jest akcja regionalna to powinna być nominowana oficjalnie osoba, która spina i rozlicza daną imprezę. Lista oficjalna powinna istnieć ale tylko do wglądu organizatora (skarbnika) oraz jednostkowe informacje dla osób które wpłaciły (dostaniesz info tylko o swojej wpłacie) aby nie było jak mowisz wasyl'ku podejżeń o nadużycie. 99,9% osób które wpłacają nie robią tego dla sławy i rozdmuchu, ale zawsze pozostaje ten 0,1% społeczeństwa. ;-)

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » ndz 20 mar 2011, 08:52

Ja jak organizowałem zbiórki to robiłem to bez upubliczniania kwot. Później przesyłałem Maćkowi wyciągi z historii wpłat żeby wszystko było w porządku. Wg mnie sprawdziło się to i nie mieliśmy problemów

Info o wpłatach wysyłałem akurat do Maćka, ponieważ on był m.in. koordynatorem akcji w których zbieraliśmy kasę.
Ostatnio zmieniony ndz 20 mar 2011, 15:15 przez Fred, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Achmed
klepacz
klepacz
Posty: 1900
Rejestracja: śr 04 paź 2006, 22:58
Model VFR: inne :)
Imię: Marek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Achmed » ndz 20 mar 2011, 09:02

Moze jeszcze księgowość wprowadzić, informowac U.S. od zebranych kwot płacić podatki, i najlepiej 1 stycznia składać oświadczenia o posianym majątku, a gdzie zaufanie? pytam ? od ponad 2 lat sprzedaje naszywki i nigdy nie prowadziłem zadnej księgowości nawet niesprawdzam czy kupujący wpłacił kaskę, pisze ze chce to wysyłam, dostaję x naszywek to tyle kasy przeznaczam na wskazany cel a potem odbieram przez rok albo i lepiej i teraz jeszcze mam prowadzic jakies ewidencje? wątpię prędzej zakonczę handlowanie na forum. Chyba nie tedy droga Panowie.
VFR 750 RC36II BYŁA
VTR 1000F BYŁA
DR 650R BYŁA
VFR 800 FI BYŁA
ZR750C CR W BUDOWIE
TT600R BYŁA
VFR 800 BYŁA
KTM EXC 250 2T BYŁ
TRIUMPH SPRINT ST 1050 BYŁ
Triumph Tiger 1050
VFR 750 RC 36II

Awatar użytkownika
kruhy
klepacz
klepacz
Posty: 642
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 22:09
Model VFR: CBR XX '02, CBR 900RR '97
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów(okolice)
Kontakt:

Post autor: kruhy » ndz 20 mar 2011, 10:20

Fred pisze:Ja jak organizowałem zbiórki to robiłem to bez upubliczniania kwot.
dodajmy powyższą opcję do ankiety tj. kto wpłacił ale bez ujawniania kwoty
Honda jest lepsza od wielbłąda bo wielbłąd to turysta i nie lata 300 ;]

Awatar użytkownika
KAWOWA
zadomowiony
zadomowiony
Posty: 58
Rejestracja: wt 19 lut 2008, 22:05
Model VFR: CB 500
Imię: Magda
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KAWOWA » ndz 20 mar 2011, 10:30

Nie zgadzam się na ujawnianie listy kto wpłacił, a tym bardziej ile. Wszystko w co się angazujemy w ramach VFR-oc jest dowolne, i nie ma lepszych - bo się w coś angażują, wpłacają kasę i gorszych - bo się nie angażują, czy nie wpłacają kasy. Jesteśmy grupą ludzi, których łączy pasja, chyba trochę zapomnieliśmy o tym ostatnio. Tutaj nie ma miejsca na WYSTAWIANIE OCEN za zaangażowanie i wpłacanie. A ujawnianie np. listy osób wpłacających i wpłat może do tego doprowadzić...

Awatar użytkownika
C_L_K
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2010
Rejestracja: wt 16 paź 2007, 16:07
Model VFR: K1300S & EXC250F
Imię: Rafał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kosewko
Kontakt:

Post autor: C_L_K » ndz 20 mar 2011, 11:14

KAWOWA pisze: Tutaj nie ma miejsca na WYSTAWIANIE OCEN za zaangażowanie i wpłacanie.
Madziu, wydaje mi się (zresztą potwierdził to w swoim poście Wasyl), że jeśli mówimy o upublicznianiu wpłat, to nie po to, żeby dodawać punkty do lansu, lecz żeby "mieć jasną sytuację".
Achmed pisze:a gdzie zaufanie? pytam ?
Zaufanie jak najbardziej jest ważne. Nie wpłacił bym złamanego grosza na konto kogoś komu nie ufam. Jednak w świetle pewnych, znanych Ci wydarzeń, zawsze może znaleźć się ktoś kto dziś ufa a jutro już nie. I dla tego gdybym to ja robił zbiórkę chciałbym zabezpieczyć się przed tym, aby przypadkiem nie zostać ewentualnym bohaterem jakiejś teorii spiskowej.

Awatar użytkownika
Narwany
pisarz
pisarz
Posty: 339
Rejestracja: pt 18 lip 2008, 22:33
Model VFR: brak_chwilowo
Imię: Paweł
województwo: dolnośląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Narwany » ndz 20 mar 2011, 11:20

Zagadnienie jest bardzo trudne do opanowani, ale przytoczę tu pewną anegdotkę z mojego życia: Jak se byłem na studiach byłem w anglii na zarobku wakacyjnym, poszedłem do Polskiego kościoła, i wtedy doznałem olśnienia :) ... tam co tydzień był wydawany biuletyn w którym JAWNIE pisano kto ile wpłacił i na jaki cel !!! nie było to jakieś szykanowania innych że mniej wpłacili, nie było to też wywyższanie tych którzy wpłacili pieniądze, było to po prostu informowanie o wpłatach... Dla nas Polaków, kwestia pieniędzy jest zawsze strasznym TABU, nikt nie chce aby inny wiedział ile zarabia, za ile kupił motór, samochód itd.....
Moim zdaniem lista wpłat powinna być jawna, ALE TYLKO I WYŁĄCZNIE dla osób które biorą udział w danej zbiórce (czyli zbieraczy i darczyńców), bo to forum jak by nie było, nie jest już jakąmś małą grupką ludzi, którzy mieszkają w jednym miejscu, tylko WIELKĄ zbieraniną pasjonatów, wśród których może się znaleźć jakaś CZARNA OWCA ( złodziej lub szuja), który będzie chciał wykorzystać takowe info do zrobienia z tego złego pożytku....
Kto w młodości głupim nie był, Ten na starość nie zmądrzeje !!!

Awatar użytkownika
Chris-Zg
pisarz
pisarz
Posty: 308
Rejestracja: czw 12 sie 2010, 23:34
Model VFR: 2x Rc36II
Imię: Christian
województwo: lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Chris-Zg » ndz 20 mar 2011, 11:25

Ja widze że osoby który na forum zbierają pieniądze na jakiś cel to ludzie w 100% zaufani i nikt nie powinien miec watpliwosci ze jego pieniadze, za gazdy grosik z wplaconej kwoty pojdzie na taki cel na jaki mial isc. Uwazam ze upublicznianie kwoty jest nie potrzebne, lista na forum moze byc, ale osob ktore wplacili, bez zadnych kwot. Bedzie to dobre[/b] bo osoba ktora wplacila bedzie mogla po prostu sprawdzic czy jej pieniazki dotarly, a nie zawracac glowe osobie zbierajacej kase meilami typu, "Kasa juz doszla?" A jesli Ona mialaby pisac do kazdego z osobna ze kase wplynela to tez zbedna robota. Chociaz z drugiej strony to chyba to wszystko powinno byc anonimowe, kto, ile, na co. Kazdy wplaca jesli chce, jesli ma kase i tyle ile moze. Reasumując, wszystko opiera sie na zaufaniu.
Czerwone są najszybsze!

Awatar użytkownika
Dresik
klepacz
klepacz
Posty: 1840
Rejestracja: sob 14 kwie 2007, 20:41
Imię: Piotr
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Biała

Post autor: Dresik » ndz 20 mar 2011, 11:27

Ja stawiam na zaufanie, dotychczas było dobrze, więc nie chcę zmian ;-)
Smród ktoś i tak zawsze będzie robił jeśli o to chodzi, więc ujawnianie w niczym nie pomoże, a jedynie może pogorszyć.

Poza tym mam dosyć podsumowań, zestawień, list, spisów, oświadczeń (nie mylić z oświadczynami), deklaracji, wykresów, liczb, cyferek, matematyki.... bleeee.. Przynajmniej tu tego nie chcę- tu ma być wytchnienie od codziennego bagna ;-)

ZAUFANIE

Pozdr.
:-)

Awatar użytkownika
KolczyK
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 4199
Rejestracja: pt 02 mar 2007, 23:20
Model VFR: 800FI rc46 '02
Imię: Przemysław
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto, Rumia
Kontakt:

Post autor: KolczyK » ndz 20 mar 2011, 11:56

C_L_K pisze:Poruszyłeś Przemo "ciężki" temat. Ciężki, bo sam się mocno nad tym zastanawiałem ostatnio i moje zdanie jest takie, że jako wpłacający nie chciałbym upubliczniania kwoty. Jeśli jest jakaś ściepa dobrowolna to każdy wpłaca ile może i już. Nikt przecież nie liczy na to, że jak wpłaci o jedno zero więcej niż inny to zdobędzie dodatkowe punkty do szacunu. Ale z drugiej strony, jeśli to ja bym akurat zbierał na jakiś cel to chciałbym koniecznie upublicznić takie info (kto i ile) żeby przypadkiem nikomu przez myśl nie przeszło, że jakiś nawet jeden grosik mógł się w trakcie zbiórki "zawieruszyć". Wiadomo, że jeśli robimy jakąś zbiórkę to ma ona konkretny cel i że zawsze osoba zbierająca jest znana w realu i jest obdarzana naszym zaufaniem. I dla tego właśnie jak decyduje się na wpłatę to nie chcę kwoty upubliczniać, ale jednocześnie sam zgodziłbym się na zbieranie tylko wtedy gdybym mógł takie dane jasno i czytelnie przedstawić. Może i pewnym rozwiązaniem tej sytuacji była by opcja trzecia z Twojej ankiety. Jest tylko jeden problem. Nie ma kogoś takiego jak Skarbnik Forum. Na forum są tylko userzy i wśród nich kilku czarnuchów od brudnej roboty (admini i moderatorzy). Także tak jak pisałem wcześniej, temat jest ciężki ale żeby nie było swój głos oddałem
;-)
czyli masz podobne podejście do mojego. Rozumiem jednych i tych, którzy chcą być fear wobec drugich, ale trzeba to jakoś rozwiązać. Jest konto VFR-OC.

Z tego co pamiętam Achmed był chyba skarbnikiem, a potem to ujjjjszło... ?

[ Dodano: |20 Mar 2011|, o 12:01 ]
a gdzie zaufanie? pytam ?
dokładnie.... ale widać trzeba rozwiązać sensownie te sprawę ... jeśli ma być na zasadzie "zaufanie" .... to nie pokazywać w ogole wplat...jedynie osoby wpłacające...żeby wiedzialy, że kasa doszła.

[ Dodano: |20 Mar 2011|, o 12:03 ]
kruhy pisze:dodajmy powyższą opcję do ankiety tj. kto wpłacił ale bez ujawniania kwoty
masz tak lub nie, ANKIETA dotyczy właśnie pokazywania PLN.

[ Dodano: |20 Mar 2011|, o 12:05 ]
Fred pisze:Ja jak organizowałem zbiórki to robiłem to bez upubliczniania kwot. Później przesyłałem Maćkowi wyciągi z historii wpłat żeby wszystko było w porządku. Wg mnie sprawdziło się to i nie mieliśmy problemów
tak też wolałbym robić.
VFR800FI '99 - była ze mną 35tyś km
VFR800FI '02 - obecna kochanka

UBEZPIECZENIA << www.kolczynscy.pl >>>

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3539
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Model VFR: RC46-2001
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ppamula » ndz 20 mar 2011, 12:06

Wszyscy którzy dotychczas zbierają kasę stają się meżami zaufania i wiedzą jaka z tego wpływa odpowiedzialność.

Fakt wpłacania przelewami jest wystarczającym elementem pozwalającym w razie czego przez wyciągi dojść do szczegółów we wpłatach.

Publikowanie kwot jest, moim skromnym zdaniem, niepotrzebnym różnicowaniem darczyńców.

Czy paniętacie biblijną przypowieść o wdowim groszu?
Daj z serca swojego, nie z kieszeni.
Niejednogrotnie ten który dał mniej więcej wyrzeczenia zrobił.
Co jest nie do ocenienia na podstawie numerycznych list.

Dlatego jestem przeciw publikowaniu kwot.

Ale rozumiem Kasi skrupulatność. Ruda, my naprawdę do Ciebie mamy zaufanie. Wystarczy kwota globalna.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty 1970, 01:00 przez ppamula, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Diego
klepacz
klepacz
Posty: 1544
Rejestracja: wt 03 kwie 2007, 20:52
Imię: Mirek
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Płock city

Post autor: Diego » ndz 20 mar 2011, 13:19

Lepiej teraz sobie wszystko wyjaśnić,niż potem mieć podejrzenia,niedomówienia...
W/g mnie wystarczy info od kogo i suma wpłat.
Od kogo-bo mam potwierdzenie,że dotarło gdzie chciałem..
Suma wpłat-bo wiem ile jeszcze brakuje...

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości