KREW-KARTA

Czyli wszystko co związane z klubem VFR-OC w wymiarze ogólnoposkim
Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » śr 28 lut 2007, 21:11

Myśle, że Draghar chciał dac do zrozumienia, ze ma minium 3 pojemności VFR czyli wymagany limit przyjęcia w poczet Honorwych Vampyrów. Jest dawca od ho ho ho to cóz to jest 2 literki.
Ja przyznam, ze też nie liczę ile ode mnie ściągneli - pamięć mam dobrą tylko krótką.

mrf - zostałeś zapisany w poczet członków - trudno jest nas już dwóch :)

Ale Prezes nie przeczytał regulaminu: JEDNO piwo od wszystkich, a nie od każdego. Chociaż zmienić regulamin mozna w każdej chwili - jak Piss konstytucję

No dalej koledzy VFRowcy - cykor przed igła obleciał? U nas są fajne pielęgniarki - zapraszam do Gdańska na ssanie.

Zgłaszać mi się tu w try miga. Podejmiemy uchwałę, ze w tym roku razem oddamy 10 litrów, albo i 20
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
Draghar
pisarz
pisarz
Posty: 402
Rejestracja: czw 23 lis 2006, 17:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Draghar » czw 01 mar 2007, 11:57

racja Mors
nie oddaje na raz 750
oddawalem pierwszy raz 250 (dawno to bylo) a potem po 450
i sie zebralo juz ponad 2 litry razem

Ps: jedno piwo od wszystkich tez moze byc :mrgreen:
Draghar

VFR Viking SEXszyn North Roads

Awatar użytkownika
doyar
klepacz
klepacz
Posty: 826
Rejestracja: czw 22 cze 2006, 00:11
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Uć siti

Post autor: doyar » czw 01 mar 2007, 23:24

No ja sie tak niesmialo przystawiam do miana czlonka... przyszlego (czyli takiego terminatora) bo sie nosze z zamiarem. W zwiazQ z tym pytanie do czlonQf, Prezesa itd. Chce byc dawca, ale chcĘ dziarĘ. Zanim, czy w trakcie bo jedno drugiemu nie wadzi?

Awatar użytkownika
mrf
Łopata
Posty: 2917
Rejestracja: śr 09 lis 2005, 21:40
Imię: Michał
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: mrf » czw 01 mar 2007, 23:26

oddac zanim. dziara wadzi przez rok czasu
A Rh POSITIVE

Awatar użytkownika
Draghar
pisarz
pisarz
Posty: 402
Rejestracja: czw 23 lis 2006, 17:52
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Draghar » pt 02 mar 2007, 07:54

zgadza sie dziary sa niewskazane
przez rok oddawac krwi nie mozna
poza tym nie wiadomo czym cie moga zarazic kiedy sobie bedziesz robic dziare
ja osobiscie nie radze
jak ci wszczepia zoltaczke to zapomnij o oddawaniu
Draghar

VFR Viking SEXszyn North Roads

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » pt 02 mar 2007, 09:06

Jak mi dziarę walnęli pod celą w Sztumie to zaszczepili mi tylko miłość do Prawa i Sprawiedliwości oraz do drobiu blaszkodziobego

Tak - dziara w grypserze znaczy tatuaż - ale można przecież zrobić kalkomanię z henny - też ładnie wygląda :lol:
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
cristo
pisarz
pisarz
Posty: 280
Rejestracja: czw 20 kwie 2006, 18:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: cristo » śr 21 mar 2007, 19:00

No ja juz 5x450ml czyli 2,25 litra.
Draghar staraj sie, bo bedziesz sie musial zrzec korony! :biggrin

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » śr 21 mar 2007, 19:24

trzeba było zapodać pielegniarce tekst - "Niech Pani ssie, aż się zrobię biały bo tu o koronę chodzi" i dziś ogłosilibysmy Cię Królem Honorowych Vampyrów, a tak jeszcze Draghar moze odskoczyć od peletonu :biggrin
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » śr 21 mar 2007, 21:05

jeśli rzeczywiście taka karta usprawniła by "procedury " po wypadku to jestem za...
pomysł w sumie ok ,ale trochę się obawiam ,że tak jak zwykle nie do końca to będzie dopracowany projekt i jeden będzie wiedział ,że można to honorować, drugi nie i w efekcie będzie więcej zamieszania niż pożytku..

ja i tak będę miała przechlapane w razie w. bo mam 0 RH - i mogę przyjąć tylko tę krew ( moją za to może przyjąć każdy - nie ma sprawiedliwości na świecie ), a że są deficyty w zasobach to umrę po prostu na asfalcie..tfu tu.. :eek ale Wy się mnie trzymajcie - będziecie mieli zawsze dawcę pod ręką.. :twisted:

a tak na poważnie - mój chłopak pracuje w medycynie i mówi ,ze wszystkie karty i inne informacje gdziekolwiek - na czole, kasku, w dokumencie są bez sensu ,bo procedura jest taka ,że każdy kto potrzebuje krwi natychmiast - np w wypadku - otrzymuje grupę krwi 0rh - ( czyli od dawcy uniwersalnego czyli takiego jak ja :mrgreen: )...
testy na grupę krwi, dokładne dobieranie itd wykonuje się na "spokojnie " czy li w przypadku planowanych operacji itd,
Obrazek

Awatar użytkownika
ppamula
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3540
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 08:12
Imię: Piotr
województwo: mazowieckie
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ppamula » sob 24 mar 2007, 08:29

A ja słyszałem od jakiegoś medyka że w pierwszym momencie daje się płyny krwiozastępcze, które pozwalają podnieśc ciśnienie krwi choć nie mają hemoglobiny. W miedzy czasie robi się testy na grupe i na próbę szokową. Taką próbe podobno zawsze się robi z uwagi na inne czynniki zawarte w krwi a nie wymienione w oznaczeniu BRh+, 0Rh+, ARh-, a mogace doprowadzic do zgonu przy konflikcie serologicznym.
Czy tak jest MadziX, ?

[ Dodano: 2007-03-24, 08:31 ]
A tak w ogóle to zdaje mi sie że żaden lekarz nie podejmie decyzji o podaniu odpowiedniej grupy krwi pacjentowi na podstawie jakiegoś dokumentu bo dokument może być czyjś inny, albo źle zrobiony, albo co innego, a pomyłka kosztowac może życie.
Ostatnio zmieniony sob 24 mar 2007, 18:14 przez ppamula, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MadziX
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3123
Rejestracja: pn 01 maja 2006, 22:08
Imię: Magdalena
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: MadziX » sob 24 mar 2007, 14:04

ppamula pisze:A ja słyszałem od jakiegoś medyka że w pierwszym momencie daje się płyny krwiozastępcze, które pozwalają podnieśc ciśnienie krwi choć nie mają hemoglobiny. W miedzy czasie robi się testy na grupe i na próbę szokową. Taką próbe podobno zawsze się robi z uwagi na inne czynniki zawarte w krwi a nie wymienione w oznaczeniu BRh+, 0Rh+, ARh-, a mogace doprowadzic do zgonu przy konflikcie serologicznym.
Czy tak jest MadziX, ?
Piotr -może i jest tak jak Ty piszesz , ta wersja brzmi pradwopodobnie , ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia..to nie moja branża..mam tylko nadzieję,że lekarze dobrze wiedzą co robić z osoba poszkodowaną w wypadku .

[ Dodano: 2007-03-24, 08:31 ]
ppamula pisze:A tak w ogóle to zdaje mi sie że żaden lekarz nie podejmie decyzji o podaniu odpowiedniej grupy krwi pacjentowi na podstawie jakiegoś dokumentu bo dokument może być czyjś inny, albo źle zrobiony, albo co innego, a pomyłka kosztowac może życie.
dokładnie ! to na pewno
Ostatnio zmieniony czw 01 sty 1970, 01:00 przez MadziX, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
cristo
pisarz
pisarz
Posty: 280
Rejestracja: czw 20 kwie 2006, 18:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: cristo » czw 31 maja 2007, 20:41

Juz 6x450ml = 2,7litra

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » czw 31 maja 2007, 21:29

brawo cristo - mysle, ze już zdetronizowałes aktualnego Draculę
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

Awatar użytkownika
cristo
pisarz
pisarz
Posty: 280
Rejestracja: czw 20 kwie 2006, 18:13
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: cristo » czw 31 maja 2007, 21:52

mysle, ze już zdetronizowałes aktualnego Draculę
Wykrwawiam sie ile moge, ale moze aktualny Drakula robi to samo i znow jestem w tyle :(
A jak tam reszta? Czyzby nagle wszyscy przywiazali sie do swoich czerwonych krwinek??

Awatar użytkownika
mors
stary wyjadacz
stary wyjadacz
Posty: 3001
Rejestracja: czw 28 wrz 2006, 10:14
Imię: Jacek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Post autor: mors » czw 31 maja 2007, 23:20

jak jest taki mocny to niech się pochwali - a jak nie to Ty jesteś nasz Dracula
alkohol - nawet pity bez umiaru, nie przyćmi bólu po stracie przyjaciela... 16.10.2007 ROADS

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości