VFR800x ...i inne nowosci na rok '2011

Czyli wszystko co związane z klubem VFR-OC w wymiarze ogólnoposkim
Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Model VFR: RC46 '00
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

VFR800x ...i inne nowosci na rok '2011

Post autor: kris2k » śr 20 paź 2010, 19:00

Ktos jest sklonny w to uwierzyc :?: :?: :?:

http://www.scigacz.pl/Honda,V4,2011,kol ... 13953.html

http://www.motogen.pl/aktualnosci/fresh ... rt524.html


Niesamowicie podoba mi sie ze klasa 800 wraca do lask.
Szczegolnie jesli chodzi o turystyke... od kilku lat jest BMW F800s i GS, od zeszlego roku FZ8 a na 2011 pojawic ma sie Triumph Tiger 800 w dwoch wersjach (szosowa i turystyczna)[moj faworyt nie ukrywam]. A teraz jeszcze wiesci ze Honda ma wypuscic cos z silnikiem V4 tez w pojemnosci 800... uciecha czytac takie newsy.

Pomijam fakt nazwy... bo nazwanie turystycznego enduro VFR to dla mnie pomylka... jak mozna uzyc symbolu VFR dla enduraka... toz to straszne :!: ...natomiast na sam motocykl bede czekal z wielka niecierpliwoscia.


Podoba mi sie tez ze klasa turystycznych enduro rosnie w sile.
W koncu na BMW 1200GS swiat sie nie konczy.
Jest i Motto Guzzi Norge czy Moto Morini Corsaro (czyli dwa rodzynki ktore sie raczej nie pojawiaja na naszym rynku).
Od zeszlego roku jest i nowa Multistrada 1200, jest i Tenera 1200 a i Honda do tej klasy ma dorzucic swoje V4 w 1200 na rok 2011... miod :!:


Co Wy myslicie o rozwoju rynku w tych dwoch klasach pojemnosciowych (800 i 1200) nastawionych na turystyke ?
Ostatnio zmieniony sob 23 paź 2010, 11:15 przez kris2k, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Model VFR: RC46 FI
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Post autor: poscig » śr 20 paź 2010, 19:48

Uważam,że ta klasa motocykli powinna się rozwijać, w szczególności HONDA.Motocykl turystyczny czyt.(BMW GS,VARADERO,DL 1000)są bardzo ciekawą alternatywą dla tych co uwielbiają w dwie osoby, po różnych drogach podróżować nie obawiając się dziur,szutrów, kolein, asfaltów w tragicznym stanie, itd.Honda ma co prawda ,,wiadro,,ale coś nowszego i mocniejszego czemu nie.,,Wiadro,,już się lekko postarzało a i tak prawdziwym miłośnikom Africa Twin, brakowało od dawna godnego następcy.Liczę,że będzie to zajebista maszyna do dalekiej turystyki.

kiciol
klepacz
klepacz
Posty: 1577
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 20:22
Model VFR: Cebula SCRAMBLER
Imię: Roman
województwo: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kiciol » śr 20 paź 2010, 21:09

Myślę że będzie to raczej następca Wiaderka niż Afryki i będzie to maszyna bardziej turystyczna niż typowe enduro jakim była Afryka, ale mimo wszystko będzie to dobry ruch ze strony producenta.Czas najwyższy zastąpić czymś otyłe Wiaderko.
Mniejsz klasa pojemnościowa też jest trafiona i wypełni istniejącą lukę.Konkurencja nie śpi i motocykle tego typu z pojemnością poniżej litra, cieszą się również sporą popularnością.
... owoc żywota twojego je...ZUS .

http://www.bikepics.com/pictures/2297876/

Awatar użytkownika
poscig
klepacz
klepacz
Posty: 1361
Rejestracja: czw 17 sty 2008, 19:43
Model VFR: RC46 FI
Imię: Marek
województwo: pomorskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 3-CITY
Kontakt:

Post autor: poscig » śr 20 paź 2010, 23:27

kiciol pisze:.Czas najwyższy zastąpić czymś otyłe Wiaderko.
Jeśli pójdą w kierunku ciężkiego turystyka posiadającego wszystko co potrzebne do dalekiej turystyki to VARADERO będzie chyba lżejsze, od następcy...pożyjemy zobaczymy.Narazie tylko szkice można obejrzeć.

Awatar użytkownika
tayayay
teksciarz
teksciarz
Posty: 157
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 11:16
Model VFR: 800 '05, Szczwana Felka
Imię: panie daj
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: tayayay » czw 21 paź 2010, 00:35

osobiście szkic lampy bardzo mi się NIE podoba. Szkic boku jest całkiem interesujący, widać wyraźne podobieństwo do gs-a z lekką nutką dynamizmu Multistrady i sentymentalnym wspomnieniem Varadery. Jednak ufam projektantom z Tokio w pełni i liczę na mocną torpedę w 2011 roku! O tak!

Ale i tak nowy zx od Kawasaków jest dla mnie najbardziej oczekiwaną premierą. Mam nadzieję że Nindźa wróci do łask i będzie dawał orgazm przez samą obecność. Niczym w 97 roku ;-)

Awatar użytkownika
Damo 88
klepacz
klepacz
Posty: 1101
Rejestracja: sob 11 kwie 2009, 01:05
Model VFR: VFR VTec
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Damo 88 » czw 21 paź 2010, 01:12

Honda miesza W garnku robiąc szum wokoło własnej kuchni poczekamy zobaczymy co przyrządzi i czy było warto czekać ;-)
Jeżeli Rozwiązałeś problem nie Zapomnij Odpisać .

Awatar użytkownika
sensi
klepacz
klepacz
Posty: 584
Rejestracja: sob 12 sty 2008, 16:12
Model VFR: rc46 fi-1
Imię: pawel
województwo: poza granicą Polski
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: londyn

Post autor: sensi » czw 21 paź 2010, 01:28

reklama dzwignia handlu ;-)

[ Dodano: 2010-10-21, 15:59 ]
cos jeszcze na ten temat: http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/ ... -800cc-V4/

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Model VFR: RC46 '00
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » czw 21 paź 2010, 19:24

Doczekalismy sie galerii zdjec nowego Triumpha Tigera 800:
http://www.scigacz.pl/Triumph,Tiger,800 ... 13968.html

Ja tam sie usmiecham na sama mysl o pojawieniu sie tego motocykla w wersji on-road :mrgreen:

Awatar użytkownika
grzegrzol
pisarz
pisarz
Posty: 405
Rejestracja: czw 28 maja 2009, 13:30
Model VFR: 750
Imię: grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: londyn

Post autor: grzegrzol » sob 23 paź 2010, 05:23

Dobra, troszku przegapiłem temat, więc przenoszę:

Powiem wam w tajemnicy, że za jakieś 2 tygodnie Honda przedstawi nowy motocykl o nazwie VFR800X z silnikiem od vfr 800 v-tec. Ma to być adventure bike ale jego żywiołem ma być szosa bardziej niż taplanie się w błotku. Ma być w sprzedaży w przyszłym roku. Prawdopodobnie Honda przedstawi także CONCEPT BIKEA VFR1200X z silnikiem z podwójnym sprzęgłem. Ten motocykl nie wejdzie do produkcji przed 2012r.

I tu jeszcze informacja z innego żródła:


Image

Honda zapowiedziała, że za kilka tygodni zaprezentuje wyjątkową maszynę - turystyczny motocykl z drapieżną stylizacją. Firma zaprezentuje także jednoślad z silnikiem V4 o pojemności 1,2 litra.

Pojazd jest realizacją nowego pomysłu – chęci stworzenia turystycznego enduro, łączącego najlepsze cechy dwóch różnych gatunków motocykli. Uniwersalność i ekscytujący charakter nakeda projektanci połączyli z surowym wyglądem i wyprostowaną pozycją kierowcy. Mimo wyglądu charakterystycznego dla segmentu wyprawowych motocykli, nowość Hondy posiada znacznie niżej położone siedzenie, co umożliwia wykorzystywanie go przez kierowców o bardzo zróżnicowanym wzroście.

Honda zapowiedziała, że za kilka tygodni zaprezentuje wyjątkową maszynę - turystyczny motocykl z drapieżną stylizacją. Firma zaprezentuje także jednoślad z silnikiem V4 o pojemności 1,2 litra.
Pojazd jest realizacją nowego pomysłu – chęci stworzenia turystycznego enduro, łączącego najlepsze cechy dwóch różnych gatunków motocykli. Uniwersalność i ekscytujący charakter nakeda projektanci połączyli z surowym wyglądem i wyprostowaną pozycją kierowcy. Mimo wyglądu charakterystycznego dla segmentu wyprawowych motocykli, nowość Hondy posiada znacznie niżej położone siedzenie, co umożliwia wykorzystywanie go przez kierowców o bardzo zróżnicowanym wzroście.

Nisko położony środek ciężkości ma zagwarantować wiele radości z jazdy. Z kolei wygodna pozycja za szeroką kierownicą zapewni komfort podróży i łatwość manewrowania. Według badań przeprowadzonych przez Hondę, klienci chcieliby dosiadać motocykli mających unikalny styl i gwarantujących przyjemność jazdy w każdych warunkach drogowych, przez okrągły rok. Nowy model Hondy ma na to pozwalać.

Opublikowany szkic przedstawia wczesną koncepcję motocykla opracowanego przez Centrum Projektowe w Rzymie. Produkcyjna wersja motocykla będzie po raz pierwszy pokazana na targach motocyklowych EICMA w Mediolanie, które rozpoczną się 2 listopada. Wtedy też zostaną opublikowane zdjęcia oraz ujawnione daty rozpoczęcia produkcji i wprowadzenia pojazdu do sprzed


właśnie przez przypadek(wódka) przeczytałem swojego posta i powiem wam, że to tak samo jak bym przeczytał post zapowiadający vfr1200 z przed lutego. Znów zbudowali motocykl idealny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2010-10-23, 04:36 ]
Nowy Vfr 800X ma być dla tych, którzy są znudzeni współczesnymi, wyżyłowanymi, rzędówkami. Ciekawa teoria - im więcej piję tym bardziej mi się podoba. :twisted:

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Ostatnio zmieniony sob 23 paź 2010, 13:31 przez grzegrzol, łącznie zmieniany 1 raz.
RZEŹNIK ZE SHROPSHIRE

Awatar użytkownika
Panasonix82
pisarz
pisarz
Posty: 499
Rejestracja: pt 04 wrz 2009, 18:52
Model VFR: coś szukam ...
Imię: Marcin
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post autor: Panasonix82 » sob 23 paź 2010, 08:20

Osobiście ciekaw jestem jak się będzie prowadził nowy sprzęt od Kawasaki i jakie będą jego parametry. Chodzi tutaj o Kawę Z1000SX.

Awatar użytkownika
kris2k
klepacz
klepacz
Posty: 1395
Rejestracja: pt 03 paź 2008, 12:06
Model VFR: RC46 '00
Imię: Krzysztof
województwo: śląskie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Post autor: kris2k » sob 23 paź 2010, 11:13

Panasonix82 pisze:Osobiście ciekaw jestem jak się będzie prowadził nowy sprzęt od Kawasaki i jakie będą jego parametry. Chodzi tutaj o Kawę Z1000SX.
Wlasnie... cos czulem ze w 1 poscie zapomnialem o jakiejs nowosci na sezon 2011.
Z1000SX to i w moim odczuciu bedzie strzal w dziesiatke.
Popatrzcie sami jak sie pieknie prezentuje:
http://www.youtube.com/watch?v=nCy8AYhcqUY

Nie uwazacie ze moglaby to byc ciekawa alternatywa na przesiadke z VFR800 na kolejnego turystyka?
W koncu po co od razu XX czy Hajka :?:
Triumph Sprint ST i Aprilia RST juz sie opatrzyly i nieco zestarzaly a tu mamy zupelnie nowy pomysl na to co znamy od dawna czyli sport-turystyka.
Nowy ZX-10R mnie w ogole nie zaintrygowal... a Z1000SX az za bardzo :)

Awatar użytkownika
de Palma
teksciarz
teksciarz
Posty: 157
Rejestracja: ndz 28 lut 2010, 22:38
Model VFR: 1200F, 400R
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

nowa Honda V4 Adventure

Post autor: de Palma » wt 26 paź 2010, 23:40

W przyszłym tygodniu w Mediolanie Honda pokaże nowego Adventure'a z silnikiem V4.
Szczegóły w linku:
http://honda.pl/pl/motocykle/swiat-hond ... em-v4.html

Ktoś widział już zdjęcia?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » śr 27 paź 2010, 09:23

Pewnie Panowie z Hondy stwierdzili że skoro vfr 800 się tak dobrze sprzedawała to może by ją produkować dalej ale odświeżyć design...

Ciekawie się robi, ciekawie :grin:

Awatar użytkownika
grzegrzol
pisarz
pisarz
Posty: 405
Rejestracja: czw 28 maja 2009, 13:30
Model VFR: 750
Imię: grzegorz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: londyn

Post autor: grzegrzol » śr 27 paź 2010, 11:32

HA HA HA: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
RZEŹNIK ZE SHROPSHIRE

Fred
ostry klepacz
ostry klepacz
Posty: 2605
Rejestracja: ndz 08 kwie 2007, 20:48
Imię: .
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Fred » śr 27 paź 2010, 11:52

Jaki koczor :twisted:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości